Odpěňovač-jak na to ?

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

david
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08 Sep 2007 17:20
Bydlisko: Bohumin

Odpěňovač-jak na to ?

Príspevok od používateľa david »

Všechny Vás zdravím,potřeboval bych poradit ,jak zprovoznit odpěňovač.Je vnitřní a po vložení do filtru a puštění mi z té vrchní nadobky místo pěny tekla voda.Nedostal jsem k tomu návod,takže nevím co je špatně(kolik má být ponořen atd.).Je to odpěňovač JEBO.Díky.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Odpěňovač-jak na to ?

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

david napísal:Všechny Vás zdravím,potřeboval bych poradit ,jak zprovoznit odpěňovač.Je vnitřní a po vložení do filtru a puštění mi z té vrchní nadobky místo pěny tekla voda.Nedostal jsem k tomu návod,takže nevím co je špatně(kolik má být ponořen atd.).Je to odpěňovač JEBO.Díky.
vyskusaj google a najst navod, ale podla toho co pises je moc ponoreny , u kazdeho odpenovaca je rozne pokial ma byt hladina v klude. Vo vacsine tych ktore som mal ja mala byt hladina 3cm pod hrdlom.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
david
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08 Sep 2007 17:20
Bydlisko: Bohumin

Príspevok od používateľa david »

Ve válci je ještě jeden,asi do jedné poloviny a ten mam taky ponořený.Hladina vody ve filtru je asi 8cm nad tím vnitřním válcem.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

david napísal:Ve válci je ještě jeden,asi do jedné poloviny a ten mam taky ponořený.Hladina vody ve filtru je asi 8cm nad tím vnitřním válcem.
Ten vnutorny vales je len na to aby nasmeroval prudenie vody zmiesanej zo vzduchom, takze je dobre ze je ponoreny pod vodou , skus ten skimmer aspon odfotit a priloz fotku, urcite je na nete niekde navod, len hladat takto na slepo je o nicom

je to nieco taketo?

Obrázok

alebo taketo

Obrázok
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
david
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08 Sep 2007 17:20
Bydlisko: Bohumin

Príspevok od používateľa david »

Jo přesně ten.Neumím anglicky.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

david napísal:Jo přesně ten.Neumím anglicky.
ta trubka na pravou s nou nastavujes vysku hladiny v skimmery, mala by ist posuvat v tom T-ecku hore a dole, ak nie treba postupne trubku skracovat (odpilovat). skimmer postav do sumpu na podlozku cca 10cm vysoku, nastartuj pumpu a otvor ventil na privode vzduchu, uvidis ako vysoko ti bude v skimmery tlacit vodu, ak ta odtokova trubka nieje blokovana nicim , nemala by vyska hladiny v skimmery byt vyssie ako to T-ecko. Niektory pridavaju na to tecko ventil a nastavenim mensieho ci vacsieho prietoku von reguluju vysku hladiny v skimmery.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
david
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08 Sep 2007 17:20
Bydlisko: Bohumin

Príspevok od používateľa david »

Díky za pomoc už to jede.
Používateľov profilový obrázok
marian69
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 31 Júl 2008 15:41
Bydlisko: ZVOLEN

pomozte s odpeňovačom RESUN SK-05

Príspevok od používateľa marian69 »

Mám odpeňovač RESUN SK-05 a už som zúfalý- cez výtok mi ide do akvarka kopec drobných bublín, či ho zdvihnem vyššie alebo dole je to to isté .Aj keď nastavím ventil na odtoku vody ,stále tam idú bublinky. Lepšie to je len, keď sa priškrtí prívod vzduchu, ale to zas nejde skoro nič bublín smerom do zbernej komory. Nemáte niekto takýto odpeňovač alebo neviete čo sa s tým dá spraviť? http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=3424
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: pomozte s odpeňovačom RESUN SK-05

Príspevok od používateľa motyl »

marian69 napísal:Mám odpeňovač RESUN SK-05 a už som zúfalý- cez výtok mi ide do akvarka kopec drobných bublín, či ho zdvihnem vyššie alebo dole je to to isté .Aj keď nastavím ventil na odtoku vody ,stále tam idú bublinky. Lepšie to je len, keď sa priškrtí prívod vzduchu, ale to zas nejde skoro nič bublín smerom do zbernej komory. Nemáte niekto takýto odpeňovač alebo neviete čo sa s tým dá spraviť? http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=3424

no ak ti vychadzajú bublinky a už si nevieš poradiť daj na výtok molitán hrubšej zrnitosti.Podľa mňa :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

myslim ze s tymto skimmerom moc toho nenarobis, ak ho mas v akvariu asi by som skusil pripevnit na vytok nejaku plastovu nadobu cez ktoru by voda musela pretiect a mala by cas sa zbavit bubliniek, ak je niekde v sumpe pridal by som pod vytok filtracnu ponozku.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"