Kanistrove filtre

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

kubrt napísal:Mimichodom nechat len 5 cm komoru na chipsy je podla mna nezmysel. Ked odratas hrubky skiel cca 2x0,5cm (2x prepazka po stranach) ostanu ti nejake 4cm na umiestnenie chipsov. Z casu na cas ich musis vybrat a precistit a som zvedavy ako v 4cm komore bude manevrovat. Viem o com hovorim, tiez som si to tak urobil a potom som ich vyberal cinskymi palickami, a tie nadavky ktore som pri tom vymyslel ...
:-), souhlasím s kubrtem.Leda,že by jsi měl malé dítě,které tam ruku do toho strčí,ale to asi nehrozí.Nicméně,o víkendu budu najíždět zeolit s aragonitem v sedimentační nádrži.Bohužel nemám přepad v akváriu,proto to budu řešit čerpadlem,které dám na vývod z akvária.Voda dále půjde do kanistru,kde bude hrubý filt,hrubý molitan.Vyústění kanistru bude do sedimentační části.V sedimentační části počítám taky časem s malým DYI odpěňovačem.Dále za sedimentační nádrží bude opět kanistr s korálovkou.Kanistr bude níž,než je nádrž z důvodu nasátí vody i při výpadku proudu.Tento kanistr bude opět tlačit vodu zpět do akvária.Mám doma právě dva kanistry a akvárium bez díry v podlaze.Takže to takto vyřeším.Co vy na to?..........Díky za odpo,Franta
http://www.reef.sk/album_page.php?pic_id=1428
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

moguai napísal:
kubrt napísal:Mimichodom nechat len 5 cm komoru na chipsy je podla mna nezmysel. Ked odratas hrubky skiel cca 2x0,5cm (2x prepazka po stranach) ostanu ti nejake 4cm na umiestnenie chipsov. Z casu na cas ich musis vybrat a precistit a som zvedavy ako v 4cm komore bude manevrovat. Viem o com hovorim, tiez som si to tak urobil a potom som ich vyberal cinskymi palickami, a tie nadavky ktore som pri tom vymyslel ...
:-), souhlasím s kubrtem.Leda,že by jsi měl malé dítě,které tam ruku do toho strčí,ale to asi nehrozí.Nicméně,o víkendu budu najíždět zeolit s aragonitem v sedimentační nádrži.Bohužel nemám přepad v akváriu,proto to budu řešit čerpadlem,které dám na vývod z akvária.Voda dále půjde do kanistru,kde bude hrubý filt,hrubý molitan.Vyústění kanistru bude do sedimentační části.V sedimentační části počítám taky časem s malým DYI odpěňovačem.Dále za sedimentační nádrží bude opět kanistr s korálovkou.Kanistr bude níž,než je nádrž z důvodu nasátí vody i při výpadku proudu.Tento kanistr bude opět tlačit vodu zpět do akvária.Mám doma právě dva kanistry a akvárium bez díry v podlaze.Takže to takto vyřeším.Co vy na to?..........Díky za odpo,Franta
http://www.reef.sk/album_page.php?pic_id=1428
no čo spravíš ked ti prestane fungovať jeden s kanistrou.Podla mna ti bud pretečie filter alebo aq. :?
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pepin »

