Kanistrove filtre

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Víte,já jsem si navrhnul tenhle systém filtrace z toho důvodu,že chci mít jak mechanickou,tak biologicko filtraci.Nikomu z vás to nenutím.Ty kanistry nejsou tak důležité,nemusí tym vůbec být.Já v nich vidím dobrou příležitost pro lapání kalu a pod.Ostatní udělá refugium.S tou hladinou souhlasím,je to hrůza.Ale bouhužel jsem koupil akva,kde nebyl přepad a bylo mi řečeno,že mi to sklo praskne,když nemám speciální podložku.Tomu moc nevěřím,ale dejme tomu.Přepad bude ve stylu tunze,ale čerpadlo tam musí být,protože jedině s ním to může opět fungovat s výpadkem proudu.Nicméně,jeden kanistr vyloučím a nechám tam jen jeden kvůli lapání kalu a mechanických nečistot.Každopádně jsem byl elegantně přesunut do kouta,ale to je věc jiná.Za to se nezlobím.Takže,díky a nechme tuhle diskuzi být,na ní se asi nedohodneme.Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno divej , ještě by mě zajímalo jak často to chceš prát?čím častější zásah do filtrace tím hůř pro system jako takový ne?já tvoji variantu neodsuzuji a docela se mi zdá, že ve tvém případě kdy máš už kanistry doma se dají využít tak jak píšeš.Jen bych asi volil náplň jinak.Do prvního bych nasypal biobalsy a do drudého zeolit a phose :wink: Pokud to s tou vodou nebude dělat problémy tak nevidím důvod proř by to nešlapalo
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

shark napísal:mno divej , ještě by mě zajímalo jak často to chceš prát?čím častější zásah do filtrace tím hůř pro system jako takový ne?já tvoji variantu neodsuzuji a docela se mi zdá, že ve tvém případě kdy máš už kanistry doma se dají využít tak jak píšeš.Jen bych asi volil náplň jinak.Do prvního bych nasypal biobalsy a do drudého zeolit a phose :wink: Pokud to s tou vodou nebude dělat problémy tak nevidím důvod proř by to nešlapalo
Takhle nějak to mám v plánu.Do prvního nacpu trochu vaty kvůli oddělení kalu.Potom bioballs,které mám,dále refugium a potom asi akvacit.Ten phosex dám před nebo za,ještě nevím refugium,protože potřebuje co nejpomalejší proudění kvůli efektu.Možná,že ho dám do jednoho z filtrů.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

akvacit a vata , toho bych se právě vyvaroval,rychle se ti to ucpe
potřebuješ aby ti tam fungovaly bakterie a ne mechanický odfiltrování nečistot :wink: Jinak to budeš často prát a bude ti to dělat problémy
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

ad kanistrový resp. "dvoučerpadlový" systém...

Príspevok od používateľa Alda »

...na fórum jsem delší dobu nepsal, ale dovolil bych si uvést pár postřehů, které mne k principu tohoto systému napadají:
1. myslím, že nijak nedoladíš, nebo velmi stěží a to po krátkou dobu, aby čerpadla čerpaly stejné množství (máš tam sice kulák, ale ten jen velice těžko něco reguluje, pokud regulovat tak ventilem a ten v plastu, myslím, není). A co se týče "doby", tak se filtr na přívodu (nebo i na výtlaku) časem zanese a vytvoří ztrátu.
2. Pokud budeš chtít stahovat hladinu, a to si myslím, že důležité je, čerpadlo na přívodu do filtru budeš muset umístit za přepad vestavěný do AQ.
3. Pokud budeme mluvit o výpadku jednoho z čerpadel, tak v případě přívodního násoska nebude stíhat čerpadlu na výtlaku a to bude po chvíli přisávat vzduch s množstvím přitékající vody, v druhém případě pojede přívodní čerpadlo vzduch-voda, čili naprázdno.
4. Tím, že nevytvoříš souběh obou čerpadel, nikdy nzjistíš odpar vody, a myslím, že zde o nějaké automatizaci doplňování odparu už vůbec nebude řeč.
5. Případ č. 3 nastane i při obou funkčních čerpadel, ale jejich nesouběhu.
6. Myslím, že z hlediska funkce čerpání systém nepoběží ke spokojenosti uživatele.

Tolik mé postřehy... Alda
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

jjj - vidím to úplně stejně - nebudeš pak uživatel, ale štelér :D neustále budeš seřizovat proudění a pořád to nepoběží Ok.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Jojo,takže hned několik modifikací.První kanistr zcela vyloučím.Bude tam přímo hadice z akvária, kde na začátku bude čerpadlo,které bude u dna a na něm mám již přidělanou trubku,která vede k hladině,kde jsou připraveny otvory pro sání,tedy,hladina bude čistá.V refugiu jsem udělal díru pro sání pro druhý kanistr.Ten tam nechám,tedy čerpadlo pro pomoc při nasávání také nebude.Dále hladina v refugiu bude vždy vyšší z důvodu bezproblémového nasání vody v kanistru.Na odkaze album_page.php?pic_id=1443 je celý systém.Bohužel,chtěl jsem udělat přepad na styl Tunze,ale vidím v tom problém při nasátí vzduchu.Pak už to nemůže fungovat.S čerpadlem na sání se toho snad vyvaruji.Věřím,že teď by to mělo fungovat bez problémů :wink: .Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Ta trubka v AQ ti bude nasavat aj vzduch - bude ti to chrchlat - mne osobne hluk strasne vadi a este ten kanistrak ti bude casom znizovat prietok cez refungium. Stale sa mi to zda nejake komplikovane a casom nie plne funkcne. ESTE RAZ: Zaloz z tohoto fish only a kup si AQ s prepadom. (casom to urcite odcenis)
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Príspevok od používateľa Aleš »

