Pomoc s osazení akvária rybami...

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Didakt
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01 Sep 2016 23:34

Pomoc s osazení akvária rybami...

Príspevok od používateľa Didakt »

Zdravím.
Po dlouhých úvahách a výběru jsme nakonec dospěli snad ke konečnému počtu a druhům rybek do našeho akva. Akvárium máme něco málo přes 120l/čistý objem cca 100l. Chtěl bych znát váš názor - zkušenějších- zda může být takové množství/druhy pospolu v tak velké nádrži. Byly by to tyto druhy:
- Synchiropus splendidus - Vřeténka mandarín
- Starry dragonet - Vřeténka očkatá
- Gobiodon okinawae - Hlaváč okinawský
- Stonogobiops nematodes
- Gramma loreto - Kanícek fialovožlutý
- pár Amphiprion ocellaris a Amphiprion ocellaris black nebo onyx - Klauni očkatí
Co jsme tu tak vyčetli tak ocellaris black a gramma loreto by byli pořízeni jako poslední. Jinak ryby jasně, že budou pořizovány v průběhu dalších měsíců postupně. Akva máme zaběhlé víc jak dva měsíce. Budeme rádi za každý koment, radu i výtku:)
jansimek7
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 02 Okt 2012 09:11
Bydlisko: Bohumil-Jevany, kousek od Prahy

Re: Pomoc s osazení akvária rybami...

Príspevok od používateľa jansimek7 »

- Synchiropus splendidus - Vřeténka mandarín
- Starry dragonet - Vřeténka očkatá
tyto jen za předpokladu že budou příjímat potravu (artemku ...) a budeš je schopen krmit každé 4 hodiny, případně jim budeš schopen dát dostatek krmení ze živých kamenů ale viděl bych to spíš jen na jednu i za splnění nádrž je na to malá a budou hladovět na druhou stranu se začnou prát o potravu...
Didakt
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01 Sep 2016 23:34

Re: Pomoc s osazení akvária rybami...

Príspevok od používateľa Didakt »

Ok tak bych to teda viděl asi jen na mandarina. Toho zvládneme krmit, chováme žábronožky a plánujeme i mysis. Navíc jsem se dočetl, že pokud si koupím vřeténku mladou tak ji jde teoreticky naučit i na mražené s čímž nejde ovšem počítat. A počet ryb je ok? Měli jsme ještě vyhlídnutého pterapogona kauderni. Šlo by? Sice vím, že počet ryb na velikost nádrže apod. se už prodiskutovávalo xkrát a jen tím lidi prudí když se ptají znovu a znovu, ale problém je v tom, že se všude člověk dočte něco trochu jiného a pak je otázka co z toho je pravda. Dokonce jsem se dočetl, že do 60l může člověk dát 6 malých ryb...někde zas píší že do 60l jsou 2 klauni tak akorát....Tak se omlouvám jestli otravuju, ale chceme mít akvárium v pořádku a jak má být.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Pomoc s osazení akvária rybami...

Príspevok od používateľa Smityl »

Vidim to stejne jako Honza Synchiropus jen jednoho, mam taky jednoho a nejradeji ma mysis, mam vetsi nadrz a musim ho prikrmovat je to peklo kdyz mas okolo dalsi ryby co nedaji pokoj a vsechno by mu sezraly. Kazdopadne doporucuji do dobre zajete nadrze a jeste bych s nim pockal. Ten zbytek si myslim ze by byl dobrej zalezi taky na technice a na tom kam chces svoji nadrz dostat pokud chces mit narocny sps omez to :) muj nazor
Didakt
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01 Sep 2016 23:34

Re: Pomoc s osazení akvária rybami...

Príspevok od používateľa Didakt »

No s tím krmením věřím, že to jde na nervy a není to moc sranda. Ale tak u akvária trávíme hodně času a nebyl by to takový problém. Akva máme zajeté dobře a hodnoty ukázkové jen Ph máme 7,5-8, ale co jsme tak vyrozuměli tak s Ph má problém většina majitelů mořských akvárijí. Ok takže mandarína necháme napozději...SPS máme jen montiporu a u toho míníme zůstat a mít jen měkké korály.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Pomoc s osazení akvária rybami...

Príspevok od používateľa MRysan »

s pH má problém jen ten kdo ho měří
Na Vřetena bych se vykašlal, taky jsem je měl a je to prostě problém. Když je krmíte, tak jim to ostatní ryby samozřejmě kradou a rochněj se v tom, že nemá šanci toho nachytat dost, nebo zvolíte taktiku nalejt do akvárka hodně potravy, ale dlouhodobě se to nedá ufiltrovat. Nakonec jsem našel na netu návod na krmítko, jenže než se na něj mandarin naučil, tak umřel hlady.
LPS/SOFT 300l
Didakt
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01 Sep 2016 23:34

Re: Pomoc s osazení akvária rybami...

Príspevok od používateľa Didakt »

Ou...aha. Tak to si teda asi ještě sakra rozmyslíme :D
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Pomoc s osazení akvária rybami...

Príspevok od používateľa Spongebob »

MRysan napísal:s pH má problém jen ten kdo ho měří
Na Vřetena bych se vykašlal, taky jsem je měl a je to prostě problém. Když je krmíte, tak jim to ostatní ryby samozřejmě kradou a rochněj se v tom, že nemá šanci toho nachytat dost, nebo zvolíte taktiku nalejt do akvárka hodně potravy, ale dlouhodobě se to nedá ufiltrovat. Nakonec jsem našel na netu návod na krmítko, jenže než se na něj mandarin naučil, tak umřel hlady.
tak tak, taky jsem zkousel vse mozne a bohuzel se stejnym koncem...holt pekna rybka, tak to chce kazdy zkusit.

edit: A abych taky prispel nazorem k tematu, tak myslim ze na dany obem tech 100l jsou tyhle male rybky i v tomto poctu aspon za me ok. Jak si sam psal akorat bacha na G.Loreto..
Samozrejme postupne a pak neprekrmovat.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Didakt
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01 Sep 2016 23:34

Re: Pomoc s osazení akvária rybami...

Príspevok od používateľa Didakt »

Díky za názor. Jsem rád, že jsem to s počtem nepřehnal...toho jsem se právě bál, že je jich už moc:)
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Pomoc s osazení akvária rybami...

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ale ty vretenky tam fakt zatim nedavej..uvidis jak ti to pojede a jakej budes sikovnej v krmeni atak. Myslim, ze jsou fakt pro moraka co uz vi jak na ne. Coz samozrejme ja taky nejsem!
Zatim tam dej ty klauny s gobionem, ty sezenes v pohode..a uvidis jak se to bude chovat. S tou Garnatkou to uz tak lehky nebude, mozna si na ni pockas, tak si to treba jeste rozmyslis. A pak po nejake dobe pridej treba toho Kaudernaka s G.Loreto.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"