nitrifikacia a denitrifikacia

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Teď měním 25l vody/týden. Před 2ma trýdny jsem měnil toto množství i 2x týdně + dávám OPATRNĚ vodku. Mno - možná, že toho opravdu trošku ubylo. Mám sediment. filtr /i když malý - caulerpa se rozrůstá/, zeolit, skrápěcí filtr - 10 litrů siporaxu, odstraňovač fosfátu /ten je na 0/. Co jiného dělat? Myslím, že pomůže jen trpělivost.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Pokud na kamenech nejsou korály, tak je možné je aktivně vykartáčovat ve staré mořské vodě. Je nutné dělat všechno možné pro to, aby se toto velké množství organiky nerozložilo v akváriu - bál bych se, že vzniklé toxické látky (amoniak, sirovodík, dusitany a jiné možné) otráví všechen život v nádrži a budete ji muset po celkové desinfekci postavit celou znovu. Takže opatrně snižujte množství používané "vodky", zapněte odpěňovač na plný výkon, čistěte a odsávejte všechno co se dá a hlavně nedopusťte, aby to tam všechno teď najednou chcíplo.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

pepe napísal:.... Jediné co mě napadá je, že jak jsem koupil ryby, tak jsem jim zpočátku dopřával krmení zřejmě o mnoho víc než bylo zdrávo. Takže teď dostávají podstatně méně.....
Podstatně méně je kolik? Nevím co máš za ryby a kolik, ale já krmím 1x za 2 dny ( někdy i za 3 ) jednu kostku mraženého. V AQ mám asi 7 ryb a 2 krevety.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Přesně tak, také krmím nyní 1x za 2-3 dny. (předtím jsem jim dával i 2x denně :cry: ... i když jen tolik, kolik hned stačily spotřebovat ... návyk ze sladkovodní akvaristiky) ... ale ve sladké vodě stačí vodu vyměnit a je to. V moři sice taky, ale není to tak jednoduché.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Chlapi ja robím taku istu somarinu mám tie antiasy a krmim 2krat denne.lenže problem je ten že kým sa stihnú nažrať tak mi to tie ostatné požerú.Možnosť je len tá dať ich preč.Aspon ja to inak nevidím
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

řešením by bylo zaplnit AQ dostatečně aktivně lovícímy korály.Ti spotřebují co uletí a krmit klidně častěji pak neni problem :wink: krmím několikrát denně a jak mraženým tak i suchým-granulkySPECTRUM
To mražený je za den v oběmu cca 3kostky cyklopu a kostka gamarusujeden- 2 dny v tydnu pust a jen granule.To ale zase dávám tekutou stravu korálum tak se živiny zase do vody dostanou.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

marcelv napísal:Chlapi ja robím taku istu somarinu mám tie antiasy a krmim 2krat denne.lenže problem je ten že kým sa stihnú nažrať tak mi to tie ostatné požerú.Možnosť je len tá dať ich preč.Aspon ja to inak nevidím
Ono krmit častěji a ve většim se dá až se utes zaplní.Proto bych ani ty antiasy asi dřív nedal
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Ja krmim denne 1 diel sušenej riasy do štipca 1 kocka cyklop sem tam Spectrum.2 krat do týždna po 1 kocke aretemia alebo mysis.A zda sa mi to moc .To no3 pri mojej technike by som nemal mať.Odpenovač mám predimenzovaný na raz taku nádrž.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Ahoj Marcel, a mozno to ani nemusi byt len tym krmenim. Kolko Ti daju cerpadla? Neusadza sa Ti tam niekde sajrajt? Co mas na dne? Sorry, chcem byt aj ja mudri :lol:
Dano
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

4 čerpadlá Tunze 12000L za hod v nádrži.Prietok 2 krát Eheim 3400L za hod.Odpenovač ATI 250 2 krát 2500L za hod.Asi to prudením nebude.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Na dne aragonit 2 cm v nom 2 krát sand dollar-Clypeasteroida- taká hviezdica čo prerýva
1 krát phalaena.Piesok mám čistučký.DSB 13 cm čistý aragonit zatial bez rias.Bez usadenín-odsávam
Naposledy upravil/-a marcelv v 01 Dec 2008 23:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ten hnus v pepeho nadrzi je jednou z mnohych tvari sinic. Mal som taku asi 3 roky dozadu v malom reefe. Pomohlo zvysenie davkovania fosfatovych sorbentov a dorovnanie znizeneho kh. Co sa da, treba samozrejme odsat.

Tato sinica nema nic docinenia s davkovanim uhlika. Bakterialny povlak po jeho (pre-)davkovani vyzera ako jemna vrstvicka svetlohnedeho blata, na ktoru moze eventualne este druhotne nasadnut sinica (v dosledku masivnej spotreby O2 bakterialnou masou).
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Vrstva bakterií má obvykle podobu rosolovité hmoty. Samozřejmě nedokáži určit na dálku strukturu na obrázcích, ale s obdobnou hmotou jsem se setkával při svých pokusech s denitrifikací. Bakterie pak ucpávali denitrifikátory a pokud nebyly včas odstraněny, stavaly se příčinou vážných problémů.
Domnívám se, že opatření, které jsem Pepemu doporučil, jsou platné i v případě sinic (pokud to sinice jsou). Stažení fosfátů a zvýšení kH nemůže být na škodu.
Používateľov profilový obrázok
kacus99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 29 Mar 2008 20:50

Príspevok od používateľa kacus99 »

Prosím používá někdo z Vás denitrifikační filtr s náplní síry? Nenašel jsem žádný odkaz ve "Vyhledávání". Máte někdo nějaké zkušenosti?
Věci neznalý amatér.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Takéto veci ma tiež zaujmajú chcel by som vedieť ako to funguje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"