Odpenovac - Skimmer Beast 400P

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Odpenovac - Skimmer Beast 400P

Príspevok od používateľa Otík »

Zdravim Vas akvaristi. Ja som taky novy medzi Vami a hlavne uplny laik!
Potrebujem nejakú informaciu o tom odpenovaci, alebo inom.
Chcem ho umiestnit mimo akva (pod akva). Nemam ani som nechcel mat prepad. Da sa pouzit ako "externy filter".
Toto pisu na stranke Aqua-hobby.

Skimmer Beast 400P
Vysokovýkonný odpeňovač vhodný pre akváriá do 400 l. Použiteľný aj ako externý mimo filtra (sump). Dodávka je vrátane čerpadla 1200 l/hod (24W). výška: 43 cm priemer: 8 cm

Ja to potrebujem vysvetlit!
O.D. Diky za odpoved
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

vysvetlenie je jednoduche , na stranke aqua hobby vedia ***** o tom ako funguje externy odpenovac.

kedze mas uz akva napustene a nemas prepad = mas problem.
teoreticky by sii ho mohol mat ZA akvarkom a nasavanie a vypust dat do akva, ale ak ti pretecie zberna nadobka a ten humus najdes na koberci....manzelka/priatelka/mama/babka ta vyzenu z domu

takze ti neostava len vymysliet nejaku nevzhladnu nadobu za alebo vedla akva , kam opdenovac umiestnis tak, aby jeho vypust bol vyssie ako hladina akva
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:vysvetlenie je jednoduche , na stranke aqua hobby vedia ***** o tom ako funguje externy odpenovac.

kedze mas uz akva napustene a nemas prepad = mas problem.
teoreticky by sii ho mohol mat ZA akvarkom a nasavanie a vypust dat do akva, ale ak ti pretecie zberna nadobka a ten humus najdes na koberci....manzelka/priatelka/mama/babka ta vyzenu z domu

takze ti neostava len vymysliet nejaku nevzhladnu nadobu za alebo vedla akva , kam opdenovac umiestnis tak, aby jeho vypust bol vyssie ako hladina akva
Ovšem ten hnus může úplně bez problému odvádět někam do nádoby i s pojištěním proti přetopení.Problém v tom vůbec nevidím.Navrtal bych do sběrné nádoby přepad a na konec do koncové sběrné nádoby co je třeba vedle skimmru bych pojistil hadičku ventilkem s pol. plovákem.To samé bych udělal i v případě hlavní části skimmru.Dal bych spínč nebo ventil proti přetopení.Důležité je vystihnout výkon čerpadla oproti množství vody co jde z přepadu.Vše je řešitelné, krkolomě, ale je.Moři zdar,Franta

PS: Romane, doufám, že mě nenapadneš, že zase plácám :-)
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

to co navrhujes je teoreticky mozne , ale v praxi je to zdrojom problemov

uz som raz plavajuce parkety v obyvacke mal ...(teda nie raz , ale kvoli externemu odpenovacu iba raz :) )

treba vychadzat z toho, ze vsetko z coho moze vytiect slana voda musi koncit tak, aby v pripade poruchy voda resp odpad stiekol do akva alebo filtracky, malokto ma asi v obyvacke kanalizacny odtok v podlahe
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Ja nemam problem dat ten odpenovac do mensej nadrze, ale musi to byt pod akvarkom, nie vedla.
A prepad som nechcel. Lebo som tvrdohlavy!
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no tvrda hlava je mozno zaujimava z anatomicko -sociologickeho hladiska , ale fyziku neobabres

externa filtracia moze fungovat budto :
- na principe spojenych nadob s rovnako vysokou hladinou vody
- uzavreta pod tlakom (to funguje u kanistrovych filtrov ale nie u odpenovaca ktory ma otvoreny vrch)
- prepad z akva do filtracky ktora je dole a vytlak nazad do akva
- vytlak z akva do filtracky ktora je vyssie a voda z nej prepada do akvarka

