problém s odpeňovačom Coralife 125

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

zolidiver2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07 Okt 2008 16:32

problém s odpeňovačom Coralife 125

Príspevok od používateľa zolidiver2 »

Vie mi niekto poradiť, mám odpeňovač Coralife 125 a akosi nefunguje správne.
Nedá sa nastaviť hladina odpeňovania, raz odpeňuje veľmi veľa a raz pena padá. Vymenil som čerpadlo za nové, lebo som si myslel že to bude čerpadlom.

Tak isto pena je veľmi mokrá, skúšal som nechať na nižšej hladine aby si nazbieralo peny ale nič.

Bublinnky sú podľa mňa v pohode, ale to odpeňovanie akosi zlyháva, v čom podľa Vás môže byť problém?
zolidiver2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07 Okt 2008 16:32

Re: problém s odpeňovačom Coralife 125

Príspevok od používateľa zolidiver2 »

nikto nič? už som si kúpil nový odpeňovač a robí to isté :evil:
akoby voda bola úplne čistá čo neexistuje o tom svedčia NO3
salinita- 0,025, teplota 25,no3-25 :evil:
neviem si rady prečo sa takto správa odpeňovač, prikladám link videa čo to robí.

https://www.youtube.com/watch?v=Bf-qQxC ... e=youtu.be

Po nastavení hladiny v odpeňovači, pena sa zbiera, ale ke´d sa dostane do komína odpeňovača žačne tlačiť nekontrolovateľne vodu, pritom sa hladina vody odkiaľ ťahá čerpadlo vodu nijak nemení...
jluk
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 17 Máj 2008 09:34
Bydlisko: Praha-Východ

Re: problém s odpeňovačom Coralife 125

Príspevok od používateľa jluk »

No asi takto. Tento odpeňovač sice neznám, ale žádný nešlěhá kontinuáloně pěnu celých 24 hodin. Zaleží co je ve vodě, takže někdy ta "suchá-hustá" pěna pomalu leze přes přepad a někdy ne. Nastav si to tak, aby v hlavě byla jen ta pěna a nehrab se do toho :wink: , za dva tři dny by mělo být už něco vyšlehané.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: problém s odpeňovačom Coralife 125

Príspevok od používateľa Jirik »

Jo, tomu se říká mokrá pěna, je to tím, že buď není co šlehat, nebo si tam strkal ruce nebo krmil a něco narušilo povrchový napětí nebo tak něco :D
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: problém s odpeňovačom Coralife 125

Príspevok od používateľa axelson »

niekedy je potrebne odpenovac aj podlozit pokial neslaha penu ale skor vodu. Stava sa to. Neskor sa da vratit do povodnej polohy.
paja.
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Mar 2017 07:34

Re: problém s odpeňovačom Coralife 125

Príspevok od používateľa paja. »

me bylo kdysi doporuceno pro nastaveni odpenovace, sundat hlavu, dat plny vzduch a doladovat odpenovac uz jen otviraním ci zaviraním, takhle nastavit, aby bubliny udelali cepicku na vrchu odpenovace s lehkych přetykanim zpet do filtru. Potom uz jen dat zpatky hlavu a cistit každý den(hlavne vnitrek trubky v hlave) bez vypinani odpenovace a do niceho nehrabat… třeba to pomuze...
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: problém s odpeňovačom Coralife 125

Príspevok od používateľa Jajo »

Ja vidím “problém” v konštrukcii toho odpeňovača. Má nezmyselne tenký krk. Pri širšom priemere hrdla nemá tendenciu tak kolísať.
Každopádne treba to nastaviť tak, aby šľahalo len suchú penu, tj cca po pol hodine by to malo vytlačiť trochu suchej peny.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
zolidiver2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07 Okt 2008 16:32

Re: problém s odpeňovačom Coralife 125

Príspevok od používateľa zolidiver2 »

ďakujem Vám za užitočné rady a ochotu pomôcť. Problém bol vo vzduchu, musel som trošku ubrať vzduch, aby pena bola suchšia. Teraz odpeňovač pracuje ako má :wink:
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: problém s odpeňovačom Coralife 125

Príspevok od používateľa harley007 »

Mel sem ten sami problem prodejce me vysvetlil ze v novem odpenovaci vznika staticka elektrina a to se po 10 ti dnech vse zabehne a tento efekt zmizne mel sem to tak ted vse supr funguje
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"