LED Osvětlení poradna

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa vik_33 »

Zákon zachování energie platí. Ušetřit el. energii při svícení je možné jedině tak, že zdroj světla ji dokáže lépe ( s menšími ztrátami ) přeměnit na světelnou. Vývoj - žárovka, úsporka, LEDka o tom jasně vypovídá. Dokážu si představit, že po LED přijde nějaká další technologie, která dokáže el. energii využít ještě lépe. To ale není případ uváděný Josefem.
Světelný tok při daném výkonu lze soustředit do užšího svazku ( čočkou, zrcadly ) a tím ho dostat do větší hloubky. Nebo ho rozptýlit a tím ho dostat do větší šířky. V prvním případě přijdeme o šířku "záběru", ve druhém o hloubku "dosvitu". Pokud někdo dokázal, že tomu tak není, je jen malinký kousíček od objevu perpetuum mobile.
Podle mne je to jen snůška rádobyodborných řečí obchodníka, který chce prodat svoje zboží. A odborní světelní inženýři můžou kalkulovat cokoliv. Fyziku neoblbnou.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa gut »

tak když už si tak hezky povídáte připojím taky kapku.podle mě v příspěvcích od Jozefa chybí dvě věci.za prvé existuje nádrž plná prosperujících SPS/LPS kterou osvětluje tvoje světlo o výkonu 70w?za druhé jaké složení čipů používáš?já sám mám tři světla po 20ledkách postavených na čipech cree XP-G a XP-E napájené 3x60w/700mA a to ještě přisvětluju 2xT5 ati.nepoužívám žádnou optiku ani rozptylovač.není potřeba a navíc podle mě soustředovat už tak dost agresivní světlo s ledky není idealní
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa Lukáš »

Dovolim si volne zacitovat Josefove prispevky z 5.1.2012:
u reefu zatím nemám fotky žádné bohužel
u sladkovodních není problém fotky udělat a nebo u terárií kde jsou jen rostliny
něaké reefové akvária musím udělat zde do dílny pro prezentaci
a nevidím v tom nic složitého protože jsem se kolem reefu dlouho motal
když jsem dělal slovensko pro Tomáše Minaříka
alebo
...nebo nikdo neví že všechna 3D pozadí po celém slovensku ve všech PET CENTRECH jsou ode mě a je spousta dalších obchodů
proto se začínám uzavírat a chci dělat kvalitní výrobky pro lidi kteří chtějí kvalitu a budou chtít tyto věci ode mě...
Do poslednej chvile som si hovoril, ze na to reagovat nebudem - aby tu nevzniklo podozrenie na nejaky konflikt zaujmov. A kedze tieto prispevky registrujem uz od ich uverejnenia, t.j. takmer mesiac, moze byt tato moja snaha chapana ako uprimna.

K aktualne preberanym fyzikalnym zakonitostiam sa vyjadrovat nebudem, kazdy kto pred maturitou absolvoval aspon nejaky rocnik fyziky, si utvori vlastny obraz.

Nevidel som sice cele portfolio projektov p. Minarika, ale to co som videl, skutocne "stalo za to". Zial v negativnom zmysle slova.

Co sa tyka kvality prevedenia prace, ktoru uzivatel Josef tak presadzuje, mal som moznost vidiet na vlastne oci a ponukam autenticke zabery. Dufam, ze aspon tie svietidla su na tom o nieco lepsie.
Prílohy
apr 104.jpg
apr 105.jpg
apr 098.jpg
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa Josef »

prosimtě kde si tohle vzal od pohledu se jedná o lepidlo něaké flexi a moje firma pracuje pouze s litým polyuretanem a nebo pryskyřicí ale ne s flexi lepidlem to si pleteš asi firmy s domácíma kutilama
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa Josef »

Lukáši ověř si zda je to ode mě nežli budeš uvádět že to je můj výtvor
děkuji
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa Lukáš »

