Ca reactor+skimmer(jak je umistit

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Ca reactor+skimmer(jak je umistit

Príspevok od používateľa plaza »

zadam lidi kteri pouzivaji Ca reactor.jak mate poskladano.celou dobu jsem mel vystupni hadicku z Ca reactoru umistenou az za skimmerem.jeden zkuseny reefar mi doporucil dat za Ca jeste tubus s koralovko a umistit ho pred skimmer aby to vytesnilo zbytek Co2 z vody.udelal jsem to tak ale pripada mi ze skimer snizil ucinost.mate s tim nekdo zkusenost?
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Ca reactor+skimmer(jak je umistit

Príspevok od používateľa moře »

Každopádně voda z CA reactoru by měla jít přes nějaký válec , ktery je nad hladinou a v něm je korálovka. Tím jak voda ztéká po korálovce, tak se zbavuje přebytečného CO2, které by ti snížilo PH v akva. Takže ta rada byla správná.... :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Ca reactor+skimmer(jak je umistit

Príspevok od používateľa Jaroslav »

moře napísal:Každopádně voda z CA reactoru by měla jít přes nějaký válec , ktery je nad hladinou a v něm je korálovka. Tím jak voda ztéká po korálovce, tak se zbavuje přebytečného CO2, které by ti snížilo PH v akva. Takže ta rada byla správná.... :wink:
Plynný CO2 má na ryby narkotizační účinek. Takže je v zájmu akvaristy využít všechen do vody vpuštěný CO2 pro vznik kyseliny uhličité a následně pak žádoucího hydrogenuhličitanu vápenatého, hořečnatého či stroncnatého (po reakci kyseliny s uhličitanem vápenatým, hořečnatým či stroncnatým) nejen z důvodů "ekonomických", ale také kvůli tomu, aby nám ryby neusnuly (až navždy). Pokud je kalkreaktor nastaven (a kontrolován) správně, nemělo by k tomu dojít, ale protože čert nikdy nespí, zařazuje se často za kalkreaktor další válec, kde může být buď zcela stejná náplň jako v samotném reaktoru, anebo mnohem levnější, dostupnější a stejnou funkci splňující "korálovka", jak napsal "moře". Tam má případný plynný CO2 ještě možnost "se rozpustit" (disociovat) ve vodě (vytvořit kyselinu) a zreagovat s přítomným CaCO3, v nejhorším případě pak uniknout do atmosféry a tak ztratit svojí nebezpečnost pro obsádku akvária.
Aby se voda v akváriu nepřekyselila, slouží kontrola pH na výstupu kalkreaktoru, někdy automatizovaná, vypínající přísun CO2 do reaktoru. Obvykle si ale musíme vystačit s nastavováním počítadla bublinek. Obě metody mají svoje úskalí a právě doplňujícím válcem se vzniklá nebezpečí snažíme neutralizovat.
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Re: Ca reactor+skimmer(jak je umistit

Príspevok od používateľa plaza »

oboum vam moc dekuji za prispevek.toto mi je ale jasne.valec jsem zkonstruoval a uz bezi.jde mi spis o to ze jsem ho umistil pred SKIMMER a tady vidim kamen urazu.dokud tam nebyl,sberny kos skimmeru ce docela rychle plnil necistotou hlavne z peletek.po nainstalovani valce s koralovkou,me pripada ze ucinost skimmeru o dost klesla.a tak se ptam jestli ohohacena voda z Careactoru nebo samotny obsah Co2 ve vode muze narusit funkcost skimmeru.
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Ca reactor+skimmer(jak je umistit

Príspevok od používateľa moře »

Ale to CO2 by mělo díky tomu válci byt z vody vytěsněno. Takže činnost skimmeru to ovlivnit nemůže, ale pro tvůj klid dej ten válec až za skimmer a je to hotovo. Hadička na odtoku z CA reactoru bude akorát trochu delší. Nevím, ale snad jsem tě tentokrát pochopil.... :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"