Zeolit

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

nuze rad by som sa trosku zapojil do tejto debaty :)

EDIT: chtiac-nechtiac :) po opatovnom prezreti tej analyzy musim revidovat svoju predchadzajucu odpoved...

ta analyza je pravdu povediac dost zavadzajuca a to hned z niekolkych hladisk... nepise sa tam nic o pouzitej analytickej metode, vysledok je sice uvadzany v %, ale pokial ide o kompletnu analyzu, malo by tam toho byt viac a keby sme uz xceli byt dosledni aj v inom poradi, nie je uvedeny zmysel, resp. ucel analyzy atd... ak ide o celohorninovu analyzu, tak vyjadrenie CaO je v poriadku. pre nase ucely by bola vhodnejsia kompletna celohorninova analyza (teda uvedeny kompletny vysledok), ako aj mineralogicka analyza. co sa tyka toho odberu vzorky z frakcie, tak to je uz uuuuplnaaa bomba! to kto odoberal tu vzorku na analyzu???? ak to bola uz predpripravena frakcia na "predaj" a nie frakcia pripravena ucelovo na analyzu, tak moj ty Boze...

ps: jo a este k tym silikatom... uz to tu par krat zaznelo a nerad by som do toho rypal, ale predsa... v pripade, ze nevieme v akej forme (faze) sa nachadzaju tie silikaty v uvedenej vzorke, bol by som opatrny s radikalnymi vyjadreniami na temu rozsievky, sinice atd...
lalo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20 Mar 2006 13:16

Príspevok od používateľa lalo »

Na to ti neviem odpovedať ja som vo firme len technik cez elektro :lol:
A ta frakcie je vysledok znizenia prasnosti pri drveni kameniva tak teda ten prach odsavame a skladujeme v sile takže odber nebol taky problem viac k tej analyze neviem.

No snaha bola to musis uznat chcel som len pomoct
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

jasne, snaha bola! to sa ceni! neber to odo mna v zlom... nemyslel som to ako utok na Teba alebo nieco podobne!

ak to bolo odoberane z toho co hovoris, tak ja by som ruku za tu analyzu do ohna nedal :) vzorka bola mis-mas, kontaminovana, vysledok je pravdepodobne skresleny...
lalo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20 Mar 2006 13:16

Príspevok od používateľa lalo »

Nic sa nestalo je to v poho.
Keby niekto chcel mám nejakých 5 kg zeolitu z východného sloveska a aby som nezabudul som z dubravky
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

lalo napísal:Keby niekto chcel mám nejakých 5 kg zeolitu z východného sloveska a aby som nezabudul som z dubravky
heh, ono zalezi, co to je zac... ci si to kupil, ci je to vlastny "zber" atd... nie je to zial jedno. akurat mam pripravene vzorky na analyzu niekolkyx "zeolitov" z vyxodneho slovenska na rtg, ale maju posraty stroj, tak stale cakam... bude to potom zhrnute uz v avizovanom clanku co mame s romanom (zial stale cakame na analyzy, sorry :cry: ). ale ako sa hovori u nas na vyxode:"vytrim, vytrim, Boh ce skusa! :D )
lalo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20 Mar 2006 13:16

Príspevok od používateľa lalo »

Ten článok som čítal myslím že Roman tam ovoril o dvoch farbach zeolitu ja mam doma ten sbalo zeleny. A mám o od kolegu ktorý ho dostal od firmy ktorá ho tazi ale neviem jej meno, ja ho doma pouzivam ale mam iba fishonly tak netuším. Prvý krát som ho použil keď sa mi zakalila voda a po pridani na druhy den uplny krystal :D
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

tak to neviem co to bolo za clanok. nespominam si, ze by sme tam rozoberali nejak detailne farbu... neviim, snad roman vie, ktory clanok to bol.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

neviem

a ta firma mohol byt Zeocem ci ako sa vola??
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
lalo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20 Mar 2006 13:16

Príspevok od používateľa lalo »

To ti naozaj neviem povedat ako to je firma kolega ktory to vybavuje tak ma dovolenku.
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Zeolit filtr

Príspevok od používateľa VF »

Možná budu za vola - ale když se hovoří o zeolitovém filtru, doporučuje se buď drcený zeolit30%+70%aragonit na dno refugia, nebo zeolit šťerk do průtokového válce s pístem na občasné promíchání. Co tak fluidní filtr s drceným zeolitem? Bude stačit pohyb media na "omytí" povrchu drti?? Bylo by to pohodlnější - jsem lenoch.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Zeolit filtr

Príspevok od používateľa Roman »

VF napísal:Možná budu za vola - ale když se hovoří o zeolitovém filtru, doporučuje se buď drcený zeolit30%+70%aragonit na dno refugia, nebo zeolit šťerk do průtokového válce s pístem na občasné promíchání. Co tak fluidní filtr s drceným zeolitem? Bude stačit pohyb media na "omytí" povrchu drti?? Bylo by to pohodlnější - jsem lenoch.
do mesiaca by si odpalil cerpadlo..tudy cesta nevede
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Zeolit filtr

Príspevok od používateľa VF »

do mesiaca by si odpalil cerpadlo..tudy cesta nevede[/quote]

Důvod?? Z přepadu napojení do filtru v první komoře, vyústění přes filtrační "punčochu", průtok přes DSB a vynášecí komora s oběhovými čerpadly.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ten mlety zeolit je prilis jemny a nestihal by sa v FBFiltri usadit

jednak by si ho neodfiltroval ziadnou pancuchou a dostal by sa do techniky a do akva...skus si to v nejakom kybli s troskou zeolitu a zistis ze to svinstvo sa dostane vsade, aj do lozisk cerpadiel a tie zoderie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa VF »

Já měl od Pepina frakci cca 1-2 mm a moc neprášil. Asi bych jej předepral ve staré vodě - nebo se bude dále "omílat"?
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa VF »

jednak by si ho neodfiltroval ziadnou pancuchou

Já mám na mysli látku která má propustnost 100-200 mikronů, tedy cca desetiny mm.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"