kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

zdar borci, mam měsíc a půl nano reef 54 litrů. k tomu odpenovač+ kanistrovy Fluval 204 s uhlím ,kroužkama+ phosex.mam tam par kilo živáků,na dně korálový pisek, 3 měkké korály+ 2x amphiprion ocellaris. vše zatim funguje jak má . zajímalo by mě jestli by kanistrovy filtr zvládl bez přepadu a refugia akvarium 200-250 litrů ? s převážně mekkyma koralama,pár tvrdych+ nějaké ryby- max 5 kusů. FLUVAL 204 je do akvarii až 200 L. koupil bych samozřejmě vykonější verzi.Světlo bych koupil bud T5 6x 24W nebo 6x 39 W prosím o rady,nápady, zkušenosti...... díky předem :-)
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
Specnaz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 15 Aug 2008 09:03
Bydlisko: Teplice v Čechách

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Specnaz »

Ne! myslím, že tu pár takových bylo a všichni se neskutečně trápili. Bez přepadu - odvod nečistot z hladiny? Já mám na 250l AQ 70l filtraci s plochou dna 60*40 a výškou refugia cca 7cm, kolik bys měl v tom filtru? A co ostatní věci Phos atd. Zavrhni to hned, než se potom trápit a nadávat. Ten filtr si nech pro mečovky a ne moře. To světlo, mám 5x24W. Jelikož sem přidal nedávno pár tvrdých, tak asi budu možná přidávat. Ale na měkký to bohatě stačilo. Capnella mi za rok pod tímto světlem vyrostla 3-násobně.
320l system (250l AQ + 70l sump) » start 20.8.09
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2556
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa chip »

takovych to dotazu by bylo uz fakt hodne...
nevim kolikrat se jeste bude psat, ze proste kanystrove filtry jako hlavni filtrace se pro more proste nehodi a ze klauni ke svemu zivotu sasanku nepotrebuji...
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa matej »

Jednoznacne nie. Kanistrove filtre su fakt nie velmi vhodny sposob filtracie pre more. Daju sa vyuzit ako doplnok k hlavnemu filtru - napr. uhlie phosef ale ako hlavnz silter rozhodne nie.
Wind
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24 Okt 2008 13:07

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Wind »

Chlapi,vysvetlite mi prosim polopatisticky preco kanistrove filtre nie? Viackrat som si precitala vlakno o filtracii.Vsetci svorne tvrdite,ze nie,ale preco...to som sa tam nedocitala.Mozno tej vasej chlapskej terminologii nerozumiem.Vsak ked tam dam vsetko phosex,zeolit a vsetke tie naplne,co bezne davate do filtra...tak preco nie?
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Peter »

Je to ako sizyfos tlacit kamen do kopca..myslim si ze akekolvek argumenty nepomozu...Vzdy to bude niekto skusat.Dam len jeden dovod preco nie : Ako budes pri kanistrovej filtracii riesit necistoty na hladine ? Pri tejto filtracii asi nebude mat nikto prepadovu prepazku, ktora toto perfektne zabezpeci.Dalsie dovody je plytvanie casom a priestorom...
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa zencakd »

Protože se v ti v tom bude hromadit detrit a ten způsobí vysoké NO3 a to způsobí řasu a mrtvé korály. A mrtvé korály, to je prostě blbý mořský akva :shock:

David
Používateľov profilový obrázok
Specnaz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 15 Aug 2008 09:03
Bydlisko: Teplice v Čechách

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Specnaz »

http://www.aquaristsonline.com/blog/aqu ... e-aquarium

Stačí k tomu Google překladač, člověk to z toho pochopí.
320l system (250l AQ + 70l sump) » start 20.8.09
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2556
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa shark »

Wind napísal:Chlapi,vysvetlite mi prosim polopatisticky preco kanistrove filtre nie? Viackrat som si precitala vlakno o filtracii.Vsetci svorne tvrdite,ze nie,ale preco...to som sa tam nedocitala.Mozno tej vasej chlapskej terminologii nerozumiem.Vsak ked tam dam vsetko phosex,zeolit a vsetke tie naplne,co bezne davate do filtra...tak preco nie?
a skimmer by jsi měl v nádrži?? navíc každé to medium má rádo jinej prutok atd
doplňění odparu by jsi musel dělat ručně a jak by jsi doplňoval prvky? přímo do AQ to je taky špatně :wink:
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Martin »

