H+S_150-F2001 vs HEA150

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

H+S_150-F2001 vs HEA150

Príspevok od používateľa JRx »

kery z tehoto?
kolko to ma byt ponorene vo filtri?

alebo nejaky iny?

aq 350L
filter 120L


Neviem ci kupit toto:
http://www.hsaquaristik.de/start_eng.php
toto: 150 - F2001

alebo
http://www.pepinuvutes.cz/store/goodsde ... odsID=gr04

j.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Tak na takhle velkou nádrž bych nic tak drahého nekoupil.Jsou to vyhozené peníze,tedy dle mě.Jsou lidé co jedou třeba na bahno bez odpěňovače jako je třeba Peter,tedy myslím.Můj názor je zkrátka takový,nic takového nekupovat,raději zkusit DYI odpěňovač.Franta
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

moguai napísal:Tak na takhle velkou nádrž bych nic tak drahého nekoupil.Jsou to vyhozené peníze,tedy dle mě.Jsou lidé co jedou třeba na bahno bez odpěňovače jako je třeba Peter,tedy myslím.Můj názor je zkrátka takový,nic takového nekupovat,raději zkusit DYI odpěňovač.Franta
Mno já bych řekl že záleží na okolnostech.Pokud si bude chtít nádrž zařídit s převahou SPS a LPS tak bych volil ten Grotech.Bude se hodit při kvalitním krmení :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

moguai napísal:Tak na takhle velkou nádrž bych nic tak drahého nekoupil.Jsou to vyhozené peníze,tedy dle mě.Jsou lidé co jedou třeba na bahno bez odpěňovače jako je třeba Peter,tedy myslím.Můj názor je zkrátka takový,nic takového nekupovat,raději zkusit DYI odpěňovač.Franta
no vidim ze neustale prekypujes skusenostami. Mozes sem prosim hodit fotky odpenovacov, kotre si sam zlepil a uviest nejake prakticke porovnanie s profi vyrobkami ?
Kolko znackovych odpenovacov si mal moznost vyskusat ? Ake vyhody a nevyhody jednotlivych dizajnov si vypozoroval?

dakujem
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no a aby som aj konstruktivne odpovedal.
Odpenovac Grotech som zatial v ruke nemal, ale podla fotiek vyzera dizajnovo podobny s H&S. Rozdiel teda moze byt iba v kvalite vyhotovenia, (predpokladam spickovu kvalitu podobne ako u H&S) a hlavny rozdiel je v pouzitom cerpadle. Grotech ma Eheima a ten sa mi vidi lepsi. Cena je unho taktiez malinko vyssia , takze pomer cena /vykon bude v sumare asi dost podobny.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno ještě bych dodal že udělat DIY skimmer neni problem pokud jde o nějaký bublátko na 100L nádrž ale pokud se někdo pustí do macka kterej má fungovat pořádně tak po pořízení čerpadel , materiálu , včetně hodin na tom strávených a nejistýho výsledku bych volil raději koupit profi výrobek a je to hned bez starosti a za podobnou cenu :wink:
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

[Jsou lidé co jedou třeba na bahno bez odpěňovače jako je třeba Peter,tedy myslím.

Upresnim, na bahno uz koncim, mam zeolit + koralovka, filter ale ostal sedimentacny, a odpenovac mam od 09/2006 najmensi na 100-200 l , Aqua medic ,na lipove drievko , objem akva 300 l.Vsetko ide ako ma,zatial :) Odpenovac je vo vytlacnej komore filtra.

Peter
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Príspevok od používateľa Martin »

Taky používám bahno originál, skutečný průtok čerpadla v systému minimum 1 800 l/hod a odpěnovač na dřívko akva 300 l made in China,
Xenie jsem dával po 6 týdnech a SPS po 3 měsících, mám 6 ks menších rybek a 1 ks bodloka. Během provozu odešla 1 Acropora. Používám taky Phos EX. Po 9 měsících spokojenost. :D
V označení bahenní nebo sedimentační filtrace podle mého názoru není zásadní rozdíl, první označení je odvozeno od názvu náplně to druhé se používá pro náplně ostatní jako korálovka + zeolit.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

