caulerpa

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

Lukáš napísal:Ako tak udrzatelna je C. prolifera, s ostatnymi mam skor negat. skusenosti a tazko sa ich neskor zbavuje (rucne takmer nemozne a na jezovku alebo bodloka musis mat stastie - nie kazdemu zachutia).
Dnes su dostupne aj ine riasy, takze cpat caulerpu do novych nadrzi, zvlast ak su tam tvrde koraly je podla mna nezmysel. A pozor aj na zive sutre na ktorych je Caulerpa - ak ju tam nechcete zamerne s nejakym konkretnym umyslom (AQ pre koniky, morske rastlinkove AQ, lagunovy biotop,...) taketo kamene nebrat.
Myslim, ze sa opakujem, urcite som o tom uz v nejakej suvislosti pisal. Ale kde :roll: ?

v čom nemá zmysel mať caulerpu ked sú v aq tvrdé korály.Pítam sa preto lebo postupne makké korály dávam z aq von a nechávam len tvrdé
čiže budem mať v aq len tvrdé korály a caulerpu sa mi nedarí udržať pri živote časom mi odchádza a ja stále doplnam a doplnam :roll:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

:twisted:
Vylucuju latky inhibujuce rast koralov a zooxanthel, pri masovom rozpade mozu otravit nadrz nahlym uvolnenim velkeho mnozstva toxinov a vzostupom dusikatych latok a PO4. To by teoreticky mohol zvladnut lepsi odpenovac + akt. uhlie, ale naco riskovat.
Zhanajte napr. v Korallenriffcentre - minule tam mali dost vsakovakych rias, Chaetomorpha je aj u mna.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"