Aktivní uhlí

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Aktivní uhlí

Príspevok od používateľa OndraM »

Tak, jak říkal rybka na střetku, mořská voda se dá filtrovat i aktivním uhlím. Mohl by to být určitě levný a efektivní způsob filrace. Nějaké info je například tu : http://www.envimarket.cz/?env=zbozi__fb ... rapek.html.
Myslím si, že za kč/kg by to mohlo být hodně muziky za málo peněz, jen bych se chtěl ujistit, jestli to nebude mít nějaký nežádoucí vliv. Jak říkal rybka, tak prvky z akva by to do sebe natahovat nemělo, takže jestli nehrozí jiné nebezpečí. Děkuji za odpovědi.
dr.dratek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 26 Feb 2008 21:50
Bydlisko: Vizovice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dr.dratek »

ahoj, skorapky se vzpominlaly, ale pokud se nepletu, tak se jeste maji testovat zda splni vse potrebne.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

dr.dratek napísal:ahoj, skorapky se vzpominlaly, ale pokud se nepletu, tak se jeste maji testovat zda splni vse potrebne.

bylo řečeno že je to pro nás použitelný :wink:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Toto aktivní uhlí je vyrobeno alkalickou metodou, tudíž je možná použitelnost v mořské akvaristice. Funkčnost se bude teprve testovat a ověřovat.
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

rybka napísal:Toto aktivní uhlí je vyrobeno alkalickou metodou, tudíž je možná použitelnost v mořské akvaristice. Funkčnost se bude teprve testovat a ověřovat.
Co se bude testovat, uhli vyrobené alkalickou metodou a nebo právě tento produkt z kokosové drtě? Z čeho teda je akt. uhlí co nabízí např. Pepin. Já myslel, že už je to odzkoušené.
P.S.:Promiň není mi to jasné. Vím ze střetnutí, že jsi říkal, že se nedoporučuje akt. uhlí vyrobené kyselou metodou /zasaditou/. Z toho jsem vyvodil, že už je to vyzkoušené.
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Ostatní slyšeli něco jiného :wink: Dobře si pamatuji, že jsem jasně uvedl chovatele, kteří to vyzkouší i termín, kdy budou první výsledky.
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Asi jsem LAMA a ještě k tomu HLUCHÁ :lol: . Bavil jsem se tam s Petrem Smejkalem a ten říkal, že to uhlí 1 až 2x za rok dáva, že to zprůzrační vodu.
Asi na něho dám a 1x za rok to "hodím" a uvidím. Stydím se :oops:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"