Chaetomorpha

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Chaetomorpha

Príspevok od používateľa amsi »

Chci se zeptat,má tato řasa v refugiu stejné nároky jako caulerpa? Jde mi hlavně o to,jestli se má taky svítit non-stop.(raději)
Je teda vlastně vhodnější než caulerpa,nebo to je na stejno?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

1.rozklada sa (pohlavne sa mnozi) len vynimocne
2. stabilna
3. pri vhodnych podmienkach (dostatok svetla) rast porovnatelny alebo aj vyssi ako Caulerpa
4. neprerasta do substratu - lahko sa manazuje
5. staci svietit 8-12 hod.
6. do vody neuvolnuje nadbytocne toxiny (alelopaticke latky, inhibitory rastu)
Myslim, ze Caulerpa pri nej patri z pohladu vyuzitia ako filtratora "na smetiste dejin morske akvaristiky", ako to nedavno niekto v inej suvislosti podotkol :lol: (joke) :wink:

Co sa tyka narokov, tie su zhruba rovnake, ale pre optimalne intenzivny rast nestaci svietit jednou obycajnou usporkou.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

přátelé sviťte jako blázen,budu ji taky potřebovat.Poslední caulerpa se mi uplně rozpadla během 3 dní a novou už si tahat do refugia nechci.Jak budete mít někdo něco málo navíc pisněte mi pls na ss.Třeba by to šlo poslat i poštou .Náklady samozřejmě uhradím :wink:
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Co sa tyka refugia a caulerpy si dovolim trosku oponovat Lukasovi, podla starej teorie je dobre aby riasa prerastala substrat, z toho dovodu, ze po case substrat je ubity ako beton , co nie je zrovna ziaduce.
je mozne ze uz to neplati...Podla tejto starej teorie preto by sa mala aj do sedimentacnych filtrov pouzivat riasa, ktora zakorenuje.
Peter
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

co použít kombinaci :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Nepoznam sice "staru" a "novu" teoriu, ale ak mas dno plne zivota (cervy, korovce, ulitniky, hadovice), tieto ovela efektivnejsie premielaju castice substratu nez zakorenena riasa. A riasa takisto neprekorenuje cely profil dna, iba max. vrchnych 2-5 cm.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Peter napísal:Co sa tyka refugia a caulerpy si dovolim trosku oponovat Lukasovi, podla starej teorie je dobre aby riasa prerastala substrat, z toho dovodu, ze po case substrat je ubity ako beton , co nie je zrovna ziaduce.
je mozne ze uz to neplati...Podla tejto starej teorie preto by sa mala aj do sedimentacnych filtrov pouzivat riasa, ktora zakorenuje.
Peter
ta tvoja 'stara teoria' je fakt len teoria... to uz vacsia haluz bola len to, ze caulerpa "korienkami" vytahuje ziviny z toho substratu....k tymto perlam sa uz dnes ich vtedajsi siritel moc nehlasi (nebudem ho verejne menovat)
substrat v sedimentacnom filtri a vsade v oceane prevrtavaju cervy a nie korenie rias. basta. stare teorie poslite na smetisko dejin morskej akvaristiky a zacnite pouzivat sedliacky rozum.
dobru noc
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Vdaka za vysvetlenie :D pekne si ma sfukol , ale suhlasim, iba som chcel vediet dovody. :D
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Roman napísal:
Peter napísal:Co sa tyka refugia a caulerpy si dovolim trosku oponovat Lukasovi, podla starej teorie je dobre aby riasa prerastala substrat, z toho dovodu, ze po case substrat je ubity ako beton , co nie je zrovna ziaduce.
je mozne ze uz to neplati...Podla tejto starej teorie preto by sa mala aj do sedimentacnych filtrov pouzivat riasa, ktora zakorenuje.
Peter
ta tvoja 'stara teoria' je fakt len teoria... to uz vacsia haluz bola len to, ze caulerpa "korienkami" vytahuje ziviny z toho substratu....k tymto perlam sa uz dnes ich vtedajsi siritel moc nehlasi (nebudem ho verejne menovat)
substrat v sedimentacnom filtri a vsade v oceane prevrtavaju cervy a nie korenie rias. basta. stare teorie poslite na smetisko dejin morskej akvaristiky a zacnite pouzivat sedliacky rozum.
dobru noc
S tím smetištěm na tomto fóru opatrně, někteří jsou hákliví :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Děkuji za vysvětlení. Když si udělám průtočný zeolitový filtr(komoru) a tu řasu nechám jen na kamenech? Nebude to klasické refugium,ale život se tam tvořit bude! Svítit budu 12hod,zářivkou.
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaetomorpha

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

Ahoj chlapi,
chtěl bych se zeptat, když se cheatomorpha zcela výjimečně rozpadá ?, jaké jsou pravděpodobné možné příčiny ?
Zrovna se mi začala rozpadat, bere s sebou v AQ i SPS (nemusí souviset). Svítím stejně v AQ tak 2rok.
Po4 - 0,13, No3 - do 10, teplota kolem 26°C,... jdu si testnout zbytek :-(
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"