Zeolit

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

nie, nestratil. mam ich uz pekne oznacene a pripravene na spracovanie.

pre nezainteresovanych: Lukas a Reicho vydobili po urputnom boji v Rakusku pre nas plebs 2 kamienky zeo :lol: , ktory predava KZ za 10Eur balicek (tusim je to 10)... patri im za to velka vdaka (ja by som nevyhabkal ani ja-ja, bitte!) a taktiez prispeli do tej prace. vsetko bude v podakovani, ale ak som este na niekoho zabudol, ospravedlnujem sa :oops:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Čiňan upgradoval ceny? Asi spoluobyvatelé "Prešovčanov" zvýšili clo :lol:

A teď vážně. Klinoptilolit třeba z Nižného Hrabovca byl O.K. v roce 1980, kdy ho těžili bagrem na Tatře 138 a Chovprodukt jej prodával za cca přesně 32,- Kčs za kilo. A Zverimex nebyl levnější. To bylo v době, kdy se odtěžovaly zvlášť vrsty sedimentu a nekopala se "díra". Průšvihem bylo nasazení těžší techniky, to aby krávy více dojily, když se jim do hlíny přidaly syntetické vitamíny.
Na východním Slovensku existuje spousta dalších evidovaných ložisek (eviduje např. Vyskoká škola v Košicích), ty se zatím bohužel (nebo bohudík) oficiálně netěží. Až na aktivity jednoho podnikatele z Bratislavy, který ten zázrak mořské akvaristiky osobně do Vídně vozí "firemním" autem Číňanovi až pod nos (a prý i do Degensdorfu a Mnichova, ale tam jsem zatím na něj neměl štěstí).
Moc nechybělo, a měli jsme dobrovolníka - obchodníka na zajištění této blahodárné suroviny, ale neklaplo to /fa MOIA, Ing. Jiří Berka/. Po shlédnutí několika "humorných" prezentací o odčerpávačích našich sociálních dávek z tohoto regionu se ani nedivím.

S Dr. Brockmannem (Ulm - Německo) jsme si trošku "vyměnili" názory na "zeolit - podvod mořské akvaristiky". Je pravdou, že zeolit neleží nikde kolem útesů a nikdo jej tam ani nemění, ale se sorbenty "fosfátů" je to úplně stejné. A na ty Dieter nenechá dopustit.
Za co vše může nebo nemůže "zeolit" neřeším, za víc jak 25 let mé "soukromé praxe" mořské akvaristiky co mne náhodným pokusem provází, tak mne zatím nezklamal /SPS nedegenerují, LPS prospívají a vše má "tabulkové" barvy/. A vychované "kopíráky" nakonec také ne.
Ale přeci jen by to chtělo nějakého "šťourala", který zjistí proč to tak je, proč to funguje :lol: . Držím palec Amphibionovi.

Tento příspěvek není na polemiku, je jen na odlehčení. Bádání o podstatě věci bude trvat dlouho, neřešme princip, využívejme důsledek.
stefecom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28 Jan 2009 20:47
Bydlisko: Humenné

Príspevok od používateľa stefecom »

Nazdar všetci,

Som tu nový a s morskou akvaristikou nemám (zatiaľ), okrem prečítania celej tejto témy vôbec nič. Na tomto fóre som preto, lebo ma veľmi zaujíma zeolit. Mám viacero veľkých nádrží, v ktorých chovám výhradne veľké americké cichlidy. Nádrže sú dosť prerybnené a keďže veľké ryby veľa kadia, mám samozrejme problém s dusičňanmi...

Pri týchto rybách mi týždenná pravidelná výmena vody pomáha len čiastočne, takže zvažujem použitie nitrátreduktora.Problém je vtom, že v sladkej akva. je pojem nitrátreduktor dosť tabu, resp. neviem sa dopátrať k serioznejším užívateľským skúsenostiam. Momentálne chcem vyskúšať zeolit cez externý filter.

Prečo vlastne píšem?! :idea:

Som z Humenného, to je cca 15 km od Nižného Hrabovca. Dnes som si kúpil 25kg vrece zeolitu a stálo 2 eur!!! Predáva to fy www.pro-zeo.sk a lom sa nachádza v Kučíne - asi 1 km od N. Hrabovca. Je to klinoptilolit. Tak to idem vyskúšať...

Veľa zdaru
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

zeolit vs. sladka voda vs. realne pouzivanie a dlhodobe skusenosti = napr. zahradne jazierka
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Zeolit

Príspevok od používateľa JRx »

Amphibia:
mozem sa opytat ako dopadol vyskum
a co z toho je prinosom pre nase aqa?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Re: Zeolit

Príspevok od používateľa Amphibia »

JRx: sorry, nebol som tu dlho a az teraz som nasiel Tvoju otazku. otazka je prilis "obsirna" :D skusim posurit recenzentov clanku a uz to konecne vyplujeme :)
palohoju
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 05 Okt 2012 17:32
Bydlisko: Plzen

Re: Zeolit

Príspevok od používateľa palohoju »

Nemáte někdo zkušenost se zeolithem od fluvalu
http://www.svetzviratek.cz/napln-odstra ... uval-540g/
když si pročítám návod říkám si je to vůbec zeolith :?:
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Zeolit

Príspevok od používateľa MRysan »

Měl jsem ho v ruce, kromě tvaru asi bez rozdílu. Rozdíl bude hlavně v ceně
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Zeolit

Príspevok od používateľa Franky »

Ako casto menite zeolith? myslim hrubozrnny v pancuchach ci valcoch :)
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Zeolit

Príspevok od používateľa tragett »

Já osobně 6-8 týdnů když sem ho měl v košíčku ve filtraci.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

Ja ho mam strednezrnny v puncose uz pres rok ve filtraci a nejak mi tam nevadi :-D

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk HD
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Zeolit

Príspevok od používateľa ellbunda »

Mám ho v síťce od Sera už rok. Nepoužívám ho jako sorbent, ale jako domov pro bakterie.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Martin79
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 12 Okt 2010 16:10
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

Re: Zeolit

Príspevok od používateľa Martin79 »

Mám zeolit ve válci ,a měním každé 4 týdny jednu třetinu . Mám to tak že jedna třetina je na volno ,a 2 třetiny jsou v punčochách. Po 4 týdnech jednu třetinu vyhodím, a dám novou s tím ,že za 12týdnů se postupně vymění všechen zeolit. Samozřejmě že zeolit je předem namočený v solance
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Zeolit

Príspevok od používateľa Franky »

toto je velmi dobre riesenie, myslim, ze sa inspirujem, aky mas prietok vo valci ?
Martin79
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 12 Okt 2010 16:10
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

Re: Zeolit

Príspevok od používateľa Martin79 »

Moje akvárium má 380litrů,a na to používám 1 litr zeolitu frakce 4-8 mm ,a průtok přes válec je plus mínus 400 litrů
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"