Turf Algae filtr

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Turf Algae filtr

Príspevok od používateľa Michal S »

Nezkoušel jste někdo tohle sestrojit a jestli to funguje

http://forum.marinedepot.com/Topic89570-4-1.aspx
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Nemam osobnu skusenost ale zacina to tu byt dost popularny pridavok k filtracii, po prestahovani to mam v plane vyskusat aj ja.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

pozeral som to teraz na nete a vizera to to fakt zaujimavo :!: :idea: :!: idem prerabat akva tak mozno nieco zmajstrujeme. Len ma zaujima, ci to fakt odburava nitraty a fosfaty. :roll: Ale to by som musel vyhodit phosex aj zeolit.... A to sa bojim :lol:
....každý život si zaslúži respekt....
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Co to vlastne je a ako to funguje?
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

marcelv napísal:Co to vlastne je a ako to funguje?
Je to druh filtra sluziaceho na odstranenie nitratov a fosfatov z vody,
pracuje na principe odburavania tychto latok pomocou riasy nazyvanej Red Turf Algae.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
kacus99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 29 Mar 2008 20:50

Príspevok od používateľa kacus99 »

Jestli jsem dobře překládal, tak frajeři nepoužívají jinou filtraci! Jen tento skrápěcí filtr. V tom případě je to čistá biologie :wink: Jeden dokonce tvrdí že může v klidu překrmovat a je díky tomuto systému v pohodě. Je to tak?
Věci neznalý amatér.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

kacus99 napísal:Jestli jsem dobře překládal, tak frajeři nepoužívají jinou filtraci! Jen tento skrápěcí filtr. V tom případě je to čistá biologie :wink: Jeden dokonce tvrdí že může v klidu překrmovat a je díky tomuto systému v pohodě. Je to tak?
no reci sa vedu a chlieb sa je, ja to chcem pouzivat len ako doplnok k filtracii ktoru mam, mozno casom odstavit Rowaphos ale to je maximum.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Mno vypadá to zajimave a dle meho nazoru i slibne - myslim, ze to vyzkousim. Ale prozatim take pouze jako doplnek :)
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Z čeho je ten materiál,jak velký průtok používají a kde se vezme ta řasa (asi se vytvoří tím světlem?) , Písněte pár řádek, moje ingliš je bída a translátor -úplné kraviny. :cry:
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Luděk napísal:Z čeho je ten materiál,jak velký průtok používají a kde se vezme ta řasa (asi se vytvoří tím světlem?) , Písněte pár řádek, moje ingliš je bída a translátor -úplné kraviny. :cry:

material na ktorom to rastie je hocijaka plastova sietka (napr na okna) vystuzena listami aby bola rovna, prietok pouzivaju rozny, niektory na tom maju pumpu ktora zenie vodu stale niektory pouzivaju casovac a pustaju vodu na sietku kazdych 30s a viac, riasa tam rastie vdaka svetlu, privodu vzduchu, v pociatkoch mazlava zelena neskor pride ta spravna cervena.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Ty brďo TO SE MI LÍBÍ asi si přes vikend budu hrát!!! Na montáž se mi to zdá docela primitivní. Akorát nevím co to jsou za světla? Jsou to ty takzvané "chlupaté"? :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

To, že řasy při svém růstu spotřebovávají tzv. odpadní látky je známá věc - mnozí přece využíváme caulerpu nebo chaetomorphu ve svých refugiích jako doplněk filtrace. Tohle mi připadá jen jako variace na dávno známé téma - řasový filtr. Řasa je sice jiná, konstrukce filtru též, ale princip je stejný. A to znamená, že když chci mít v AQ SPS, LPS a také trochu ryb, tak musím vypěstovat tolik řas, že je budu z filtru vyhazovat vidlema. Jinak požadovaného efektu (výkonu) filtru nedosáhnu. Potud můj názor na další módní vlnu z "úžasné emeriky".
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa OndraM »

Sám tento filtr používám již skoro měsíc, a je to celkem zajímavý. Večer nafotím. Má to odčerpávat pouze anorganický látky - ty které nám naměří testy, a organické nechávat, čímž se vlastně mají krmit korály. Jinak řasy by na tom mělo růst hodně, ale zatím se mi nedaří dostat tam tu zelenou vlasovou řasu, co má vlastně vše zzajišťovat. Musím prý ještě počkat, že to přijde. Jinak je to věc za pár korun, ale tu účinnost by to chtělo ověřit hlavně pro sps korály. Řeší se to na více forech, a většinou dospějí k pozitivním výsledkům. Mě to například zhruba po 10 dnech stáhlo sinice z písku.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

presne ako pise ondraM ide o to aby sa z vody dostali von len nitraty a fosfaty a vsetko ostatne ostalo, nakolko to moze byt spotrebovane koralmi ako potrava, kdezto klasicka filtracia zo skimmerom da vonku prave vsetko aj to uzitocne a nitraty s fosfatmi ostanu a potrebujes nieco dalsie co ich spotrebuje. Dalsou vyhodou je velkost tejto filtracie oproti tej bezne pouzivanej, uvadzaju ze na 1galon vody (3.8l) staci povrch 1SqInch (6.5cm2) a pri dodrzani tohoto pomeru trva odburanie tychto latok nie dlhsie ako 3 tyzdne a to na nulove hodnoty. Prirovnavat to celkom k filtru s chaetom ci caluerpou sa to neda lebo pri tejto metode zo sietkou v 20l vedre dokazes ufiltrovat akvarium 450l, na to aby si dosiahol rovnako ucinne odburavanie by si ale na chaeto ci caluerpu potreboval akvarium pomaly rovnako velke ako hlavna nadrz.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

OndraM napísal:Sám tento filtr používám již skoro měsíc, a je to celkem zajímavý. Večer nafotím. Má to odčerpávat pouze anorganický látky - ty které nám naměří testy, a organické nechávat, čímž se vlastně mají krmit korály. Jinak řasy by na tom mělo růst hodně, ale zatím se mi nedaří dostat tam tu zelenou vlasovou řasu, co má vlastně vše zzajišťovat. Musím prý ještě počkat, že to přijde. Jinak je to věc za pár korun, ale tu účinnost by to chtělo ověřit hlavně pro sps korály. Řeší se to na více forech, a většinou dospějí k pozitivním výsledkům. Mě to například zhruba po 10 dnech stáhlo sinice z písku.
Čím tam svítíš? :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"