Sam to pises vo vyssie uvedenom citate.... :roll: Nijako cielene som po vyrobcovi nepatral a az do momentu, kedy si s tym prisiel ma to ani nezaujimalo.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa Josef »

Lukáši příště než uvedeš cizí výrobky a budeš říkat že jsou moje tak si dobře ověř zda je to ode mě ale stímhle materialem ani nepracuji a nepracoval jsem
fuj flexi lepidlo a moje firma jak to můžeš vůbec vypustit
mám na svědomí X Pet Center ale tohle s tou červenou nebo černou barvou a tím flexi lepidlem cos ukazoval to určitě těžko
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa Lukáš »

este raz zopakujem
...nebo nikdo neví že všechna 3D pozadí po celém slovensku ve všech PET CENTRECH jsou ode mě
Tvrdis to predsa ty sam, co mam este overovat?
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa vasekg »

Já bych jen na závěr prosil tu stručnou odpověď (jsme v poradně, tak radu):

Ano, nebo ne?

V.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa Josef »

už nedávno jem psal že pro reef jsem světlo nedělal ale že to není problém udělat ale to jsi asi nečetl nebo nevím
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa vasekg »

.....ale četl......jen jsem chtěl vědět, na čem jste získal tu jistotu, že ono světlo bude dostatečné pro náročnou mořskou akvaristiku. Nikde. Vše jen teorie, v tomto případě špatná.

Dobrou noc.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa rybka »

V Číně referuje o vývoji osvětlení pro mořská a reefová akvária asi dvacet firem, když jsme vybírali první svítidla jako komplet. A mají to rozdělené - svítidla pro efekt a účelová...
Josefe, zatím zde podáváš jen přetlumočené informace (a ještě blbě) a žádné zkušenosti. To s poradnou nemá nic společného.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Včera jsem nějak opoměl sledovat tady diskusi a dnes jsem se docela dobře pobavil.
Pro Josefa:
Žádný "rozptylovač", ať už založený na čočkách (rozptylkách), lomech světla na hranolech, obrácené Fresnelově čočce nebo nějakých odrazových plochách nikdy nezvýší svítivost zdroje, u kterého je použit. Psal jsem to ve svém příspěvku někde na začátku témy. Všechna tato udělátka vždy svítivost pouze sníží. Fyzika se nedá oblafnout ani ukecat na rozdíl od některých jiných taky "vědních" oborů. Takže to vzdejte a neobhajujte neobhajitelné. Svoji zvědavost co se týče Vašich výrobků jsem vyjádřil již několikrát a znovu opakuji, že řečmi člověk nic nepostaví. Udělejte konečně pomocí svých odborníků osvětlení aspoň pro jedno fungující mořské akvárium (tak, jak to udělali všichni, kteří s Vámi tady diskutují) a přesvědčte je, že to umíte. Pak budou zcela jinak brát Vaše nápady a myšlenky. Zatím jsou to totiž pouze řeči, řeči a řeči.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa švíco »

to Josef:
takže když mi na záchodě málo svítí žárovka, stačí když před ní dám maličký bazmek s plastu a budu mít světla habaděj i pro koupelnu? :lol:
Neexistuje něco takového i nad radiátory, že bych ušetřil v těhle mrazech za topení?

Teď vážně... dovedu pochopit, že jakýmsi překrytím paprsků docílím toho, že pokrytí světlem bude rovnoměrné a tedy v místech, kde by se mi kužely světla jinak nepřekryly docílím několikanásobné svítivosti oproti původnímu stavu, ale že by to platilo plošně... to je nesmysl, na který nás upozorňovali někde ve fyzice pro šestou třídu. (jak už bylo řečeno - zákon o zachování energie)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: LED Osvětlení poradna

Príspevok od používateľa Roman »

JOSEF UPOKOJ SA A ZMIERNI TON VYJADROVANIA
temu vecer v klude precistim, na nejake emotivne vyjavy tu nikto nie je zvedavy
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"