AQUA MEDIC FILTR REEF 500

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
rozana
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02 Aug 2007 11:15
Bydlisko: Mezina

AQUA MEDIC FILTR REEF 500

Príspevok od používateľa rozana »

Ahoj po neděli můžu koupit levně filtr reef 5000 chci ho použít na nové aqa cca 400 l . Máte s ním někdo nějaké zkušenosti popřípadě jestli ho doporučíte. :?:
Například zde
http://chovatel.eu/aqua-medic-morske-/f ... 50110.html
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

nie nemam s nim skusenosti ale myslim ze ti to celu filtraciu neviriesi :wink:
Používateľov profilový obrázok
rozana
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02 Aug 2007 11:15
Bydlisko: Mezina

Príspevok od používateľa rozana »

Mohl by jsi být konkrétnější , čím jí podle tebe doplnit aby to bylo OK
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Asi nikdo z nás nemá s tímto setem zkušenosti, všichni si to více či méně "bastlíme" sami, proto ti nikdo neodpovídá. Osobně se domnívám, že budeš určitě dříve či později potřebovat ještě malý externí filtr, do kterého dáš některý z antiphosů pro odstranění fosfátů. Pokud do akvária použiješ větší množství živých kamenů, které do značné míry jsou schopné si poradit s dusičňany a nebudeš mít příliž mnoho ryb, tak to fungovat bude, ale je to jen odhad mírně pokročilého začátečníka.
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

no este by sa ti tam zislo neake 100 litrove reefugium-na spodok das bud vysoke dno(DSB)/precitaj si je o tom vela pisane,bahno ale to je drahe alebo ako to mam ja zeolit+koralovka alebo aragonitova drt vzjde ta lacno a bude ti stahovat dusicnany, do reefugia daj aspon podla mna caulerpu proliferu alebo si pozri temu ako vyuzit dlhi jesenny vecer on tam o riasach do reefugia pisal -tato cast filtra ti zaisti odstranovanie dusicnanov a zaroven ti bude vyrabat plankton ktory je potravou koralou no a ta druha cast ten reef5000 ti zaisti mechanické cistenie vody :wink:
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

a ak si to takto spravis tak tam mozes mat spustu ryb :D
Používateľov profilový obrázok
rozana
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02 Aug 2007 11:15
Bydlisko: Mezina

Príspevok od používateľa rozana »

Dík za rady ten filtr asi koupím ( je jen za třetinovou cenu ) a asi použíju své staré 96l akva na zhotovení reefugia. Snad to bude stačit.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Objem 96 l filtra na 400 l staci, skor ale by sme sa mali bavit nie o refungiu , ale o sedimentačnom filtri,ktoreho cast je aj refugium.To je system , ktory popisal Franky. Snad len, pri vyrobe prepazok treba dodrzat urcite rozmery jednotlivych casti filtra / sirka, dlzka,vyska /kvoli spravnemu prietoku vody filtrom. Caulerpe sa prevazne svieti 24 hod. nonstop

Podotykam, ze toto nie je jedine riesenie filtrácie...

Peter
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=978 tam je moje aq ale su trochu stare fotky a filter iba ze v prvej komore mam bioballs celkovo mam na dne koralovku zeolit a v poslednej mali aquamedic miniflotor pohanany eheim kompresorom 400 a tlacne cerpadlo a. ocean runner 3500
zatial aq nemam v pohode lebo tam mam cervene sinice a moje aq ma 8 mesiacov!! :twisted:
ale ten filter co mam ja je v pohode lebo ho ma aj peter a ten ma prekrasne aq :D
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Já si myslím,že tenhle způsob filtrace je také adekvátní.Nezavrhoval bych to.Má to odpěňovač,skrápěcí filtr a další mechanický filtr.Kombinace s externím kanistrem s nějakým PhosExem nebo Antiphosem by mohla být celkem dobrou volbou.Konec koncům,laomedon již tady do galerie umístil foto DIY skrápěcího filtru,který má větší účinnost než např. filtr,který je pod vodou.Výrobce Aqua Medic není špatný a vědí co dělají.A nejsou jedinní.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

to ja viem ale ak che nadz o velkosti 400 litrov tak sa mu tam reefugium respektive neaky podobny filter z reefugiom zide :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Franky napísal:to ja viem ale ak che nadz o velkosti 400 litrov tak sa mu tam reefugium respektive neaky podobny filter z reefugiom zide :wink:
jj to určitě,určitě je lepší kombinovat mechanickou filtraci s biologickou, i když skrápěcí filtr je jakási si obdoba biologického filtru.Každopádně,zelená řasa má své místo v systému a má smysl jí použít :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"