mně by spíš zajímalo jak donutíš ty kanistrový filtry aby přiteklo stejně co má odtéct promiň ,ale zdá se mi to pěkná hovadina :cry:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Pepin napísal:mně by spíš zajímalo jak donutíš ty kanistrový filtry aby přiteklo stejně co má odtéct promiň ,ale zdá se mi to pěkná hovadina :cry:
Díky za názor.Co se týče kanistru v první fázi,ten v žádném případě nemůže zastavit koloběh vody.V případě poruchy bude přes něj protékat voda,sice v malém množství,ale bude.Refugium nemůže přetéct,bude dimenzované jako je to u klasickýho přepadu a v případě poruchy vytlačovacího čerpadla.Kanistry chci použít z důvodu "možná" větší efektivity filtrace v kombinaci mechanické a biologické filtrace.Tedy,systém je postavený tak,že v případě poruchy voda nepřeteče,v případě výpadku proudu a znovu najetí se systém opět uvede do pohybu pomocí podavacích čerpadel.Je to ve stádiu zkoušek,tedy nechci tvrdit,že to bude fungovat,ale teoreticky v tom není problém.Jak říkám,kanistry mi zbyly a mohu je tedy efektivně využít jako lapače kalu atd.Samozřejmě,že to bude tak,aby refugium dostalo odpadní látky pro svojí funkčnost v dostatečné míře.Takže potom problém s odkalovaní refugia bude teoreticky pryč,neboť ten největší hnus bude právě v prvním kanistru,který akorád vypláchnu.Každopádně vše je ve stádiu pokusů,udělám ještě nějaké modifikace.Díky za názory,Franta
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Mne sa to zda prilis komplikovane. Nebude jednoduchsie kupit nove Aq s navrtanym prepadom a prehodit tam zivot? Ved aj tak este len teraz ides riesit sedimentak. A tuto nadrz mozes vyuzit na FO? A mas super vyhovorku pre zenu. Ja by som to tak urcite urobil.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Zacat skladat reef a snazit sa usetrit uz pri akva (pretoze si splasil lacne akva bez dier a chces zaroven upotrebit dva kanistre) je vtákovina. More je relativne dost zlozite samé o sebe, nac si to komplikovat zlozitou technikou.
Vo finálnom hodnoteni dvoch rovnako dobre prosperujucich reefov, výtazný by bol stejnak ten, s jednoduchsim hardwerom.
Presne tak ak pise kubrt, kanistre zapojit do serie a pouzit do FO.
/sorry jrx/
Naposledy upravil/-a andy v 25 Máj 2007 09:48, upravené celkom 1 krát.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Pánové,já Vám všem děkuji za reakce.Ale nerozumím jednomu.Proč ste tak zaujatí proti kanistrům.První kanistr má sloužit jako lapač kalu,ten druhý jako mechanickobiologická kombinace.Ve skutečnosti je chci použít především proto,že jsou tiché a výborné pro výtlak zpět do akvária,ale zároveň je využiji jako filtrační médium.Jinak co se týče vaší diskuze.Nechci se mýlit,ale bavíte se o bahně nebo DSB?......totiž,to jsou dvě odlišné věci.Pro DSB nepotřebujete další nádrž,to je přímo v hlavní akva.Refugium,tedy "bahno" či jiná směs s caulerpou je jiný princip filtrace.Opravte mne pokud se mýlím.Každopádně nejsem uražený a za Vaše příspěvky děkuji.Nicméně,u některých pochybuji o zkušenostech.Díky Franta............
PS: jinak sem běžel na kanistr cca 4 měsíce u 100l nádrže a neměl jsem problémy,ale vnucovat vám to nechci,díky za pochopení
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

JRx napísal:
andy napísal:Zacat skladat reef a snazit sa usetrit uz pri akva (pretoze si splasil lacne akva bez dier a chces zaroven upotrebit dva kanistre) je vtákovina. More je relativne dost zlozite samé o sebe, nac si to komplikovat zlozitou technikou.
Vo finálnom hodnoteni dvoch rovnako dobre prosperujucich reefov, výtazný by bol stejnak ten, s jednoduchsim hardwerom.
Presne tak ak pise kubrt, kanistre zapojit do serie a pouzit do FO.
NEchem ziadne kanistre, nedaju sa tie MOGUAIove niekam presunut? do jeho vlastneho threadu?
....sa mi tu niesaju kanistre proti ktorym som uz len koli zasade.....
Prosím tě o vysvětlení,rpoč jsi proti kanistrům,asi máš nějaké zkušenosti nebo víš,že pracují tak,jak nemají.Prosím o vysvětlení,rád se poučím.Díky Franta
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Príspevok od používateľa aquain »

Na kanistrech mám tři akvária: jedno přes deset let a dvě skoro pětileté. Ve všech jsou mimo jiné i sps a lps.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

aquain napísal:Na kanistrech mám tři akvária: jedno přes deset let a dvě skoro pětileté. Ve všech jsou mimo jiné i sps a lps.
Díky aquine.Franta
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ja /ani kubrt/ v komentari neodsudzujem kanistre.
Akorat tu bolo viackrat spomenute na tvoje konto,ze je to zbytocne technicky komplikovanejsie riesenie pouzit, ak som to pochopil spravne, tu tvoju schemu ze v sérii /za sebou/ sú az styri cerpadla(z toho dva kanistre).
Ano je mozne ze by to fachalo tiez, ale prave preto ze chces pouzit nestandartne riesenie, tak skicu toho tvojho setupu sem zbytocne zverejnujes a pytaš sa ´co vy na to ...´, ked taky setup nikto nema.
Mnohí tu pouzivaju nejaky ten kompaktný filtrík, ci uz interny alebo externy(kanister) komercnej produkcie, ja sam tiez pretoze dobre posluzia ako napr. zberace hrubych a jemnych častic z vody, dalej naplnene rôznymi mediami ako: phosex, carbon, silikatex a pod. ako odstranovace neziaducich latok z vody.
A su aj takí, ktorí majú v jedinom kanistri nacpaný mix roznych medií, poznajú limity takehoto riesenia a funguje to (mam tiez osobne odskusané).
Takze hodne zdaru!
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

