Turf Algae filtr

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

moře napísal: Čím tam svítíš? :wink:
hocijaka sporiva ziarovka 6500k
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

OndraM napísal:Jinak řasy by na tom mělo růst hodně, ale zatím se mi nedaří dostat tam tu zelenou vlasovou řasu, co má vlastně vše zzajišťovat. Musím prý ještě počkat, že to přijde.
A není problém v tom, že tam máš málo živin pro tu řasu. Používáš nějaký PHOSxx? Já bych ho vyřadil...! :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Je to metoda stara mozno ako samotna morska akvaristika v modernejsom ponati. Podobny system sa pouziva aj na docistovanie spracovanych odpadovych vod na znizenie eutrofizacie vodnych tokov. Pouzivaju to aj v niektorych verejnych akvariach, ale skor na FO nadrze. Aby to malo nejaky slusnejsi efekt, treba na to dost priestoru. Mriezka 20x20 cm je skor na hranie ako na filtraciu. Ak zrovna nejde o 100 l nadrz. Pozivalo sa to hlavne k berlinskemu systemu, kde za nitrifikacnu cast boli dosadeni prave takyto pozieraci dusicnanov. Netvrdim, ze nie je vhodne mat niekde bokom kusok "kulturnej" riasy, ale dobre nastavena filtracia vacsinou neumozni rast ani takychto rias. Potom je produktivita uvedeneho systemu nevyznamna a sluzi jedine vyssie podciarknutemu ucelu.
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa OndraM »

Svítím tomu T8, přičemž jsem použil 2x30W, teple bílá. Ty trubice sice mají metr, i když by mi stačila polovička, ale leželo to v garáži, tak jsem to použil. Podle toho co píšou někteří uživatelé tohoto systému, je ideální mít osvětlení s 2700-4500K, pokud se používá více, tak to má negativní vliv na růst řasy a tím i účinnost filtrace. Byly zkoušeny i možnosti osvětlování tohoto filtru LED diodami, dosáhlo se úspěchů, ale nebylo to ono. Nejlepší jsou prý CFL žárovky, problém je ale jejich cena a dostupnost v našich končinách. U nás je prodává firma Megaman, ale cena je trochu jiná něž v americe, kde stojí kolem 10USD, kdežto u nás kolem 500Kč, a to ještě na objednávku. Jinak vyřadil jsem všechny ostatní části filtrace, není tam ani sorbent na fosfátyy, ani uhlí. Důležité je ještě u těch světel jejich umístění. Doporučuje se maximálně 10cm od síťky, a něco na tom bude, když jsem začínal, tak jsem měl světlo dále, a nic moc se nedělo, jenom jsem dal světlo 5cm od síťky tak zařaly sinice růst jak divý. Když jsem to stavěl, tak jsem měl strach, aby to nedělalo velkej rachot, je to přece jenom tekoucí voda, ale pokud si s tím člověk pohraje, tak je to v pohodě. Další věc, né už tak pozitivní je, že se výrazně zvyšuje odpar vody. Zase je to tekoucí voda po velké ploše a ještě k tomu je kousek od ní zdroj tepla. Mě se zvedl odprar zhruba o 100% na 3,5-4l/den.Příští týden udělám testy, jak se změnily hodnoty vody a dám vědět. Přínos vidím právě v tom, že ve vodě zůstávají organické látky, což sice má krmit korály, ale pak jde zase o to, jak je z vody dostat když je jich tam už hodně. Někteří k tomuto filtru používají odpěňovač, a tvrdí, že jim odpěňovač odpění méně, a proto většinou snižují dobu jeho používání na polovinu. Jiní zase odpěňvač nepoužívají vůbec a taky tvrdí že to funguje. Dokonce jsem myslím někde viděl akvaristu, s 10 rybami na 300l nádrž s korály, který tvrdil, že krmí 2x za den, a hodnoty má stabilní, a nádž vypadala dobře, i když tam byly jen LPS.
http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... er_id=1506
http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... er_id=1506
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

vcera som sa to snazil precitat ale zaspal som pri tom,
ako sa to ma cistit ?
najskor sa vytvori hnedy maglajs a ten prec? a cakat na zeleny az cerveny?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa OndraM »

jj, přesně tak, nejprve se tvoří hnědá sračka, klasický sinice, potom se tam tvoří kousky zelené řasy, a nakonec by to mělo být celý zelený. K tomu jsem zatím nedospěl. Čistí se to tak, že se vždy čistí jenom jedna strana té síťky, vždy jednou za týten na střídačku. Vždy se má použít normální voda, ne slaná.
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

Asi to taky vyzkouším přidat do filtrace a potom vysadit Clear Phos
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Michal S napísal:Asi to taky vyzkouším přidat do filtrace a potom vysadit Clear Phos
Přesně TAK o to mi taky jde, ty PHOSxxx jsou drahé jak čert. A možná tudy cesta vede. :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa OndraM »

Já bych na to zatím zas až tolik nespoléhal, příští týden to bude měsíc, co to používám, s tím, že jsem vysadil sorbenty, tak uvidíme. Zní to sice hezky, i logicky, ale je potřeba zkusit to z dlouhodobého hlediska. Je to jenom řasa, takže pokud se něco zanedbá, nevyčistí se včas nebo něco podobnýho, bude tento systém určitě schopen vyplavit všechny absorbované látky zase zpět do systému. Já mám v akva jenom pár měkých korálů, a nějaký montipory, takže když to odejde, tak to nebude zas až taková tragédie, jako u jiných. Fungovat to může, a taky doufám, že bude, ale podobných věcí na zahraničních forech je dost, ale ověřených je jen několik. Uvidíme.
Používateľov profilový obrázok
Brano
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 07 Dec 2007 22:38
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Brano »

Lukáš napísal:Mriezka 20x20 cm je skor na hranie ako na filtraciu. Ak zrovna nejde o 100 l nadrz.
tych mriezok sa da v jednom systeme pouzit niekolko.
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa OndraM »

No použít jich více je věc složitá, potřebuješ průtok na dýlku. Je spíše lepší udělat tento systém jeden dlouhý než více malých. Dát více malých by si znamenalo, rozdělovat průtok, a tím o něj přijdeš.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

taky mensi filter


Obrázok

Obrázok
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

počítám že bude u takového filtru dost větší odpar vody.Pokud by to bylo v menší místnosti(muj případ )tak nevím nevím :roll: jinak to vypadá zajimavě
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Svůj názor jsem už výše napsal a tak jen malý dovětek: když se započítají náklady na zvýšený odpar a na svícení, k tomu náklady na odstranění větší vlhkosti v bytě - nevyjde pak levněji přece jenom nějaký ten x-phos? :)
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

tazko povedat 0.5kg rowaphosu tu stoji 55$ (vystaci tak na 4 mesiace) za tu cenu urobim tento filter, osvetlenie a vsetko co treba a uz ma to nestoji nic viacej, vyhoda tu je to ze sa nachadzame v pustnej oblasti takze problem s vlhkostou nieje az taky akutny, denne doplnam takmer 20l odparu, RODI ani neodpajam
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"