Kanistrove filtre

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Patrik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 14 Jan 2007 12:48
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Patrik »

moguai napísal:Bohužel myšlenka dát refugium nahoru nad akva je nereálná.
No škoda. Je to elegantná možnosť ak nemáš prepad v hlavnom AQ.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Jaroslav napísal:Při čtení příspěvků mně napadlo staré přísloví "komu není rady, tomu není pomoci". I když možná právě tímto způsobem se rodí geniální nápady. Bratřím Mongolfierům také nevěřili, že "to poletí".
A letělo :-).Jasně, já vím,že je to problém.Osobně bych to taky nejraději řešil klasickým přepadem,ale...... Teď už to nejde,stálo by mne to dost úsilí.Proto to raději zkusím tím způsobem,abych nedělal třeba něco zbytečně.Vše se uvidí.Jinak ty otvory pro sání jsou dělané tak,aby měli rozměry štěrbin vámi zmiňovaného hřebenu,alias kabelového žlabu.Čerpadla se dají regulovat pomocí ventilů, tam bych problém neviděl.Je tu možnost si pohrát i s elektrikou a pod.Nicméně,já to zkusím "se spálit o kamna" a potom poreferuji.Věřím,že vám budu moci vaše teorie převrátit :-).Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no priznam sa ze som sa v tom rieseni uz davno stratil...
az to bude hotove , daj vediet ci to mam presunut do temy "Cimrmanologia v morskej akvaristike.." alebo medzi osvedcene navody :lol:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:no priznam sa ze som sa v tom rieseni uz davno stratil...
az to bude hotove , daj vediet ci to mam presunut do temy "Cimrmanologia v morskej akvaristike.." alebo medzi osvedcene navody :lol:
Jasně :-).
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Tak jsem konečně rozběhl refugium.Najednou se mi Sinulárka postavila a vyjela jakoby by nic.Předtím mi měsíce stagnuje a teď je v pohodě :-).Už bylo na čase.Jinak jsem ten první kanistr ani ten druhý nepoužil.Hadici mám přímo z akva do refugia a potom obyčejné výtlačné čerpadlo.Tak,jak to mají téměř všichni s refugiem.Ale problém je ve výtlačném čerpadle.To dělá takový hluk,že se nedá vůbec spát.Asi budu stejně nakonec použít ten jeden kanist na výtlak.Ten je naprosto nehlučný.Dám do něj jenom bactoballs,těch mi zbylo habaděj, aby se neucpal.Dokonce i sání v akváriu funguje tak,jak jsem chtěl.Při výpadku proudu se refugium plní do doby,než sání nasaje vzduch,pak je konec.Tak,jak to má být.Při najetí proudu čerpadlo se na 10s zapne,aby najelo sání a pak ho vypne multifunkční relé.Systém opět pracuje,jak má.Je to jediné řešení,které jsem vymyslel,když nemám díru v akva.Má to chybu v tom,že to nesaje bordel z hladiny,tak jak jsem chtěl.Ale pracuji na tom.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Skus polozit cerpadlo na bioakvacit, vybracie by sa mali utlmit. Ptom este moze byt problem v pripojeni cerpadla na rozvodne potrubie PVC do AQ. Vytlak by mal byt tiez pripojeny aspon na 20cm hadicu (silikonovu alebo potravinarsku) a az potom na PVC.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

kubrt napísal:Skus polozit cerpadlo na bioakvacit, vybracie by sa mali utlmit. Ptom este moze byt problem v pripojeni cerpadla na rozvodne potrubie PVC do AQ. Vytlak by mal byt tiez pripojeny aspon na 20cm hadicu (silikonovu alebo potravinarsku) a az potom na PVC.
Takhle to mám udělaný,ale stejně to dělá bordel.Když jsem ho koupil,už tenkrát dělalo problém.Ale problém je,že nevím,kde mám záručák,tak to ani nereklamuji.Zkusím ho ještě nějak vypiplat a zatím tam dám ten kanistr,nic jiného mi nezbývá.Nové čerpadlo už nechci kupovat.Bylo by asi patnácté :-).
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Tak jsem najel jeden kanistr místo výtlaného čerpadla.Je to totálně silence,tak se snad vyspím.Uvidím,budu muset to čerpadlo nějak odhlučnit,ale jestli má asymetrickej rotor,tak mám peška.Při najíždění jsem si pěkně nacucal vody,jako když cikán krade benzín z auta :-).
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

aky je to typ cerpadla (nemyslim to kanistrove, to ktore ti robi taky hluk) ?
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj, no jedná se myslím o resun, tedy čínu.Bohužel typ nevím.Nicméně jsem ho dal do nádrže,aby alespoň jelo jako oběžné a mám ho na hodinách.Takže okolo 11 večer vypne a ráno v 6 zapne.To mi nevadí.Přes noc se o koloběh vody starají jiná čerpadla.Tenhle víkend bych jej chtěl předělat,aby bylo tiché,tak uvidím.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tyhle čerpadla jsou jednak dost hlučné a hlavně v moři moc nevydrží :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Jojo,to už vím,ale já ho nějak upravím.Jinak chodí bez problémů.Takovej atman, to je s prominutím sráč.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Já je používám na DIY pokusy na to stačí i tyhle levný kusany
s9per
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Sep 2008 17:29
Bydlisko: BB

UV exter

Príspevok od používateľa s9per »

Nechcel som zakladať novú tému tak to sem píšem:

Prosím o názory na filter :
http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id/3706
stojí to vôbec za hriech do akva 130 L ?

Pozerám po externom filtri v rozumnej cene a keď k tomu bude aj UVlampička tak poteší ....

alebo skôr ???
http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id/2987

a UV potom kúpim ??
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jakýkoliv kanystrový filtr je pro moře vhodný jen jako doplňkový ( na nějaký x-phos, případně zeolit ) ale určitě ne jako hlavní a jediný způsob filtrace. Je toho tu o tom popsáno dost a dost, takže nemá cenu vyjmenovávat důvody proč.
Při pročítání příspěvků jistě narazíš i na zastánce této filtrace. Potom si u těchto uživatelů vyhledej další jejich příspěvky v jiných vláknech, ve kterých po kratší či delší době řeší problémy s řasami, sinicemi atd. ...
Těch, kteří dlouhodobě bez problémů "jedou jen na kanystry" je opravdu minimum. A většinou jde o FO anebo AQ s měkkými korálnatci ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"