Filter - zmena (SURNE)

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Filter - zmena (SURNE)

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Tak som zistil ze moj sump nefunguje tak ako ma, potreboval by som od vas dost surne pomoct s tym ako ho predesignovat, povodne som ho mal tak ze do prvej komory pritekala voda z akva (tam bolo aj asi 40kg zivich kamenov) druha komora odpenovac, v tretej chaetomorpha a v stvrtej return pumpa, doplnovanie odparu, fosfatovy reaktor + reaktor s aktivnym uhlim, sump ako taky je pravdepodobne dobry, teda rozmiestnenie veci myslim, problem sposobuju prepazky na dne v ktorych sa hromadi bordel a jednoducho tam pravdepodobne kvasi, nejde mi to ale pravidelne cistit koli blbemu pristupu v stojane.....
CHcem vas teda poprosit o radu co by ste a ako spravili vy, prikladam obrazok sumpu. Velmi dakujem za pomoc.

Tu je link na http://www.myanimalsworld.com/out/sump.pdf
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

a na co ti tam boli tie prepážky?Urob si to jednoduchsie,pozri v mojom threade,je tam foto aj filtracie.
1.komora mechanicka filtracia,2.komora-odpenovac a reaktory na zeolit,uhlie...vsetko na gumovych nozičkach aby sa nezhromazdoval bordel a miesto zivakov - siporax/vacsia plocha pre osidlenie bakterii/
Naposledy upravil/-a reicho v 12 Jan 2009 08:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

reicho napísal:a na co ti tam boli tie prepážky?Urob si to jednoduchsie,pozri v mojom threade,je tam foto aj filtracie.
1.komora mechanicka filtracia,2.komora-odpenovac a reaktory na zeolit,uhlie...vsecko na gumovych nozičkach aby sa nezhromazdoval bordel a miesto zivakov - siporax/vacsia plocha pre osidlenie bakterii/
Ahoj ,
dakujem za odpoved, no ja som ich tam nerobil boli original uz ked som sump kupil, aby som nemiatol oni niesu uplne od jedneho kraja po druhy , v podstate su asi 5cm od okrajov, cize odporucas ich vyrezat ?
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

urcite dat prec,alebo zlepit novu nadrz-sump
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

ok idem to poodrezavat, cize v podstate to potom mozem zlozit naspat tak ako to bolo. az na to ze vsetko potom bude sediet nizsie o nejakych 5cm.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

pani evidentne robim nieco zle alebo som slepy a neviem to vyriesit, prikladam aj fotky

Takto vyzera sump po tyzdni od kompletneho vycistenia

Obrázok


detail toho bordelu

Obrázok

nechapem odkial sa to tam berie voda v akvarku je kristalovo cista, idem skusit tam dat nejaku pumpu aby fukala po dne aby ten bordel dvihalo a mozno ho skimmer bude schopny odstranit.
PRIMAJU SA VSETKY NAPADY
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"