Mě osobně se tam moc nelíbí to čerpadlo, které bude hnát vodu z akvárua do filtru. Z toho bych měl vážně blbej pocit. Jsem taky pro klasický přepad.
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...myslím, že jsi nepochopil podstatu věci; o ty kanistry tu vůbec nejde, těch tam můžeš mít klidně pět, jde o "systém koloběhu vody" mezi AQ-filtrem-AQ..., v pohodě, až to zapojíš natoč to, nejdříve bych to, ale zapojil a vyzkoušel třeba ve vaně nebo ve škopku na zahradě, je škoda pak rozebírat AQ..., hodně zdaru.
Patrik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 14 Jan 2007 12:48
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Patrik »

moguai napísal:Jojo,takže hned několik modifikací.První kanistr zcela vyloučím.Bude tam přímo hadice z akvária, kde na začátku bude čerpadlo,které bude u dna a na něm mám již přidělanou trubku,která vede k hladině,kde jsou připraveny otvory pro sání,tedy,hladina bude čistá.V refugiu jsem udělal díru pro sání pro druhý kanistr.Ten tam nechám,tedy čerpadlo pro pomoc při nasávání také nebude.Dále hladina v refugiu bude vždy vyšší z důvodu bezproblémového nasání vody v kanistru.Na odkaze album_page.php?pic_id=1443 je celý systém.Bohužel,chtěl jsem udělat přepad na styl Tunze,ale vidím v tom problém při nasátí vzduchu.Pak už to nemůže fungovat.S čerpadlem na sání se toho snad vyvaruji.Věřím,že teď by to mělo fungovat bez problémů :wink: .Moři zdar,Franta
Keď už si to takto komplikovať, tak daj refugium nad akvárko ( určite takú malú skrinku zbastlíš ) a kto hovorí, že musí byť refugium dole :P - budeš mať len jedno čerpadlo a do aq čerpadlo rovno na hladinu - načo pridávať tú hladinovú trubku. :wink:

A ak chceš využiť kanistre, tak radšej na osobitný obeh.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Já tedy nevím,ale zkoušel jsem ten přepad samostatně.Je nehlučný a plně funkční.Co se týče kanistru,chci ho využít převážně z důvodu jeho výýtlaku a množství vody.Umí cca 1200l/h při 1,5 m.Což není tak moc,ale málo také ne.Vím,že by to mělo být nejlépe tak 6-8 množství akvária za hodinu,ale zkusím to.Bohužel myšlenka dát refugium nahoru nad akva je nereálná.Víte,zajímalo by mě,proč mě tak od tohoto způsobu přepadu odrazujete.BOhužel,jinou možnost už nemám,takže to musím udělat tímto stylem.Jak jsem řekl,přepad funguje nehlučně,řekl bych,že celkem i elegantně.Nevím,jak se to bude chovat do budoucna,ale doufám,že bude.Díky za postřehy.Franta
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Alda napísal:...myslím, že jsi nepochopil podstatu věci; o ty kanistry tu vůbec nejde, těch tam můžeš mít klidně pět, jde o "systém koloběhu vody" mezi AQ-filtrem-AQ..., v pohodě, až to zapojíš natoč to, nejdříve bych to, ale zapojil a vyzkoušel třeba ve vaně nebo ve škopku na zahradě, je škoda pak rozebírat AQ..., hodně zdaru.
Každopádně,až bude hotovo,dodám kompletní dokumentaci a případně i nějaký shot.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Tvé řešení přepadu je nevhodné - několik lidí Ti to tu psalo, ale klidně si na ty kamna sáhni, ať víš, že pálej. Když uděláš otvory v trubce malé, budou Ti rychle zarůstat a voda nepoteče - čerpadlo bude tlačit vodu rychleji, než bude přitékat => neuhlídáš-spálíš, když budou otvory velké, bude Ti mizet život z AQ :) mohlo by pomoci vlepit do AQ klasický hřebenový přepad a trubku k čerpadlu teprve z něj, ale i tak to bude problematické (a hluk to bude dělat stejně). Já bych raději vzal AQ ke sklenáři, ať mi vyvrtá díru do dna a pokud to přece jen praskne, tak ať vymění dno :) rozhodně to bude stát méně starostí, peněz i času, než jiná řešení. A pokud chceš přece jenom upotřebit ty kanystry co máš doma, tak v nich proháněj vodu separátně třeba přes antiphos ...
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Při čtení příspěvků mně napadlo staré přísloví "komu není rady, tomu není pomoci". I když možná právě tímto způsobem se rodí geniální nápady. Bratřím Mongolfierům také nevěřili, že "to poletí".
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"