Odpenovc beast 400

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Odpenovc beast 400

Príspevok od používateľa plaster »

Pred par dnami som konecne zapojil domojho systemu odpenovac, cca po 7 mesiacoch fungovania aq. Jedna sa o nasledovny kusok http://www.pepinuvutes.cz/store/goodsde ... odsID=0245
Takze o tazka na moriakov co ho vyizivaju. Ako ste na tom s hlucnostou a spokojnostou s tymto zariadenim? Mne sa zda po nabehnuti trosku hlucnejsi ako som ocakaval, samozrejme este budem robit nejake protihlukove opatrenia.

Sem s vasimi skusenostami a radami

Dik
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Mám ten samý (také od Pepina). Mně se zdá také hlučnější, ale nemám s čím porovnávat - je to můj první odpěňovač :-) Jinak odpěňuje hnědozelenou vodu až hnědou mazlavou hmotu - podle toho jak se nastaví. Občas se ale stane, že ta odpěněná mazlavá hmota zcela zalepí prostor mezi okrajem hrdla a víkem a pak už další sajrajt nemá kam přepadávat - to se ale stalo asi 2x, když jsem nechal odpěňovač cca 10 dní bez dozoru. Při týdenní kontrole se to nestalo. A dále se mi cca 3x stalo, že přestal nasávat vzduch - nasávací hadička byla dole při vústění do čerpadla ucpaná krystalky soli - stačilo propláchnout. Takže suma sumárum celkem spokojenost!
Uvažoval jsem že bych přidal (navrtáním do boku) ještě jednu provzdušňovací hlavu, aby se vyšlehalo ještě více odpadních látek. Ale zřejmě je to hrdlo nadimenzované na tolik vzducu /bublin/, klik se jich tam dostanen nyní a pak by možná nešel odpěňovač regulovat /možná by stále "přetékal" vrchem/.
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Dik za info, ja ho este skusim obalit biomolitanom a uvidim ci sa jeho hlucnost nezmierni, apson ta ktora je sposobena vibraciami
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Tak dej pak vědět, zda to pomohlo. Hodně zdaru... :wink:
Mapro
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20 Okt 2006 20:03
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm

Príspevok od používateľa Mapro »

Mám ho taky a jediný hluk co mi vadil bylo chrochtání z nasávání vzduchu,vyřešeno prodložením nasávací hadičky(cla. 3m stočené plastové 6mm hadičky) po upravě je hluk téměř neslyšny.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Vážně dobrý nápad, vypadá to slibně - hned to vyzkouším! Dík za radu!
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

fakt mala drobnost co pomoze, vyskusal som a je to super pomoc
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

ma ten istý odpeňovač a tento istý problém: hlučnosť pri nasavani vzduchu a hluk motorčeka. V baleni bola aj asi 3cm plastova hadicka, ale nepoužil som ju. to bude asi prepojovačka, a preto je ten hluk motora. musím to napraviť.
majomajkl
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 11 Jún 2007 11:56
Bydlisko: TT - TV

Príspevok od používateľa majomajkl »

pepe napísal:Uvažoval jsem že bych přidal (navrtáním do boku) ještě jednu provzdušňovací hlavu, aby se vyšlehalo ještě více odpadních látek. Ale zřejmě je to hrdlo nadimenzované na tolik vzducu /bublin/, klik se jich tam dostanen nyní a pak by možná nešel odpěňovač regulovat /možná by stále "přetékal" vrchem/.
to "hrdlo" znesie aj "privzdušňovanie " - takže namiesto pripojenia dlhšiej hadičky tam pripoj zároveň ten najmenší, najlacnejší vzduchovací kompresor- / a pripusť doň trošku bubliniek - samozrejme ich musíš zregulovať :-) tak, aby to nepretekalo vrchom - dá sa to. Potom uvidíš ako dokáže tento odpeňovač šľapať :-) v odpeňovači fakt neuvidíš vodu ale bublinkové biele "mlieko"
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"