Už je to do nekonečna, problém asi není v tom jaký druh filtru je použit, zásadní je obsah!!! Na trhu nejsou běžně dostupné kanistry o obsahu 30 - 300 l a pokud by byly tak z toho vznikne asi nitrat reduktor protože z výstupu nepoteče okyslišená ale čpavková voda.
Pokud někomu funguje reef na 2 - 5 l kanistr doporučil bych ať to odpojí a napíše co se změnilo?
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1391
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Wind napísal:Chlapi,vysvetlite mi prosim polopatisticky preco kanistrove filtre nie? Viackrat som si precitala vlakno o filtracii.Vsetci svorne tvrdite,ze nie,ale preco...to som sa tam nedocitala.Mozno tej vasej chlapskej terminologii nerozumiem.Vsak ked tam dam vsetko phosex,zeolit a vsetke tie naplne,co bezne davate do filtra...tak preco nie?
Ahoj,
ja som používal kanistrový filter ešte pred 4 mesiacmi a mal som ho 12 mesiacov. AQ malo 190l a používal so Fluval FX3, ktorá má objem 20 l. Mal som makke, ale aj tvrdé koraly.
Nebudem ta presvisdčať na takú alebo inakú filtráciu, napíšem ti len fakty a rozhodni sa sama.
1,Po okrajoch som mal spongiu, originál kúpenú s filtrom ako mechanický predfilter. Čistiť som jumusel po nasadení koralov každý týždeň! Nehovorím, že sa to nedá
2. Nad prvým segmentom som mal po celej ploche vatu, pretože len špongia nestačila, a tá bola špinavá úplne do hneda každý týždeň, optimmuby to bolo meniť každé tri dni. Ono je totiž problém so odpeňpvačom, lebo som ho nechcel mať z vonka avária, čo by bolo mrzké, a vo vnútri som mal síce odpeňovač ,ale s lipovým drievkom a výkonom čerpadla tlačiaceho vzduch 400l, ale to bolo slabé a lipové drievko fungovaltýždeň, potom bol výkon zjavne slabší.
3. Nemal som prepad, a to boli galeje, lebo poriadne čistú hladinu som mal len po výmene vody, čo som robil každy 2 týždeň asi 15-20% vody. Inak bola špinavá . Ale inak si myslím, že prepad sa dá pouzžívať aj s kanistrovýn filtrom, prečo nie
4. Pri týždennom čistení, som vždy musel prepláchnuť aj pančuchy uhlíma s fosexom., lebo boli zanesené
5. Je to naozaj dosť roboty, nehovoriac o tom ,že ten filter vždy musíš odpájať, prenášať niekam do kúpelne (má tak 25kg), vždy otvárať a tak tam šplech, tu nejaká kvapka pod akvárkom, ale vždy som to samozrejme utrel, ale berie to čas.
A teraz k hodnotám vody, PO4 som mal skoro nulvý, NO3 2,5mg a to som meral v labáku, NO2 skoro nula. Ale sú veci, ktoré sa merať tak ľahko nedajú , a vizuálne po každej výmene vody 15-20% každé dva týždne, koraly výrazne ožili, proste ta filtrácia nestíhala a hlavne si myslím, že ten odpeňovač bol veľmi slabý
ďalšia nevýhoda, je že ak chceš niečo časom pridávať automaticky dávkovacím čerpadlom, tak do akvárka kopec hadičiek nie je nič moc a do kanistráku to prosten nejde.
Mal som vcelku pekné AQ, ale ani z´daleko fit ako by som chcel, ale fakt je, že tarez nad ničím ako kanistrák neuvažujem, lebo je to hrozne pracné, neflexibilné, a nikdy mi to neprinieslo, to čo ponúka normálna filtrácia.
Ale to je môj názor. Len aby si nebola len otrokom svojho akvárka a aby si si ho aj užila. Nech sa ti darí, nech sa rozhodneš tak, či onak.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Wind
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24 Okt 2008 13:07

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Wind »

Peter napisal :
„Dam len jeden dovod preco nie : Ako budes pri kanistrovej filtracii riesit necistoty na hladine ? „

prudenim,pri cereni hladiny necistoty neudrzuju na hladine

Zencakd napisal:
„Protože se v ti v tom bude hromadit detrit a ten způsobí vysoké NO3 a to způsobí řasu a mrtvé korály „

-na odburanie NO3 sluzia naplne vo filtri a odpenovac

Shark napisal:
„a skimmer by jsi měl v nádrži?? „

-trebars odpenovac midiflotor aquamedic

„doplňění odparu by jsi musel dělat ručně „
-ano

„a jak by jsi doplňoval prvky“
-doplnovala...do aqua podla potreby

Martin napisal:
„Už je to do nekonečna, problém asi není v tom jaký druh filtru je použit, zásadní je obsah!!! „


-suhlasim , však som pisala ,ze by som tam dala Phesex,zeolith,siporax valceky,bactobals,aktivne uhlie....

„vznikne asi nitrat reduktor protože z výstupu nepoteče okyslišená ale čpavková voda „

tak to mi vysvetli,pisala som,ze som zena a asi tomu velmi nerozumiem... ja to chapem takto v kanistroch nasavacie kose cerpaju vodu,prezenu
ich cez filtracne naplne a cerpadlo ich vyzenie cez vystupne hadice
v prepade cez prepadovy hreben sa taha voda,prezenie sa cez filtracne naplne a cerpadlom sa ta ista voda vrati spat do aqua.

