Paracanthurus hepatus(bodlok pestrý)

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Paracanthurus hepatus(bodlok pestrý)

Príspevok od používateľa Drago »

Tato jinak moc pěkná ryba a hlavně oblíbená mezi dětmi(Doris)mne nemile překvapila :!: Po přidání asi 4cm zévy do AQ jí neustále bere do tlamičky a vynáší jí ze dna k hladině :?: .U hladiny jí vždy pustí ta padne do dna kde jí musím vždy otočit ke světlu :evil: .Samozřejmě mám o zévu obavy jejich cena neni nijak nízká :roll: a určitě by mi bylo líto i z akvaristický stránky aby se jí něco stalo :cry: .Co s tím :?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Skus dat zevu do priesvitnej plastovej krabicky (zvrchu otvorenej), nasyp tam piesok a pod zevu podloz plochy kamen. Za par tyzdnov prirastie ku kamenu a to uz by malo byt nad hepatusove sily. Ale ak by do nej dobal aj tak, mas len 2 moznosti - zeva alebo bodlok.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

CHtel bych se zeptat ja je tahdle ryba naročná na chov ? na co je háklívá ?
do jake velikosti běžné v aq durustá ? :wink: ? a čim ji nejlépe krmit ?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

občas se muže ráda osypat krupičkou, ale hlavně je docela dobrý myslet na to že potřebuje dost místa a není dobrý ji nacpat do 100L nádrže :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

U mna to prebiehalo dost strastiplne. Novy jedinec nasadeny do nadrze 2 dni po importe do predajne (bez karanteny). Nenapadlo ma dat mu aspon par minutovy sladkovodny kupel. Nasledoval brutalny Cryptocarion outbreak, schytali to aj ostatni stabilni obyvatelia nadrze. Hepatus bol na tom dost zle, vyzeral strasne. Vsade komplet posiaty, zakalene oci, neustale suchanie sa o kamene, daval som mu tak 50% sancu, ze to prezije. Nasadena UV (vdaka Romanovi), hyposalinita, zvysena teplota, cesnakova kura, nasadenie 2x Lysmata amboinensis (pomohli nad ocakavanie). Po 3 tyzdnoch cela osadka cista ako zrkadlo (tusim v decembri bude rok od outbreaku). Mal jedine stastie, ze aj v tom najhorsom stadiu dokazal prijimat potravu. Zaver... Su rozne nazory na karantenu, a mnohi ju odsudzuju preto, ze to je zbytocne predlzenie stresu (samozrejme zavisi od toho, aku kvalitnu karantenu mame k dispozicii). V niektorych pripadoch by som vsak karantenu povazoval za nevyhnutnu. Pravdu maju obe strany.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

HEH :lol: ty dávás nov ryby před vpuštěním do sladké vody ???? :? . To jim asi není moc příjemne ,,,, :roll:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

oplachnutie ryb v sladkej vode s upravenym ph na 8,3 je beznym sposobom ako zbavit rybu parazitov
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:oplachnutie ryb v sladkej vode s upravenym ph na 8,3 je beznym sposobom ako zbavit rybu parazitov
Je to možné dělat u jakékoliv ryby,nebo je jen pár jedinců,kteří to snáší.A jak dlouho je v tom koupete.Díky
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

moguai napísal:
Roman napísal:oplachnutie ryb v sladkej vode s upravenym ph na 8,3 je beznym sposobom ako zbavit rybu parazitov
Je to možné dělat u jakékoliv ryby,nebo je jen pár jedinců,kteří to snáší.A jak dlouho je v tom koupete.Díky
Ja osobne pri novych kuskoch preferujem karantenne aq, pri krupici (teplota a ph rovnake ako v hlavnom aq) 2-5 minut 3x denne v kombinacii s cesnakom a srimpami cisticmi zatial funguje 100%
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Ma nekdo spatnou zkusenost s touto (jeste malou) rybou jako s pridanim mezi osazenstvo nadrze ? Me se schovala nekde za utes tak na tri dny, potom se kratce nekolikrat zase objevila a jiz jsem ji asi deset dni zase nevidel. Snazim se krmit nyni vice planktonem a cyclopem at neumre hlady. Myslite si, ze ma sanci ? :cry:
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

ja si mislim ze tahle ryba proplouva nejvic u predniho skla ,a kdyz je tak dlouho schovana tak asi nema velkou sanci,mi se davno schovala jen na 3 dny za utes a bylo po ni
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

To, ze jsem vylil 1400,-Kc do zacho.. me az tak neboli, ono clovek kdyz dela more, tak to nekdy stoji i vice. Spise me to zajimalo z pohledu PROC? Co jsem udelal spatne ?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

simon napísal:To, ze jsem vylil 1400,-Kc do zacho.. me az tak neboli, ono clovek kdyz dela more, tak to nekdy stoji i vice. Spise me to zajimalo z pohledu PROC? Co jsem udelal spatne ?
a už nežije?nebo jen není vidět?deset dni je už docela dlouho.Třeba jsi chybu neudělal.Možná jen dusledek stresu a nebo moc malej jedinec
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

shark napísal:
simon napísal:To, ze jsem vylil 1400,-Kc do zacho.. me az tak neboli, ono clovek kdyz dela more, tak to nekdy stoji i vice. Spise me to zajimalo z pohledu PROC? Co jsem udelal spatne ?
a už nežije?nebo jen není vidět?deset dni je už docela dlouho.Třeba jsi chybu neudělal.Možná jen dusledek stresu a nebo moc malej jedinec
To nevim, ale tech 10 dnu jsem ji nevidel a to sedim temer vedle nadrze v kanclu od rana do vecera.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak to už buda asi v reefovým nebi :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"