Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Steedy »

Josef napísal:ještě k těm dvěma bridgelux a epistar by jsi si měl ověřit fakta
ale epistar jasně vede jak v kvalitě na kterou i dává 3 roky záruky naproti 2 rokům od bridgelux tak i v cenách a rozšířenosti
Srou zarukou mas pravdu tu ale dalo Epi teprve myslim v druhe polovine minuleho roku.. epi dodava led cipy do televizi Lg se mi zda. cena na led me az tak nezajima jde mi predevsim o kvalitu.

Co do toho akvaria chtel bych videt nejakou fotku pokud je k mani a muzes zverejnit sem sni.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa amsi »

jak psal Steedy, nikdo nic neříká o tom která firma je ok a která nee. Já navíc neumím anglicky, jsem odkázán na to, co tady někdo najde , ukáže. Na Vertex ani Pacific sun nemám finance,jiné značky neznám proto jsem se dal vlastní cestou za obrovské pomoci kamaráda co je elektronik a pracuje v Singapuru pár let. Jen mě udivilo to spektrum, nic víc. Já jsem pro pokrytí celého spektra, včetně více druhů modré, plus další :wink: takhle si to udělám a uvidím, jestli má cesta bude ta správná. Viděl jsemrůst korály pod číňanama, viděl jsem růst korály pod udělátkama, s málo spektrem a nějaké fotky , nebo videa? z Ameriky atd? Nevím , můžou to být zinscenované věci a taky nemusí. Co nevidím sám a nemám možnost pozorovat nějakou dobu mi moc neříká. Ale neznamená to že to nefunguje!!! Jak jsem psal, umět anglicky ...... třeba by bylo spousta věcí jinak .... a třeba bych koupil i jiné LEDky .... třeba přes Josefa ... Vše je to o tom,kde v jaký čas jsem. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Josef »

tak se omlouvám já to chápal jako narážení nebo spochybňování
ale věřte mě že se snažím ve spolupráci s několika inženýry které neustále bombarduji s každou věcí která mě napadne
například jsem potřeboval aby mě fungovala naprosto perfektně fotosintéza a prostě celkově růst rostlin pod umělím světlem
což by jsem bez těchto lidí nikdy neudělal
mám x grafů a tabulek ale i přesto se stále poptávám a zjišťuji
já chci hrát na kvalitu
i proto že sám jsem vášnivej chovatel a mám velké požadavky
a lidem kteří mají ode mě něaké akvária,terária či osvětlení chci dodávat jen dobré věci tak aby jsem se sám vyhnul pomluvám a nebo spochybňování
právě pro tuto skutečnost jsem ukončil
spolupráci s několika velkoobchody kde se hraje na cenu a nepotřebují kvalitu
v čechách je to bohužel nejprve cena a pak až kvalita a já doufám že se to jednou změní
z Německa mě přišla nabídka dělat pro jedenu velkou firmu ale zase sem se dostal tam kde nechci být a to že nesmím s výrobkem propagovat svoji společnost
stejně jako to bylo v ČR s velkoobchodama
chodím například po OBI dívám se na svá Akvária ale nikdo neví že jsem je dělal já
a to je to co mě štve a mrzí
nebo nikdo neví že všechna 3D pozadí po celém slovensku ve všech PET CENTRECH jsou ode mě a je spousta dalších obchodů
proto se začínám uzavírat a chci dělat kvalitní výrobky pro lidi kteří chtějí kvalitu a budou chtít tyto věci ode mě

Josef
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Josef napísal:již dlouhou dobu nepatřím mezi lidi kteří doma udělají něaká akvária a prodávají je ale jsem a moje firma je čistokrevně profesionální firma na výrobu akvárií a terárií a k tomu jsem přidal i led osvětlení ale je to jako u všeho
pokud chci někomu něco prodat musím o tom něco vědět a také si sám některé skutečnosti ověřit v praxi

nemohu někomu prodat auto a říkat jede 250km h
kdaž jsem nikdy tak rychle v tom autě nejel

a to samé je u u akvárií ,čokolády nebo já nevím toaletním papíru
Čtu velice pozorně, se zájmem, Vaše příspěvky a těším se na Vaše produkty pro mořskou akvaristiku. A nejsem asi sám. Prosín o sdělení, kdy se už něco objeví aspoň jako vzorky, anebo již přímo v prodeji ??
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa rybka »

