Microbe-Lift Phosphate Remover

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Microbe-Lift Phosphate Remover

Príspevok od používateľa radEg »

Určite nie priamo. Keď niečo dávam do akva lejem to do streamu a ten to hneď rozfúkne do okolia.
Ale či v tom prúde neboli práve ryby to už neviem povedať. A robím to tak, že tých 15ml rozdeľujem cca na 4 dávky - klapnem do jedného streamu za pár sekúnd do druhého atď.
Ak by som to aplikoval priamo na rybu môže ju to zabiť ? Máte takúto skúsenosť ? Rád sa poučím.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Microbe-Lift Phosphate Remover

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Podľa mňa to možné je.Po pridaní Removeru urobia vyzrážané fofáty film aj na skle. Takže ak tam bola ryba, tak je to mohlo upchať žiabre.
Toto by už Reicho pod mikroskopon určite uvidel. Ale asi si ju nedal do mraziaka, aby sa na to pozrel :D
Naposledy upravil/-a Marian Gross v 16 Jún 2015 10:56, upravené celkom 1 krát.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Microbe-Lift Phosphate Remover

Príspevok od používateľa radEg »

Ja radšej lososa ...
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Microbe-Lift Phosphate Remover

Príspevok od používateľa vlčák »

u me po case totalni katastrofa. nejdrive jakoby rozhoupani obsaho fosforecnanu peavdepodobne diky nakumulovani v kamenech a dne . po vysrazeni po04 k nule nasledovalo behem 2,3,4 dnu uvolneni vysiho obsahu nez bylo pred pridanim. dale pridani vetsiho mnozstvi removeru,pokles k nule,dalsi uvolneni na sebe nedalo dlouho cekat.takto jsem nadrz cistil cca 2 mesice. vysledkem bylo totalni zniceni veskereho,ZDURAZNUJI ! veskereho mikrozivota v nadrzi. blesivci,mysis a nic dalsiho mensiho nebylo k zahlednuti ani v noci.sps se nadherne vybarvili,a lps sli temer kukat.mekace blbe koukali,sarkophytony po smrti,rybam to bylo jedno.mesic jsem cistil dna u vsech nadrzich od takove sede praskove hmoty ktera se jakoby lepi na vse a vse dukladne ucpava.zbytky jsem vychytaval bioakvacitem s cerpadlamu na nasavani. ted poi cca 3 mesicich od skonceni davkovani removeru se mi nadrze zase zacinaji libit a vypadaji celkem funkcne. nicmene jeste je toho ve vsem nachytano spousty a mikrozivota je tam pomalu. odhadem ctvrtina puvodni populace na kterou jsem byl zvykly.samozdrejme take postupna ztrata ryb ktere si timto zivotem prilepsuji jidelnicek.
za mne do nadrze jiz nikdy vice.
ps na narazku cizmika jestli bila nebo cerna lahev. nepozoroval jsem rozdil,pouze v koncentraci.ten morsky je koncentrovanejsi. a pro nas okurky a jitrnice samozdrejme 2krat drazsi :mrgreen:
Vondra Miroslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20 Sep 2006 21:44
Bydlisko: Velvary

Re: Microbe-Lift Phosphate Remover

Príspevok od používateľa Vondra Miroslav »

Ahoj máte někdo zkušenosti že by vám to vybělilo měkáče? Během těch veder se mi zvedla teplota na 31 stupňů na víc dní následovalo zvýšení fosfátů na 0,25 [salifert] tak jsem koupil srážedlo. A teď mi bělají capnely do bíla sarkáč je zataženej. Dávám toho 5 ml den na 500 litrů. Dík za odpovědi Mirek
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: Microbe-Lift Phosphate Remover

Príspevok od používateľa pepe »

Já mam s ML phosp. remover následující zkušenosti:
zakládal jsem AQ v 3/2105 - cca 150 litrů objemu, vše živé (kameny, voda, písek). Od začátku jsem měl NO3 na 0, ale PO4 pomalu stoupaly. Nasadil jsem pevný absorbér (Rowaphos), ale ten moc nepomáhal a fosfáty stále stoupaly. A to i přes to, že jsem minimálně krmil (neměl jsem ani žádné ryby) a dělal jsem od 5. týdne pravidelné výměny vody 20% 3x za měsíc. Po cca 2,5 měsíci jsem začal pomalu zarybňovat a lehce krmit a fosfáty stále stoupaly. NO3 byly stále na 0. Nastartoval jsem All-in-one biopelety (pouze malé množství) a protože náběh jejich funkce trvá, tak jsem nadávkoval ML phosp. remover: dávkoval jsem raději pouze 1 ml OB DEN a po POUZE 3 dávkách jem měl PO4 na 0! Začínal jsem na PO4 0,31! Pak jsem od dalšího přidávání ustoupil, abych to neodpálil.
Mezitím naběhly Oll-in-one biopeltky. Nyní dost intenzivně krmím, protože jsem měl neustále NO3 0 a to se korálům nelíbilo. Teď mám NO3 do 0,5-1 (Salifert - někdy pouze lehce zbarvené - téměř neznatelně, někdy více) a PO4 stále 0 (Hanna checker). Teplota v AQ ani v největších vedrech nepřekročila 27°C.
Jinak filtraci mám: All-in-one biopellets, skimmer, Siporax (cca 4,5 litru), živé kameny (cca 14 kg).
Takře z celého balení ML phosp. remover jsem spotřeboval 3 ml - s extrémně silným účinkem!

Jinak v době kdy jsem měl NO3 0, tak rostla pěkně pouze plátová motipora, ale kupodivu prosperovaly i heteroxenie. Ostatním se začíná dařit až po zvýšení NO3 (montipory, seriatopory,ZOA, akropora)
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Microbe-Lift Phosphate Remover

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

dlouho bojuju s po4 (porad bylo tak 0.15-0.23) 30.10.2015 jsem zacal s malinkyma davkama tohoto pripravku (akvarko 240 l) a daval sem celkove 1.5 ml dene ve 2-3 davkach, to bylo po4 0.23 ,nyní jsem na na 0.05, tak pomalu zacnu davkovani zmensovat a musim odhadnout udrzovaci davku,podle me to bude neco okolo 1 ml dene .
jak bylo zmineno,ze to zabiji veskery drobny zivot ve filtru atd, jsem nepozoroval !!! blesivci a ostatni mnohem drobnejsi zivocichove ziji bez problemu . ve filtru mam i odchov pterapogon kauderni,mezi ne kapu tento pripravek a nevadi jim to ... celkove velka spokojenost s timto pripravkem, uvidime jake to bude v nasledujicich mesicich ..
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"