INFO-Led světlo

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

LosKapros
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Apr 2017 14:08
Bydlisko: Olomouc

INFO-Led světlo

Príspevok od používateľa LosKapros »

Čau,
chtěl jsem se zeptat, chci si vyrobit vlastní světlo na akvarium o rozměrech 130dx50hx60v, můžete mi někdo poradit, čemu se vyhnout, ba naopak co tam dát, jaké diody a jaké poměry? Díky, hledal jsem tady ale marně. Za každou radu budu velice rád.
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: INFO-Led světlo

Príspevok od používateľa pepahr »

Já kdybych stavěl světlo použil bych 3-4ks multichip 100w pořádnej chladič a hotovo.. Mám 50w nad nanem 60l přes 2 roky a funguje parádně svetlo se mi líbí skoro víc než radion co mám nad větší nádrží.. vadí mi prostě že při určitém nastavení jsou až na písku vidět různě barevné fleky..to multichip to světlo namíchá líp..Ecotech asi na to došel taky takže teď začal nabízet difuzor.... Jinak pokud jednotlivé ledky tak okopčit co funguje - výrobci na netu to netají.... A jinak Čína Mars nestojí moc....
LosKapros
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Apr 2017 14:08
Bydlisko: Olomouc

Re: INFO-Led světlo

Príspevok od používateľa LosKapros »

Co říkáte na tohle? Máte někdo zkušenost?
https://www.aliexpress.com/item/LED-gro ... 3a990jHDhy
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: INFO-Led světlo

Príspevok od používateľa pepahr »

To jsou moc teplý barvy, na reef nevhodný.. spíš něco takového: https://www.aliexpress.com/item/100w-fu ... 9c84&tpp=1
Ale dají se najít i levnější...
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: INFO-Led světlo

Príspevok od používateľa Jajo »

Tento som kupoval ja nedávno. Dosť to hreje, takze musíš použiť výkonný chladič. Reálne z toho vieš dostať tak 40w. Look what I found on AliExpress
http://s.aliexpress.com/iaQfmu6R


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
LosKapros
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Apr 2017 14:08
Bydlisko: Olomouc

Re: INFO-Led světlo

Príspevok od používateľa LosKapros »

vsem dekuji za info,rikal jsem si, ze by tady někdo třeba mohl napsat odborne, co a jak pouzit ale asi stari reeferi uz ani neresi co a jak:D
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: INFO-Led světlo

Príspevok od používateľa venomcz »

já teď stavím světlo jestli tě něco konkrétního zajímá tak napiš . Jedu klasiku , cree ledky . Ty multichipy mě neoslovily . Takový , který bych chtěl stojí gardu a ty čínské multichipy odcházejí , špatně se chladí a když se posere tak se musí celý vyměnit zatímco když odejde cree ledka nebo si řekneš , přehodím někde ledky za jiné , tak vyměníš jen jednotlivé ledky . Můžeš měnit čočky . Prostě je to takové více variabilnější . ALe je to jen můj názor . Každý ať si postaví nebo koupí to , co by vyhovovalo jeho nádrži . Jelikož mám úzkou nádrž 35cm tak mě ani nic jiného nezbývá než ledky .

Kdybych měl ale šikorou nádrž tak jdu do kombinace LED + T5 .
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"