kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Wind
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24 Okt 2008 13:07

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Wind »

Ono mne nejde o to robit pokusy.Citam si vase prispevky a vsetci tu svorne tvrdite,ze bez prepadu to nejde.A kedze som sa to nedocitala , znovu som sa pytala som preco.
Imponovala mi Rybkova odpoved bola pre mna strucna,jasna a vystizna.
geralt
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10 Dec 2008 14:32

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa geralt »

Eheim 2229+ Hladinový zběrač nečistot Eheim :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Roman »

Wind napísal: vsetci tu svorne tvrdite,ze bez prepadu to nejde.A kedze som sa to nedocitala , znovu som sa pytala som preco..
pretože sa na hladine VŽDY vytvorí vrstva mastnoty, rias a peny, ktoru nijako inak z akvária nedostaneš než prepadom vody z hladiny cez hranu. Tvoje tvrdenie , že pri čerení hladiny k tomu nedôjde je nepravdivé a keď si to vyskúšaš, zistíš to na vlastnej chybe sama.

Ja sám som z rôznych dôvodov po nejaký čas udržiaval akváriá bez hladinového prepadu a bordel som sťahoval z hladiny papierovými utierkami každý týždeň a nikdy to nebolo celkom čisté.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa matej »

Ja tomu nerozumiem, ako je mozne ze sa stale znova a znova najde niekto co s morom zacina a ma stale ten isty blby napad s pouzitim kanistroveho filtra. A najradsej mam uplne tie hlasky ze po precitani fora som sa rozhodol na kanister bude to fungovat ????


Pise sa to tu stale a znova, vsetko sa da urobit ale preco si prirabat robotu a starosti a riskovat ze sa neico poserie. Ja mam 400 l akva a mam tam uhlie phosex a zeolit a 4 kg siporaxu a k tomu odpenovac a davkovanie prvkou, ak to narves do Fluvalu tak ti to bude fungovat. Ale pochybujem ze tam tolko miesta najdes.

Kanistrove filtre maju velky prietok ale malo miesta. Pre more to je vhodnejsi sposob filtracie - prepad a ked uz niekto zacina s morom tak snad vyvrtat 2 diery do skla a dat s urobit jednu filtracnu nadobu nieje az zas taka obrovska investcia oproti ostatnym veciam.
Wind
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24 Okt 2008 13:07

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Wind »

matej napísal:Ja tomu nerozumiem, ako je mozne ze sa stale znova a znova najde niekto co s morom zacina a ma stale ten isty blby napad s pouzitim kanistroveho filtra.
Matej asi to nevysvetlujete dostatocne rozumne a jasne.Su tam presne reakcie tohoto typu a to
nie je pre nikoho poucenim.Ja bezim na 2 kanistrove filtre dva roky (400l) a mozno mam s nim trochu viac roboty,ale nikomu tento typ filtracie nevnucujem,ale ho ani nezatracujem.
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa matej »

Nech si robi kazdy co chce ja tiez nevnucujem nikomu svoj nazor ale ak sa opytala odpovedam, z mojich skusensti je to pracnejsie narocnejsie na udrziavanie, zlozitejsia manipulacia a vyssia miera rizika ze sa nieco stane.

A ja som nikdy nepovedal ze sa to neda v zadnom pripade pouzit, len ze je to nevhodny sposob, a nevhodny neznamena nepouzitelny.

Vy sam pisete ze to mate a je to pracnejsie, tak nerozumiem preco ked si ide niekto zakladat nove akva by mal pouzivat minimalne podla Vas pracnejsi sposob ked sa to da urobit jednoduchsie. Toto forum je prave o tom aby sa clovek dozvedel o novych veciach a vyvaroval sa chyb ktore uz urobil niekto druhy.
Používateľov profilový obrázok
mirda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26 Feb 2011 19:20
Bydlisko: Dubňany

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa mirda »

Ahojte všichni na kanistr funguju už 3 roky je to sice určitě pracnější ale jde to sice ho musím každych 14 dní čistit ale to vubec nevadí. Hlavní je to co vtom fitru je a množství. Ja mam kanistr Tetra tec 1200 s naplní koralove chips, zeolit, phosex .
aklak
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27 Feb 2011 10:45
Bydlisko: M.Sv.J okres Senica

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa aklak »

prepad sa dá urobiť aj pre kanister....priamo do akva...inšpiroval ma Horác (http://www.horacovoakvarium.cz/moje_akv ... ltrace.htm) s jeho sladkovodným...má tam dve komory, jednu odtokovú a jednu prítokovú...skúsil som to a vcelku to fungovalo, ale nebolo to ono....chcelo to vylepšiť a tak som to vyhodil no priznávam, že sa mi do toho vylepšovania nechce, ale princíp je vcelku jednoduchý...voda ti prepadom steká do odtokovej komory do ktorej zavedieš saciu hadicu kanistra...samozrejme musíš strážiť výšku hladiny (odpar)...
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Roman »

niečo také vyrába firma TUNZE už asi 20 rokov , a funguje to , akurát je to bohovo drahé
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
aklak
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27 Feb 2011 10:45
Bydlisko: M.Sv.J okres Senica

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa aklak »

sklenár mi zlepil obe komory za 6,-€
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa Dano »

mirda napísal:Ahojte všichni na kanistr funguju už 3 roky je to sice určitě pracnější ale jde to sice ho musím každych 14 dní čistit ale to vubec nevadí. Hlavní je to co vtom fitru je a množství. Ja mam kanistr Tetra tec 1200 s naplní koralove chips, zeolit, phosex .
Ak Ti mozem poradit, pozri si ako si na tom s poistenim domacnosti. Jedneho dna Ti ten kanistrak picne a akvarko budes mat na podlahe. Nikto Ti nepovie, kedy Ti to picne, ale ujo Murphy vie, ze sa to stane :!:
Dano
Používateľov profilový obrázok
mirda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26 Feb 2011 19:20
Bydlisko: Dubňany

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa mirda »

hm tak to slyšim poprvé že kanistr praskne někde sem tady četl že na něj kdosi jede 5 a 10 let ale diky za radu zatim vše šlape v pořadku.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa švíco »

Taky si myslím, že je daleko větší pravděpodobnost, že praskne skleněná filtrační nádrž než kanistrový filtr. (mám na mysli kvalitní filtr, ne nějakou pochybnou čínu)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa shark »

nemusí prasknout kanistrák ale ty kohouty - a rychlospojky ano.Už jsem to např.u tetrateku viděl několikrát.Konkrétně třeba tento už dvakrát http://www.zbozi.cz/?forceScreen=produc ... tec+ex+700
Používateľov profilový obrázok
mirda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26 Feb 2011 19:20
Bydlisko: Dubňany

Re: kanistrové filtry - FLUVAL a jiné poraďte prosím

Príspevok od používateľa mirda »

hm tak to snad nebudu mezi těma neštastnyma co nějaky ventil praskne snad tento větší ma lepší parametry . Asi časem koupím nějak druhý asi fluval
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"