LO VULPINUS

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

LO VULPINUS

Príspevok od používateľa Ivo »

Trochu jsem se zadíval na rybku Lo vulpinus-Králíčka ,moc se mi líbí a tak se chci zeptat na vaši zkušenost s ní.Mám nové akva asi 400 litrů,je už přes dva měsíce zajeté,předtím jsem měl asi dva roky stolitrové,takže moře mám jakž-takž osahané,ale mám zkušenosti jen se sapínky,slizouny,....ale s žádnou velkou rybkou.Díky.

Obrázok
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Re: LO VULPINUS

Príspevok od používateľa Ceco »

Ivo napísal:Trochu jsem se zadíval na rybku Lo vulpinus-Králíčka ,moc se mi líbí a tak se chci zeptat na vaši zkušenost s ní.Mám nové akva asi 400 litrů,je už přes dva měsíce zajeté,předtím jsem měl asi dva roky stolitrové,takže moře mám jakž-takž osahané,ale mám zkušenosti jen se sapínky,slizouny,....ale s žádnou velkou rybkou.Díky.
Mam ho od augusta minuleho roka, cca 10cm kus. Je v pohode. Zerie vsetko - od granul, cez riasy az po mrazene. Riasy a ina rastlinna strava by mala byt na jeho dennom jedalnom listku - ide o jeho prirodzenu potravu.
Inac, bezproblemova ryba, ktora udajne pri nejakom prusere padne ako posledny obyvatel akvarka. Zaroven vraj moze posluzit ako bio-indikator - podla stavu sfarbenia.
Myslim, ze 400l je pre vulpinusa minimum, ukryty su nevyhnutnostou. Ostne chrbtovej plutvy su jedovate, takze da sa v pohode drzat aj s predatormi.
Viac tuto:
http://www.wetwebmedia.com/rabbitfi.htm
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Díky ,začíná se mi líbit čím dál víc,takže ještě chvilku počkám,až bude mít holčička narozeniny a půjdem si ho koupit.Vždycky chtěla králíčka :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Tak Králíček už je pár dní na svém novém a konečném stanovišti,do spařené brokolice se mu moc nechce,zkusím tedy spařit list salátu,případně ho předtím nůžkama jenmě nastříhám,aby si myslil,že je to řasa.Zatím likviduje ostrůvky řas,co ještě sem tam zbyly,ale zajímavé je to,ža Salarius,který se předtím často skrýval a byl dost plachý najednou,když uviděl konkurenci zanechal všech obav a dost často se popásají společně.Akváriu to již viditelně prospívá,akorát Lo vulpinus je ještě dost plachý,tuhle jsem mu do akva opatrně na niti spustil brokolici a přestože byl na opačné straně,tak stratil celý barvu,naflekatěl do černa a ležel u dna asi tři minuty,že jsem si myslel ,že má infarkt.A přitom,když ho vylovovali,tak zůstal žlutý po cestě i při chycení do síťky a vypouštění do akva.Musím mu holt sehnat kamaráda-Zebrasomu flav.,snad mu dodá kuráže.KDYBY JSTE NĚKDO MĚL NA PRODEJ TAKOVOU OKOLO 8-10 CM V DOBRÉ KONDICI A BYL Z PRAHY,TAK JÍ RÁDI PŘIVÍTÁME.
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Daj mu cas. Dolezite, aby mal spolahlivy ukryt niekde za utesom. Moj sa rozozral po cca 2 - 3 dnoch. Prvy den bol v kuse zasity za kamenmi. V sucasnosti mi zere z ruky.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Času bude mít,co libo.Zatím má určitě ještě tak na týden co žrát.A co takhle Caulerpu,jak by se tvářil na ní.Mám jí ještě zbytek ve starém akva :?: A ohledně té plachosti,ne že by už byl nějaký borec,ale zdá se mi,že dělá každým dnem malé,ale již viditelné pokroky.Prostě budoucí borec :lol: [
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Když se poleká a to zatím často,stačí strčit ruku do akva ,tak se někam schová,změní barvu,vypadá jako mrtvá ryba viz foto
http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1232
ale za minutu se zase hezky obarví,vyplave a jako by se nic nestalo :lol: Já se tak lekat...tak jsem po pár dnech mrtvý.Tak mě napadá že u někoho strach nemusí být tak úplně strachem v našem chápání :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Musím se pořád smát,když vidím jak se slizoun ,který ještě před pár dny dělal,že v akváriu není a pořád byl někde schovaný,zapomněl po vypuštění králíčka na opatrnostna ,pořád ho sleduje a je mu neustále v patách-tedy za ploutví :lol:Viz foto
http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1235
Holt se strachuje o svoji řasovou zahrádku a tak se mimo toto sledování neustále cpe,i když už jasně nemúže :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Tak jsem králíčkovi pořídil Zebrasomu flavescens ,opravdu přestal být plachý,takže teďkoň je průvod následující:Zebrasoma a Lo volpinus neustále v závěsu a Salarius to sleduje nelancholickyz díry v kameni.Tak ho dneska trochu rozveselím a hodím mu tabletu slisovaných řas :lol: ...ať přijde na jiné myšlenky
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Tak takhle nyní vypadá moje velká, rybí dvojka.Je skoro nerozlučně spolu,ale sem tam si do sebe šťouchnou,Nicménš Králíček už není moc plachý a Bodlok má taky společnost :D
Obrázok
Moři zdar a nám všem taky.
kedar6
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Okt 2006 06:49
Bydlisko: Olomouc

Príspevok od používateľa kedar6 »

Králíček¨úžasně rád vybírá vločky, pokud je nasypete do krmícího kroužku - to je schopen "vysát" všechno! Jinak jeho spánková barva a pozice vypadá děsně...poprvé jsem se vyděsil, že mu něco je a že je už skoro po něm
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Tož hlevně mu nezapomeň přidávat rostlinnou stravu.Já ho krmím krylem a ještě mu dávám mrařený špenát,ten v kostičkách.Vždy kousek kostičkynakrájím,nechám i s Krylem rozmrznout a pak malou,čajovou lžičkou krmím.A vždycky žere nejdřív špenát a pak až ostatní.A taky me sem tam dávám Caulerpu,kterou ožere jako vopravdový králíček :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Vhodnejsie je pouzit namiesto spenatu Nori riasy, dostat ich v lisovanej forme napriklad v nejakych asian food obchodoch (pozor na prisady), a urcite aj v morskych akvaristikach.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: LO VULPINUS

Príspevok od používateľa Zdenek »

Mám Lo Vulpinuse už asi 4 roky a nikdy jsem si nevšiml, že by měl po těle sliz. Teď to pozoruju pomale co dva týdny, že se mu z těla začne "slupovat" a odplavovat. Ryba vypadá bez problému, vybarvená, aktivní, žere.....
Jen se tak projistotu ptá, jestli je to normální? U jiných ryb, které mám, se to neděje.
Nejsem chemik. Bohužel
franma28
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03 Okt 2014 23:07
Bydlisko: Havířov

Re: LO VULPINUS

Príspevok od používateľa franma28 »

Mam stejny problem. Celkem jsem se lekl kdyz jsem to videl, ale zatim vypada bez problemu. Takze by me taky zajimala pricina, jestli nekdo vi. Byl bych rad za radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"