Ja rozdiel nevidim ty ano?

Marian Gross napisal:
„Mal som vcelku pekné AQ, ale ani zdaleko fit ako by som chcel, ale fakt je, že tarez nad ničím ako kanistrák neuvažujem, lebo je to hrozne pracné...“


-suhlasim.Pracne ano,ale nie ako sa tu svorne tvrdi,ze fungovat nebude,vsetko ti zdochne...
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa rybka »

Kanystrové filtry jsou rychlofiltry vhodné pouze pro mechanickou filtraci. Jejich malá plocha není vhodná pro chemickou nebo biologickou filtraci, vyžadující pomalý průtok vody kolem filtračního media.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Roman »

Wind napísal:Peter napisal :
„Dam len jeden dovod preco nie : Ako budes pri kanistrovej filtracii riesit necistoty na hladine ? „

prudenim,pri cereni hladiny necistoty neudrzuju na hladine
NEZMYSEL
Zencakd napisal:
„Protože se v ti v tom bude hromadit detrit a ten způsobí vysoké NO3 a to způsobí řasu a mrtvé korály „

-na odburanie NO3 sluzia naplne vo filtri a odpenovac
NEZMYSEL
Shark napisal:
„a skimmer by jsi měl v nádrži?? „

-trebars odpenovac midiflotor aquamedic
VEĽMI ZLÁ VOĽBA , existuje množstvo lepších modelov
„doplňění odparu by jsi musel dělat ručně „
-ano

„a jak by jsi doplňoval prvky“
-doplnovala...do aqua podla potreby
no problem
Martin napisal:
„Už je to do nekonečna, problém asi není v tom jaký druh filtru je použit, zásadní je obsah!!! „


-suhlasim , však som pisala ,ze by som tam dala Phesex,zeolith,siporax valceky,bactobals,aktivne uhlie....
z každého ti tam vojde asi tak 100gramov, úplne nedostatočné a zbytočné
„vznikne asi nitrat reduktor protože z výstupu nepoteče okyslišená ale čpavková voda „

tak to mi vysvetli,pisala som,ze som zena a asi tomu velmi nerozumiem... ja to chapem takto v kanistroch nasavacie kose cerpaju vodu,prezenu
ich cez filtracne naplne a cerpadlo ich vyzenie cez vystupne hadice
v prepade cez prepadovy hreben sa taha voda,prezenie sa cez filtracne naplne a cerpadlom sa ta ista voda vrati spat do aqua.

Ja rozdiel nevidim ty ano?
toto tvrdenie poukazuje na absolútne nepochopenie nitrifikačných procesov v uzavretom priestore bez prístupu vonkajšieho kyslíka.
Nesúhlasil by som s jednoznačným tvrdením, na ktoré reaguješ. Netvrdím, že pri použití nízkoobjemového filtra s rýchlym prietokom dôjde k úplnému spotrebovaniu kyslíka vo vode a k anaerobným procesom, ale za určitých okolností to možné je. Každopádne však pochopenie nitrifikačných a denitrifikačných procesov považujem za základ pokračovania tejto diskusie.
Marian Gross napisal:
„Mal som vcelku pekné AQ, ale ani zdaleko fit ako by som chcel, ale fakt je, že tarez nad ničím ako kanistrák neuvažujem, lebo je to hrozne pracné...“


-suhlasim.Pracne ano,ale nie ako sa tu svorne tvrdi,ze fungovat nebude,vsetko ti zdochne...
nuž , k tomuto hádam už len odkaz na Cimrmana " Fúkaním cigaretového dymu do záchodovej výevky sa zlato vyrobiť nedá . VŽDY sa však nájde niekto, kto to predsa len ešte raz skúsi.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

proč kanistrové filtry

Príspevok od používateľa JardaH »

Odpovím trošku mimo mísu ale když je tu vzpomenuto na Cimrmana, tak..
Nevím k čemu by si měl člověk přidělávat starosti s kanistrovými filtry a filtry mimo nádrž jako takovými všeobecně. Mořské akvárium lze řešit pouze vlepenými dvěma skly do hlavní nádrže. Velikosti tak akorát pro čerpadlo, které odvede vodu zpět do nádrže. Prostě slouží jen ke stažení bordelu z hladiny a ke vložení 0,5 l aktivního uhlí. Nic víc nepotřebujeme.
Žádná další práce a námaha. Tak proč to všechno ??? Ale je to opravdu jako s Cimrmanem.
Každý si to musí zkusit sám. On ale někdo k tomu bezpracnému systému vůbec nechce dojít. Vždyť co by dělal, koukat jen do nádrže ho přece nebaví...
Mějte se a dělejte pokusy.
Pro ty co pokusy dělat nechtějí:
DSB ze zeolitového prachu (cca 24-30Kč/kg), pravidelně dávkovaná konzumní jemná lihovina 80%, kalciumreaktor, kalkwaser a protogen to řeší dobře a bez další složité práce.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"