Odhlučnění čerpadla

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Odhlučnění čerpadla

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj všem,
po celou dobu od pořízení mořského akvária řeším HLUK. Čerpadlo, odpěňovač, přepad, (občas i manželka), ...

Odhlučnil jsem skříňku, odpěňovač a i přepad vyladil - ale výtlačné čerpadlo pomořené v sumpu ne.

Vyzkoušel jsem 4 čerpadla, nejlépe na tom bylo/je Jebao DCT 4000. Tím, že je na 24V nevibruje, měl jsem je zabalené do nějaké gumy či co, celkem se to dalo.
Není slyšet mechanická část, to je super, Ale, jak to říci, piští motor. Takový pískot, co se nedá asi jen tak utlumit.

Ano, dá se to přežít, ano, slyším je v podstatě jen když je ticho, ale i tak, rád bych to ještě více ztišil.

Takže se ptám na vaše rady, postřehy, jak to kdo máte.

A ještě přidám jeden nápad - je mnoho dobrých materiálů pro odhlučnění, ale nenašel jsme žádný pro ponoření do vody. Také mám obavu, aby se z něho něco nevylučovalo.
Takže uvažuji o složení malé bedýnky na to čerpadlo, kterou bych celou opatřil nějakým nátěrem do vody. Když občas sleduji stavbu akvárií od ATM, používají do akvárek nějaký Polygen, kterým předměty obalí a mohou do akva. Možná i toto by byla cesta - klasický pevný akustický panel a skřínku pak celou obalit tím gelem.
Ví někdo o takovém gelu, nikde jsem jej nenašel, asi ani nevím pod čím hledat.

Díky všem za snahu zatočit s hlukem.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Odhlučnění čerpadla

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, tak nevím, zda to nikdo neřeší, nebo jsem citlivější na hluk z čerpadla?
Každopádně jsem hledal, tak se podělím o informace.

Jediný akustický materiál, který je nenasákavý, co jsem našel, je Polyethylenová pěna. Asi ji zná každý - je to takové to bílé, co se do toho balí různé výrobky proti nárazu a poškození. Nebo je také známá jako Mirelon - pod plovoucí podlahy.

Výhodou je nezávadnost, nenasákavá, nic nevylučuje do vody, velmi odolná i chemikáliím - takže doufám, že bude vhodná i do slané vody.

Vyrábí se více trochu odlišných variant, takže ještě zkusím u výrobce zjistit, zda stejné akustické vlastnosti má z této pěny každý výrobek, nebo zda se pro účely odhlučnění upravuje jinak.

Dám pak vědět a samozřejmě to i vyzkouším.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"