tunze 9004

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

tunze 9004

Príspevok od používateľa items »

Zdravím všetkých priaznivcov mora

Potreboval by som poradiť ohľadom odpeňovača tunze 9004.
Mám ho mesiac a robí mi starosti v tom, že z neho unikajú mikrobublinky ktore mi potom putujú filtraciou v zadnej stene až do poslednej komory kde mám výtlačné čerpadlo kde ich toto čerpadlo potom nasáva a vypúšťa do akvária.

Nevie niekto ako tieto bublinky zastaviť? Skúšal som ho už všelijako priškrcovať. Dal som už aj molitan na spodok odpeňovaňča a tak isto som nastavoval aj výšku hladiny nasávania. No bohu žiaľ výsledok žiaden. Rozobral som ho už xyz krát či niečo nie je zle poskladané ale všetko je na svojom mieste.

Čo to som preštudoval aj na zahraničných fórach ale prekladal mi to len google tak že to bolo dosť nepresné. Ach ta angličtina :D

Za každú pomoc Ďakujem.

Ak som to hodil do zlého vlákna - sekcie tak sa ospravedlňujem.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: tunze 9004

Príspevok od používateľa VINTR »

Jestli máš nově založené akvarium, tak to bude chvíli dělat - mohlo by to být tím. Nech to jet než to ten bordel vyšlehá a sedne si to.
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: tunze 9004

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Když dáš kdekoliv do komory za odpěňovač hrubý molitan tak ten to vezme, musí být přes celý průtok komorou, měl jsem podobný problém s přepadem do poslední komory kde bubliny nasálo čerpadlo a rozmetlo do aq.
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: tunze 9004

Príspevok od používateľa items »

V prvom rade Ďakujem za rýchle odpovede a teraz k veci :D

VINTR - áno je to novo založené akvárium cca 2 týždeň. Ale odpeňovač beží už 4-tym týždňom a bol na nom už aj "sliz" tak som čakal že tomu pomôže ale nijako nič :/ Bordel zatiaľ veľmi nevyšľaháva. Možno pol deci až deci za deň dva aj to viac menej priesvitna voda zostava hore v nádobke. Nechám tomu čas zopár týždnou a uvidím ako sa to bude správať. Zhruba ako dlho to trvalo u teba ak to teda robilo aj tebe.

moře v Praze - Dík za tip rozmýšľal som už aj nad tým len sa trocha bojím pri vyberaní a čistení toho molitanu že sa pustí časť bordelu do filtračky a bude mi to rozhadzovať systém. Nechám si to ako poslednú možnosť ale každopádne Dík :wink:
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

tunze 9004

Príspevok od používateľa Jirik »

Mám ho skoro rok a dělal mi to taky... Buď chrochtal, nebo bublal. Vzduch neškrtim, a hladinu mam max na druhý čárce odspodu vedle toho hřebenu kde nasává vodu na tý průsvitný nádobce. A hladina se mi pohybuje mezi tou první a druhou. Pustil jsem prostě vzduch naplno, potopil ho a pomalu zvedal, až bylo vidět, že to nasává vodu tak, aby hladina za tim přepadem nebyla vidět... Pak tejden pouštěl bublinky a pak byl klid.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: tunze 9004

Príspevok od používateľa VINTR »

Nemam stejný odpěňovač. Při startu mi to dělalo to stejný a jak dlouho? týden dva už nevím. To stejný se mi dělo, když jsem měl problém z řasou a odsával jsem ji do punčochy ve filtru, odpěňovač se mohl zbláznit a bublin byla plná filtrace - v tomto případě bylo za 2 hodky klid. Vyzkoušej dát vše na plno, hlavně přívod vzduchu (čím víc vzduchu nasaje, bude menší průtok vody a mělo by to zůstávat v odpěňovači) a nech to pár dní.
Podívej se i na youtube ať vidíš jak to jede jiným.
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: tunze 9004

Príspevok od používateľa items »

No nechám to pustené na plno a uvidím ako sa to bude správať. Akurát že na posledy mi to hádzalo vonku kopec vody do nádobky.

VINTR - Na youtube som to hľadal ešte skôr než som sem napísal a riešili to tam viacerý a tak isto aj na zahraničných fórach ale z angličtiny som dutý ovládam len pár základných slov :D

Diky za rady :wink:
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

tunze 9004

Príspevok od používateľa Jirik »

Když v tý vodě neni bordel, tak to nebude ani nic vyšlehávat;-) a druhej problém je, když strčíš do akva ruku, tak to taky pak nefunguje. Tak že, trpělivost a nemáčet si v akva ruce. Já i tu nádobku čistim štětkou, a nešaham do tý trubky.


Sent from my iPhone using Tapatalk
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

By me zajimalo ca maj ruce spolecneho s funkci skimeru vc. Toho cisteni ....

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk HD
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: tunze 9004

Príspevok od používateľa items »

Jirik - To mi je jasné že tam nemá čo vyšľahávať ale keď som mal v akva len čistú vodu myslím tým slanú a pustil som ho na plno a behom 2 minút išla pena hore a valila sa do nádobky. :D a to som si nevedel vysvetliť prečo. Ale už to ide v pohode tak čakám ako sa to vyvinie a či bublinky prestanú unikať. Škrtidlo na hadičke je otvorené na plno tak uvidíme :)
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

tunze 9004

Príspevok od používateľa Jirik »

SnakeXXL přečti si návod;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: tunze 9004

Príspevok od používateľa rybka »

Prostudováním návodu "značkové" atrapy proteinového odlučovače bych nikoho neurážel. Tudy cesta nevede!
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: tunze 9004

Príspevok od používateľa moře v Praze »

items napísal:moře v Praze - Dík za tip rozmýšľal som už aj nad tým len sa trocha bojím pri vyberaní a čistení toho molitanu že sa pustí časť bordelu do filtračky a bude mi to rozhadzovať systém. Nechám si to ako poslednú možnosť ale každopádne Dík :wink:
Při náběhu nádrže je molitan nebo jiný filtrační materiál velmi žádoucí a jeho každodenní čištění taky. Se zbytkem co spadne z molitanu bych si hlavu nedělal :shock:
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

tunze 9004

Príspevok od používateľa Jirik »

Rybko, items má problém s odpěňovačem tunze 9004. Já jo mám 10 měsíců a tak jsem mu napsal svůj postřeh. Snakexxl ho zřejmě nemá a ty taky ne;-) Tak že nechápu, proč tady spamujete. Dál nereaguju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: tunze 9004

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Promiň, ale je to tedy tvůj postřeh a nebo je něco o rukách napsáno v návodu. Já ho také nemám, ale co se tam píše o rukách v aq by mohlo být poučné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"