V techto odpenovacich je zasadni rozdil v tom, ze H&S 150 - F2001 je urcen k umisteni do filtru, kdezto Grotech HEA150 je pro umisteni mimo filtr. Do Grotechu se voda privadi primo z prepadu, H&S si saje z filtru. Taky je rozdil v tom, ze Grotech vytvari jemne bublinky pomoci Venturiho trubice za cerpadlem, kdezto H&S si prisava vzduch pred cerpadlem a rotorem v cerpadle pak vytvari jemne bublinky.
Osobne bych si z tehle dvou vybral Grotech, a co ted budu kupovat odpenovac sobe, tak jsem uvazoval o Grotech HEA200 ale nakonec jsem vyhbral Deltec AP851.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Pepa napísal:V techto odpenovacich je zasadni rozdil v tom, ze H&S 150 - F2001 je urcen k umisteni do filtru, kdezto Grotech HEA150 je pro umisteni mimo filtr. Do Grotechu se voda privadi primo z prepadu, H&S si saje z filtru. Taky je rozdil v tom, ze Grotech vytvari jemne bublinky pomoci Venturiho trubice za cerpadlem, kdezto H&S si prisava vzduch pred cerpadlem a rotorem v cerpadle pak vytvari jemne bublinky.
Osobne bych si z tehle dvou vybral Grotech, a co ted budu kupovat odpenovac sobe, tak jsem uvazoval o Grotech HEA200 ale nakonec jsem vyhbral Deltec AP851.
jaaj no az je to tak, ze Grotech nema ihlove kolecko ale venturiho.... volil by som H&S
na fotke to moc nebolo vidiet , diky za info
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

Externy odpenovac nechcem, nikde u toho Gtorechu som to nevidel ze je ext (ani ze je int), som myslel ze oba idu do filtra ponorit......

Ako si to zistil ze je ext? ...mas ho doma?
...lebo aj H+S sa robi tento model Externy aj interny.....
nebude to podobne i s grotechom?
j.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

JRx napísal:Externy odpenovac nechcem, nikde u toho Gtorechu som to nevidel ze je ext (ani ze je int), som myslel ze oba idu do filtra ponorit......

Ako si to zistil ze je ext? ...mas ho doma?
...lebo aj H+S sa robi tento model Externy aj interny.....
nebude to podobne i s grotechom?
j.
to ze je externy este neznamene ze ho nemozes utopit
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

takze ked ho utopim bude z toho interny ?

alebo v internom to funfuje princip naplnania vodou inac?
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Zaprvé pro Romana,prosím,nevšímej si mě,protože cokoliv řeknu,okamžitě to obracíš proti mně.Já jen vyjadřuji názor a taky ho prezentuji.Takže,let me be please.... A díky Peterovi,on potvrdil,že pro 300l akvárko stačí malý odpěňovač na 100-200 l.Samozřejmě,že za určitých podmínek,které napsal.Znám lidi co jedou bez odpěňovače a vyhovuje jim to.Proto i já zkusím sediment. filtr bez odpěňovače v co nejbližší době.Mám malé 100l akvárium pouze honěné přes kanistr bez odpěňovače.Vše funguje a nestěžuju si.Není to ideální,je to jen dočasné.Ale funguje to.Takže Romane,nikde není psáno,jak má systém fungovat.Je to na každém z nás.Franta
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Odpěňovač jsem nikdy neměl a ani si ho nehodlám pořídit.Akva 400 litrů,Refungium s Caulerpou-cca 80 litrů,vše je v pořádku ,hodnoty většinou nulové,tvrďáci jedou v pohodě/Alveopora catalai,Seriotopora histrix,Montipora sp.,Galaxea,Caulestra,Favites abdita,Turbinaria peltata/,dokonce společně existují s celou stěnou porostlou Heteroxéniemi,pak Anthélie,Sarkáč -2krát,Pachyclavulária,Discosoma-3 druhy,Rhodactis,Sinularia-dva druhy,Pachyclavularia violacea,Zoanthusy a Parazoanthusy,co se hezky rozrůstají...,Gladiela pak 4 velcí Rournatci,Zebrasoma Flav.10 cm,dva Sapínci,Paskoun rzpůlený Lo vulpinus-10 cm,Slizoun,2krát Lysmata amb.,jedna zelená hadice velká a jedna pruhovaná malá ....snad jsem něco nezapomněl ,už půl roku to maká fakt dobře.....ale....KAŽDÝ PÁTEK ODKALÍM A VYMĚNÍM 25 LITRŮ VODY,doplňuju od oka J,Na,Mg -ale mám to už vychytané a vždy v pátek to proměřím,doplňuji Coral vit a trace elements,osvětlení 250 HQI,krmení jednou denně a když jedu na chalupu tak v pátek 2-3 krát a sobota ,neděle půst,jo a ještě tam mám externí filtr na odstranění fosfátů-náplň Phosex a jede to vše jak má ,k mé velké radosti :D a spokojenosti.Mám takový názor,že čím více je systém komplikovanější,tím je to horší,ať už časově,finančně atd…A tak jsem za dva roky nastudoval díky těmto stránkám vše potřebné,zvážil své možnosti ,……a tak teď tomu věnuji 1000-1200 Kč měsíčně,10 minut denně,hodinu týdně a tři hodiny jednou za půl roku a zbytek se kochám a věnuji ostatním záležitostem.Nebudu tam mít nikdy Lilijice a ostatní extrémní chovance,to by náročnost stoupla o řád ,ale časem si pořídím Balinga a určitě na léto chlazení.A to studium okolo,to mě baví,to je taková radostná zábava,tu do času na akva nepočítám.Tak a´t vám to všem šlape,s odpěňovačem,nebo bez něho. :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"