H+S_150-F2001 vs HEA150

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

moguai napísal:Zaprvé pro Romana,prosím,nevšímej si mě,protože cokoliv řeknu,okamžitě to obracíš proti mně.Já jen vyjadřuji názor a taky ho prezentuji.Takže,let me be please.... A díky Peterovi,on potvrdil,že pro 300l akvárko stačí malý odpěňovač na 100-200 l.Samozřejmě,že za určitých podmínek,které napsal.Znám lidi co jedou bez odpěňovače a vyhovuje jim to.Proto i já zkusím sediment. filtr bez odpěňovače v co nejbližší době.Mám malé 100l akvárium pouze honěné přes kanistr bez odpěňovače.Vše funguje a nestěžuju si.Není to ideální,je to jen dočasné.Ale funguje to.Takže Romane,nikde není psáno,jak má systém fungovat.Je to na každém z nás.Franta
ale nie, nebud nedotklivy.
Akurat ma zaujima , na com stavias svoje kategoricke vyjadrenia.

pisal si o DiY odpenovaci a teraz o systemoch bez neho, nezahovaraj prosim a dokonci myslienku o DiY. Ja som si zopar pokusov preskakal , a taky Majo a Fero by ti o dizajnovani odpenovaca a skusani a laborovani vedeli povedat svoje.

Moj nazor, ktory som si za 7 rokov experimentovania s technikou vytvoril, ze iba jeden z tisica morskych akvaristov vyrobi hned na prvy pokus ozaj dobry odpenovac . zaciatocnikovi jednoznacne odporucam kvalitny znackovy odskusany dizajn a potom , ked si urobi vlastny nazor na to co by mohlo byt lepsie, moze sa pustit do vyroby svojho skimmeru.

Ak je to tvoj pripad, a si taky technicky genius, podel sa s nami o svoje vynalezy, ja osobne sa fakt rad nieco nove naucim
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

JRx napísal:takze ked ho utopim bude z toho interny ?

alebo v internom to funfuje princip naplnania vodou inac?
no ked externy utopis do filtracky, musis este poriesit vstup vody.
budto ho budes napajat z prepadu, alebo k nemu pridas este jedno male cerpadlo.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Co se týče techniky,tak špatně na tom nejsem,.... ale to jsem nemyslel,že bych se pouštěl do nějakého DYI odpěňovače.Já zatím enmám potřebu odpěňovat,takže ho v nejbližší budoucnosti nepoužiju.Stejně je všechno metodou pokus omyl.No nic.Jak jsem řekl,vyjadřuji jen svůj názor a nikomu ho nenutím a tobě Romane taky ne.Jenom se zůčastňuji fóra,abych se něco naučil a s čím mám i trochu zkušenost poradil.Díky za pochopení,Franta
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

OK, chapem..
takze az sa nabuduce niekto bude pytat na jasny nazor ci A alebo B a o danej teme nebudes mat sajn...len vyslovis nazor, ktory sa bude dat vylozit ako rada skuseneho odbornika, OK
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Záleží na tom,jak to ten dotyčný pochopí.Já vždy používám formu věty "já bych to ...." tedy podmiňovací způsob.Nehovoří o ničem jasném a konkrétním.Na druhou stranu je tady asi víc lidí,kteří to podávají jakoby byli profi.To já nejsem,proto v profilu mám,že má odpověď nemusí být relevantní.Tedy měj se a doufám,že je mezi námi jasno :-).Franta
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"