Filtrace na 1000l

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Filtrace na 1000l

Príspevok od používateľa Bohuš »

Dát Bioballs volně kolem odpěňovače také ne. Odpěňovač musí být přístupný, případně musí jít vyndat kvůli čištěni... .
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Filtrace na 1000l

Príspevok od používateľa shark »

tak jestli můžu názor k nákresu, Bioballs vůbec nedávat je v podstatě naprosto k ničemu,do té první komory bych doporučil klasickou filtrační vatu a pod ni mřížku .Tu vytu využívat čistě jako předfiltr a po přicpání detritem vyjmout a vyhodit .Nemá žádný smysl ji propírat,navíc vydrží na jedno použití cca 14 dní ze zkušenosti a cena je zanedbatelná. Biomolitan je naprosto zbytečný a taky nedávat. Zmíněné ponožky jsou dle mého názoru v porovnání s tou vatou nepraktické.Dosti se to přicpává a po několikerém praní se v nich už drží tolik sajrajtu že se doba použitelnosti hodně zkracuje,nehledě na to kdo se má stále otravovat s tím že to drhne každou chvilku aby mu to vůbec fungovalo..Vatu vemu,vyhodím,dám novou a je klid. Co se týká sorbentů na po4 např nebo uhlí a podobně tak ti tam chybí ještě jedna komora za refugium,mezi refugium a hlavní čerpadlo pokud to nebudeš mít přez nějaké válce které mohou být v sumpu u hlavního čerpadla a tak by jsi jen počítal s větší komorou aby se vešlo.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Filtrace na 1000l

Príspevok od používateľa VINTR »

Já se přidám, v jednoduchosti jé síla :wink: mám tam o jednu komoru míň, nemám komoru na výtlačný čerpadlo, ale zase mám větší DSB.... (no včil bych to udělal zase jinak :mrgreen: ). DSB jednotlivé vrstvy mám z jiného matrošu než má rybka...... spodní dolomitický vápenec - přidává se slepicím do žrádla, druhá vrstva zeolit + korálový písek - trošku hrubší a navrch je korálovka, v ní se mrská nejvíc smradů (od štětičkatých červů, "krylu", malinkatých blešivců až po pološtěnky :evil: , šneky, rournatce a kdoví co v horní vrstvě). Start byl opravdu dlouhý v řádu do jednoho roku než bych řek, že jako to bylo vidět...... Záložní zdroj je si myslím dobrý, osobně mám jen na oběhový čerpadlo, dříve mi vydržel 4 hod, ale po výměně čerpadla za výkonnější s deklarovanou stejnou watáží vydržím cca 1 hod což mě vadí.....


Mám to, ale na 300 litrech, tak jsem si myslel, že ti poradí spíš někdo kdo má obdobný objem, proto jsem ti dával odkaz na rybky....., osobně jsem začal dávat sorbenty (kemiru na PO4) poprvé cca loni v létě, jinak jsem to nepotřeboval, jelo to jen při odpěňovačí a DSB, nic víc a co jsem tam dal to toste ..... Nevýhoda je v tom, že musíš mít záložák.... je tam problém při výpadku, jak dlouho to vydrží? nikdo ti neřekne. Jiný systémy mají taky problémy, zase jiný........ tak si vyber je to na tobě
Prílohy
WP_20170223_16_46_40_Pro.jpg
WP_20170223_16_46_06_Pro.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"