Kalná voda při napouštění nádrže, oživení vody

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Kalná voda při napouštění nádrže, oživení vody

Príspevok od používateľa acmetelka »

Zdravím, napouštím akva / kubík /, je to tak na týden, mám necelou půlku. Dost se ta RO voda zakalila, i když kameny byly louhované. Akorát písek jsem tam dal koupený rovnou, sakryš. Mám to nějak řešit, nebo počkat až se naplní a přeteče do filtru a pak nasolím, pustím odpěňovač a výtlak a ono se to vyčistí? Jen abych nemusel pak vše vypouštět a celé nanovo.
Taky mě napadlo, jestli to teda není blbý nápad, mám od tragetta v jiném vláknu nabídku na 100l živé vody, že bych ji dal do sumpu a nechal kolovat jen tam a přidal k ní dalších 100l a pak teprve to nahnal do akva. Jestli to teda bude mít nějaký efekt, jak dlouho by to muselo kolovat, nebo se na to vykašlat. A dát prostě těch 100l do celého oběhu. Od Pepina mám na start MicrobeLift Special Blend.
Dík.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Kalná voda při napouštění nádrže, oživení vody

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Asi bych napustil aqua zapojil sump a odpěňovač nalil microbelift, počkal bych pár dní co z toho poleze a zajel k tragettovi a udělal tím první výměnu vody.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"