Na Josefa Vávru z Chotusic mám velmi dobré reference od jedněch příbuzných (jmenovat nebudu, je to vlastně jeho "konkurence" lepící terária na severní Moravě), tušil jsem spojení uživatele Josef a bydliště Chotusice, proto jsem to tu nabrnknul :lol:
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Josef »

už několik let si konkurenci nepřipouštim :lol:
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa vasekg »

Josefe vzhledem k plánovanému přechodu na LED se těším, až od vás nějaké světlo uvidím a zjistím, že pod ním vše funguje tak, jak má. Z některých místních a permanentně kyselých příspěvků si nic nedělejte. S tím se zde prostě musíte smířit (ta kyselost pramení z několika různých důvodů a špatného zažívání :D ).

Mohl byste mi buďto přes PM, nebo zde, veřejně, napsat orientační cenu osvětlení akva 400 litrů? Mohl bych z toho vyjít při přepočtech na mé akvárium a třeba by mě mile překvapilo, kdyby Vaše cena byla jen o něco málo vyšší, než cena, za kterou si to hodlám postavit já. Pak bych si raději připlatil za dobře postavené světlo. Rozumějte mi, nemám dost financí a proto se snažím většinu zvládat "svépomocí" :-)

Díky V.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Josef »

potřebuji vědět rozměr akvária 400 litrů může být cokoliv kostka i nudle
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Josef »

Takže pánové
teprve dnes jsem přivezl novou zásilku čipů protože včera mě ji nechtěli celníci vydat
pro nesrovnalosti v papíreh
prý mě chtěl taiwanec pomoci a proto napsal že balík stál ani ne desetinu ale celníci jsou hold chytřejší a finančák se nenehá okrást :mrgreen:
a již zítra jdou do výroby první světla pro akvária
pro terária a paludária jsou již v prodeji

po zkouškáh je teplota čipů v plném zatížení 30-35c!
čipy jsou na pevných pásech a svítivost je 2700-3000 lum na 1m
vatáž je pouze 30W 100cm ! 100l/W
pro bílou barvu 12000-14000K
dále jsou čipy modrá 432nm 460 470nm 64lum/W
cena pro kutily je 100cm 60čipů 5630 za 800kč
napájení je 12V
pásy lze dělit po 5cm a tím si můžete i vytvářet vlastní moduly ( 1:1-2:1)
není třeba chladit větráčkama ani se obávat vysoké teploty a přez to všechno můžete zapomenout na 3W čipy které se i tak hřejou jako mrcha a ne jen 3W
navíc montáž zvládne téměř každý a předejdete problémům s teplotou za cenu stejné svítivosti :wink:
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Josef »

pro nezasvěcené
zapomeňte na pásky které lze pořídit v elektru nemá to spolu nic společného protože čipy jsou jiná velikost a vatáž
tyto čipy se v páskách v čr nedají sehnat ( zatím co já vím )

Josef
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Josef »

ještě jsem zapoměl záruka ny čipy výrobcem je 3 roky a naše firma na vše již tradyčně dává také 3 roky
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Martin »

Josef píše
dále jsou čipy modrá 432nm 460 470nm 64lum/W

Není to nějak hodně ve srovnání s tou bílou ?
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Josef »

co myslíš hodně?
1 čip modrá = 12-16 lumenů 0,5W
1 čip bílá = 45-50 lumenů 0,5W
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa Josef »

jasně omlouvám se
napsal sem nesmysl
u té modré to je 24-32 lumenů na wat
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Dalo by se nekde v Cechach koupit todle????

Príspevok od používateľa amsi »

Je možno teda uvést tady příklady jiných PROFI LED světel pro moře .....
Jde mi složení spekter .... jako např,

Pacific sun : 5000-8000K
3700-5000K

VorTech : 6300K
Green a Red

Blue jsou celkem jasné, používají Royal Blue 450-465nm a Blue 465-485nm

jak jsou na tom teda ostatní ????????
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"