Odpěňovač pro 110L nano

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa Smityl »

Zdarec, měl bych takový otázku jestli nemá někdo zkušenost?? Mám 110L nano mám tam picolo skimer na lipové dřívko, něco to odpění, ale řekl bych že to stojí za nic. Vybral sem nový odpěňovač, ale je situovaný pro akvária do 400L.Myslíte že mi to bude dělat nějaký problémy nebo ho můžu přidat měl bych tam rád 6-8 menších rybek. Proto bych se tím velkým odpěňovačem chtěl vyvarovat problému s přerybněním. Jaké jsou na to vaše názory ??? V akva je cca 12kg živích kamenů 10kg písku a jede půl roku bez problémů. :)
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa shark »

co je pro něj psané je jedna věc a co umí druhá... co je to za typ? jinak každý skimmer jde případně zeslabit na výkonu tak to problém nebude
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa Smityl »

Sera 400 HO, jinak shark diskosomy jsou fakt nádherný, dal sem je právě do toho nana pod ledky a maj fakt hezkou barvu. :)
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa shark »

no netuším tedy za kolik ho chceš koupit osobně bych volil jiný a pokud ho vemeš určitě se neboj že by byl silnej na danou nádrž :)
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa shark »

Osobně bych volil raději něco takového: Tunze DOC Skimmer 9004 , ten je vhodnej i pro ty kdo jedou na ne moc oblíbenej kanistr,pobere bordel odpad s hladiny a v nádrži to až tak moc nehyzdí.V podstatě u nano akvária tim pádem nepotřebuješ tak nutně přepad.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa Smityl »

Koupil sem ho za 1500 proto sem do nej sel protoze cokoliv bude lepsi nez to picolo na to drivko.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa Smityl »

V te 800L mam delanej od Valu a sem spokojenej. Ale kdyz sem se ho ptal jestli by mi nejakej poresil tak to bylo 5 litru. Coz sem nechtel investovat. Jako cetl sem tady vsechno jenom spatny na sera a more. Tak uvidime pri nejhorsim ho poslu dal ale potreboval sem neco co se da zavesit z venku. V tom akva jsou dvojty zada a prepad, a se spinavoh hladinou nemam zadnej problem. :)
pazzzy
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 241
Dátum registrácie: 12 Dec 2014 08:02
Bydlisko: Kožušany / Olomouc

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa pazzzy »

Cau,

chtel jsem se zeptat na nastaveni odpenovace Tunze 9004 mam ho cca pul roku a jede v pohode, ale v posledni dobe dela problemy, cca 3 dny jede krasne, dela penu a pak z niceho nic prestane - oddelam sbernou nadobu a zadna pena, zadne bublinky jen viri vodu, profouknu ho skrz vzduchovaci hadicku a po case se rozjede...je to normalni?je vycisteny a vse v pohode az na tohle....

diky za rady
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa MRysan »

a nestává se to shodou okolností po tom co dáš do akvárka nějaký mastný krmení, nebo ruku :idea:
LPS/SOFT 300l
pazzzy
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 241
Dátum registrácie: 12 Dec 2014 08:02
Bydlisko: Kožušany / Olomouc

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa pazzzy »

To jsem si presne nevsiml, zkusim vypozorovat, ale pri tom krmeni to myslim neni krmim skoro kazdy den a jede...mozna kdyz hrabu v akva tak pak cca nekdy za 2 dny to zacne delat...a rozjede se pak sam nebo budu muset furt foukat? :roll: a akva nevadi ze tam nejsou delsi dobu bublinky?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa shark »

prohlédni vyčištění znovu a lépe.Podle všeho ti nemá sílu nasávat vzduch a to může být jen několika málo důvody.Jeden je že v hadičce u vstupu do odpěňovače se ti vytvořily krystalky soli a tím je přívod dost omezený a netáhne,další kde to může být je v místě spoje té hadičky se skimmrem pokud ne v ní tj prošťouchat a očistit.Další místo k prohlédnutí je tlumič vzduchu ale málo pravděpodobné že bude přicpaný.No a pak venrturi na sání čerpadla zanešené nebo něco na rotoru co ho brzdí a tím pádem nemá opět tah kvůli sníženému průtoku.Pokud jde o dočasnou pauzu ve vyšlehávání to může být příčin mnoho ale pokaždé se voda se vzduchem mixuje takže u tebe to bude jiný problém.Jinak zmíněné krmení nebo ruce v aq to skimmer muže odstavit hned nebo po chvilce ale určitě ne až za dva dny.

podle toho jak to popisuješ že musíš profouknout je spíš problém mechanický když se ti pak rozjede.
pazzzy
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 241
Dátum registrácie: 12 Dec 2014 08:02
Bydlisko: Kožušany / Olomouc

Re: Odpěňovač pro 110L nano

Príspevok od používateľa pazzzy »

Ok super diky mrknu na to....
co jsem to cistil ted o vikendu tak hadicka byla v poho...spis jak pises primo ten vstup do toho cerpadla mi pripadal "zaneseny" prostouhl jsem to jehlou...vic to asi nejde rozebrat ne, je to zalite, mam obavu abych to nerozbil...
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"