DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Soukys
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 31 Mar 2014 22:38
Bydlisko: Zlín

Re: DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Príspevok od používateľa Soukys »

Promyslal sem to a chcu to zkusit... No doufam ze nedopadnu stejne. Kopiruji DSB podle rybky a tomu to slape nejakych 6let, pouzivam i stejny vapenec z Vapenky Vitoul.
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Príspevok od používateľa kubko82 »

Dobrý večer.Prevadzkuje tu niekto dlhodobo (3 a viac rokov) tzv.Turnovsku metódu?
Reef 500 litrov.
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Príspevok od používateľa bradoo »

Cau. Bežal som turnov 3 a pol roka. Na to, že som to vtedy flákal, výsledky neboli zlé. Mal som aj 2 nehody, ktoré mi reštartovali SPS :? , ale vždy bol na vine Ca reaktor. Potom mi vyšiel zle test TRITON (Nikel 40ug) a mal som nejaké problémy. Myslel som, že je to zo zeolitu. Keď som ho odstránil, prišiel som na to, že to zeolitom nebolo :mrgreen: Takže toho trochu banujem. Mám aj staršie video mizernej kvality, ale pripomínam, že som to vtedy fakt flákal. Väčšina užívateľov, ktorý išli turnov mali problémy s riasami (rozsievky). Ja som ich mal len na zadnom skle. Zeolit (70kg na 500l akva) som máčal asi 3 mesiace. Zrušil som to na jeseň 2017. Video je po 2 rokoch od založenia https://www.youtube.com/watch?v=qIxaEJmjRcY
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: DSB a odvodené filtre využivajúce vysoké dno

Príspevok od používateľa kubko82 »

Bradlo ďakujem za info.Je tu ešte niekto kto sa podeli o skúsenosti?Či je tento systém už zatrateny?
Reef 500 litrov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"