kubrt napísal:Mne sa to zda prilis komplikovane. Nebude jednoduchsie kupit nove Aq s navrtanym prepadom a prehodit tam zivot? Ved aj tak este len teraz ides riesit sedimentak. A tuto nadrz mozes vyuzit na FO? A mas super vyhovorku pre zenu. Ja by som to tak urcite urobil.
presne tak aj ja som robil prvé aq tak že som prerábel staré aq apoužil som prepad od TUNZE a filter som dal vedľa aq.Výsledok bol asi taky že hladina bola stále zanesená a aq samí kal kôli slabému prietoku a cirkulácií vody.
Všetko som zrušil a dal som si spraviť nové s prepado a filtrom pod aq
TO SA NEDA POROVNAT ako to zatial šlape.Čistá hladina ,žiaden kal atď,atď :D .Takže nešpekuluj lebo to aj tak budeš prerábať nanovo :wink: :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

No já si myslím,po více jak třech letech co moře dělám,že moře může fungovat skoro na všech filtračních systémech.Na některém lépe,na některém hůře,ale čím větší nádrž,tím to půjde lépe,je důležité aby akva nebylo přetížené osádkou,aby se biologicky zajelo a vznikl tam rozmanitý život,aby mělo co možná nejmíň změn a to jakýchkoliv,aby tam člověk doplňoval některé prvky a živiny-taky pravidelně a to nejdůležitější,aby pravidelně měnil alejspoň 10 -30% vody měsíčně .A hlavně nepospíchat,ikdyž to někdy "bolí" nepospíchat /protože třeba v prodejně mají úžasnou dodávku korálů/a nechtít tam narvat najednou spousty věcí,protože spousty živočichů si musí na sebe "zvyknout",na místo kde jsou,na látka,které vylučují atd,ale zase na druhé straně je vhodnější za začátku zaplnit akva více živočichy naráz,aby se obohatilo tím drobným mikroživotem atd....Ale pravidelná výměna vody je podle mého jedna z nejdůležitějších a dokonce se domnívám,že jednou za rok by bylo vhodné vyměnit i větší nmožství vody,tak 40% A ZA 14 DNÍ TO OPĚT ZOPAKOVAT.JO A VODA NA VÝMĚNU MUSÍ BÝT TAKÉ DOBŘE PŘIPRAVENÁ,čili z rev.osmozy a sůl tam rozpustit a alejspoň týden promýchávat.Toť můj názor k tomuto tématu :D
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

moguai napísal:Pánové,já Vám všem děkuji za reakce.Ale nerozumím jednomu.Proč ste tak zaujatí proti kanistrům.První kanistr má sloužit jako lapač kalu,ten druhý jako mechanickobiologická kombinace.Ve skutečnosti je chci použít především proto,že jsou tiché a výborné pro výtlak zpět do akvária,ale zároveň je využiji jako filtrační médium.Jinak co se týče vaší diskuze.Nechci se mýlit,ale bavíte se o bahně nebo DSB?......totiž,to jsou dvě odlišné věci.Pro DSB nepotřebujete další nádrž,to je přímo v hlavní akva.Refugium,tedy "bahno" či jiná směs s caulerpou je jiný princip filtrace.Opravte mne pokud se mýlím.Každopádně nejsem uražený a za Vaše příspěvky děkuji.Nicméně,u některých pochybuji o zkušenostech.Díky Franta............
PS: jinak sem běžel na kanistr cca 4 měsíce u 100l nádrže a neměl jsem problémy,ale vnucovat vám to nechci,díky za pochopení


jen k tomu DSB-dá se využít jak ve filtraci jako takové, tak jako součást hlavní nádrže a furt je to jedno a to samé :wink: .Je "skoro" jedno kde ho máš.Mno a pokud jej osadíš ve filtraci caulerpou tak ti slouží i jako refungium.Jde o to že např já bych si neriskl nechat DSB v hlavní nádrži z důvodů možného narušení vysokého dna a tím dávat v sázku život v něm.Některé AQ jsem tak ale viděl bez problemu šlapat proto je na každém z nás jak zvolí.Já ho zvolil ve filtraci kde se dá toto téměř eliminovat :wink: Nemám chuť riskovat
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

snad ještě dodat že je třeba uvědomit si co je to DSB a co po něm chceme :wink: to je ale už zmiňované jinde
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"