Ušetří pelety peníze?

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Ušetří pelety peníze?

Príspevok od používateľa vasekg »

Mám dotaz, který se týká pelet: V tomto fóru neustále čtu, že pelety šetří peníze. Čtu to neustále dokola, ale ať počítám, jak počítám, nechápu to. Jasně, mám malou nádrž ale: zeolit cca 10 - 30kč za litr, uhlí cca 50-70 kč za litr, na fosfáty již dva měsíce používám železnou strusku - odpad od známého zadarmo - jinak oxid železitý granulovaný je též obrovsky levný. Ať počítám, jak chci, stojí mě filtrace cca 100 kč na půl roku. Domácí Calvados jako energy drink nepočítám. NO2, NO3,PO4 - 0...Mohl by mi někdo z vás, kdo používáte pelety udělat jakýsi rozpis, co jste do doby před peletami používali za ingredience do filtrace, když vám teď přijdou pelety tak finančně výhodné? Připravuji se na jaro, kdy se (snad) dočkám vysněné 1000l nádrže a tak si chci dopředu vše propočítat, no a prostě pelety se mi nezdají právě finančně výhodné. Pište všichni, kdo na pelety jedete, prosím.

Děkuji Vašek
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Ušetří pelety peníze?

Príspevok od používateľa JRx »

tak ked to kupis normalne v akvashope:
uhlie 15euro
fosex 15euro
dokopy 30e
-vydrz tak 2-3mesiace

pelety vydrz tak polroka vraj (cena rovnaka, ovela menej starosti s vymienanim, sledovanim kedy uz menit a kedy este to vydrzi, stabilita systemu ak to fakt bude fungovat)....
uvidime casom...
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Ušetří pelety peníze?

Príspevok od používateľa vasekg »

aha..to jsem nikdy nekupoval, vím, že podobné ingredience jsou v akvaristikách drahé, ale takovéto palby jsem teda nečekal. Díky.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Ušetří pelety peníze?

Príspevok od používateľa shark »

u mě je taky jasno- ecophos 1000ml jsem měnil co 3 měsíce a ten stojí cca 700 což je přibližně cena peletek 500ml (za kterou je lze sehnat) které vydrží pravděpodobně cca pul roku při mém zatížení.
Tak už nemusím dál počítat a pokud vše pojede jak má tak mi to usnadní práci a starosti s dávkováním výživy pro bakterie která když se nedává pravidelně tak muže spíš uškodit než pomoci a tim bude system při použití pelet tedy stabylnější jak bylo už řečeno a ještě se o dost zmenší potřeba místa pro filtraci.Navíc když bude nějakej problem v AQ tak se bude lépe hledat zdroj toho problému a nemusim složitě bádat a odhadovat jestli mě nezlobí to či ono ve filtačním systemu.Zjednodušení na skimmer a pelety je tim pro mě příjemnou změnou.
Jinak pro JRx:už jsem dneska úspěšně zrušil DSB a mám jasno-už jej nikdy dávat nebudu :|
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Ušetří pelety peníze?

Príspevok od používateľa vasekg »

Děkuju za rozbor, možná, že za ně také jednou vyhodím prachy, už jenom proto, abych viděl, co se stane. Mě zatím naštěstí filtrace stojí minimum peněz a protože funguje, tak bych to jen nerad měnil. Ve velkém akváriu (na jaře) už bude jasno od více peletkářů s dlouhodobými pozorováními. A pak se rozhodnu. Díky Vašek
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Ušetří pelety peníze?

Príspevok od používateľa BODLOK »

Tema "peletky"je na reefu velmi živé a probírané ze všech stran.Nic proti tomuto fenoménu nemám,ale zatím jsem nečetl žádné seriozní posouzení a konkrétní výsledky.Myslím,že o to usiloval i reefař Jaroslav Č.Budějovice.Zatím čtu jen subjektivní názory a to je přeci jen málo!
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"