rada s filtrem

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ross
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03 Jan 2009 10:50
Bydlisko: Mikulčice

rada s filtrem

Príspevok od používateľa ross »

Zdravím všechny. Měl sem sladkovodní akvárium 10 let, konečně sem pořídil větší nádrž 550l 140x60x60 a chtěl bych začít s mořským akváriem.Přečetl sem o tom už dost a počítám i s tím že to bude finančně náročnější. Chci aby akvárium fungovalo dlouhodobě a potřebuji poradit 1. jak mám postavit filtr, protože sem omezen velikosti filtru a to D 100cm, V 50cm s těmito rozměry můžu ještě uhnout v rámci cm, ale Š pouze 23cm což bude asi problém, když mi doporučíte někoho kdo by ho postavil budu rád.
2. jestli mám dostačující osvětlení a to 2x zářivka 120cm 36Wdení světlo a 2x zářivka 120cm 40w powerglo modre světlo
Předem dík za odpověd i za další rady čemu se vyvarovat.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

1. nejdříve sin ujasni, jakou filtraci chceš použít - je toho tu o tom dost napsáno. Pokud chceš refugium, tak DxV jsou ok, ale Š je opravdu dost malá. A pokud tam budeš chtít dát ještě odpěňovač, tak budeš mít dost problém :( Zkus to ještě zvážit - třeba najdeš ještě jiné řešení.

2. pro moře je nejlepší osvětlení trubicemi T5 ( Ty máš T8 ) anebo HQI výbojkami v kombinaci s T5. Jde nejen o výkon (HQ T5 mají vyšší světelný výkon než T8 při srovnatelné délce ) ale také o barevné podání. Jinak ale se čtyřmi trubicemi T8 začít můžeš, pro ryby to bude dostačující. Korálům se ale moc nepovede a o barvách budeš jen snít :( Mám AQ také 60cm široké a svítím do něj 8xT5 ( začínal jsem se 4xT5 ) )

A ještě rada na závěr - chceš ze sladkovodního AQ udělat moře - myslel jsi na přepad? Jestli ne, přečti si co Tě čeká, pokud ho vynecháš.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"