ziadna ina moznost ma nenapada
ak nemas a nechces mat v akva prepad, moznost C odpada
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Roman napísal:no tvrda hlava je mozno zaujimava z anatomicko -sociologickeho hladiska , ale fyziku neobabres

externa filtracia moze fungovat budto :
- na principe spojenych nadob s rovnako vysokou hladinou vody
- uzavreta pod tlakom (to funguje u kanistrovych filtrov ale nie u odpenovaca ktory ma otvoreny vrch)
- prepad z akva do filtracky ktora je dole a vytlak nazad do akva
- vytlak z akva do filtracky ktora je vyssie a voda z nej prepada do akvarka

ziadna ina moznost ma nenapada
ak nemas a nechces mat v akva prepad, moznost C odpada
No to mi staci. Vdaka
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Mám tento odpěňovač jako externí - čili postavený vedle akvaria o objemu 120 litrů. Nikdy mi nepřetekl, ani s ním nebyl problém. Jen jsem vypozoroval, že při vypnutí občas došlo k nasátí mořské vody, přes hadičku která přisává vzduch, až do "tlumiče" na jejím konci. To by snad mohlo být zdrojem problémů. I když tato hadička, díky konstrukčnímu řešení, končí nad čepadlem a to bude vždy pod vodní hladinou. Někde tu už byl zmíněný odpěňovač diskutován. Rozhodně tedy nedoporučuji onen tlumič na konci přisávání czduchu "přehazovat" přes okraj nádrže ven /aby se nedostal pod úroveň hladiny/. Já jsem to vyřešil dle rady, kt. tu také někde zazněla. Tlumič jsem odstranil a místo něho jsem přidal cca 2 m dlouhou vzduchovací hadičku - tím jsem zabil 2 mouchy 1 ranou: ad 1) odpěňovač se výrazně ztlumil, ad 2) vyústění přisávání vzduchu je cca 1 m vysoko nad hladinou. Jinak mám odpěňovač nastavený tak, že vylévám každý týden cca 1 dl zelenohnědé vody + 1-2 polévkové lžíce /odhadem:-)/ mazlavé hnědé hmoty - a toto množství sběrná nádoba bez problémů pojme. Jediná věc, kt. mi vadí je, že se mi nedaří odpěňovač seřídit tak, aby se s vytékající vodou nevracely i bublinky vzduchu. Čili závěrem: s odpěňovačem jsem spokojený a poměr cena/výkon je, myslím, skvělý.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

pepe napísal: Nikdy mi nepřetekl, ani s ním nebyl problém.
hlavne to nezakrikni.

Externe odpenovace bez vyriesenej zalohy su casovana bomba ktora cake kedy exploduje na koberec.

Dobre nastaveny odpenovac by mal v zavislosti od zataze akvarka vyhodit cca stvrtinu nadobky denne ( na male akvarka su male odpenovace, na velke zaca vacsie..to je logika za tym)

Obcas , a hlavne pocas 2tyzdnovej dovolenky sa stane, ze v akvarku nieco uhynie, zacne sa rozkladat a odpenovac zacne produkovat 3x denne viac. Takisto sa moze stat , ze zacne prepustat nejaky spoj hadica-odpenovac alebo podobne a ked pod nim nemas ziadne sklo, nemas ziadnu ochranu.

Fungovat to funguje, ale asi by som kludne nespal, uz som sa raz o 4;00 rano zobudil na divny zvuk ked vyskocila hadica z externeho odpenovaca, cerpadlo vytlacilo asi 50l vody na parkety a potom islo nasucho...a ten zvuk ma zobudil
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ja by som mohol asi spávať ale moja polovička sa stále v noci budí s krikom Tečie nám akvárium.

Preto sa stále snažím myslieť aj na backup, kôli dobrému spánku vieš nespí polovička nespím ja :-)

Roman má pravdu je to časovaná bomba, je som už tiež raz v noci naprával hadičku po tom ako 100 litrov bolo už pod parketami...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Takze zajtra mi pride prepad, aj prepadove nadrze (nadrz na odpar, cerstvu vodu). Aj ked som zlepil pred 10 rokmi par nadrzi do 500l, nechcelo sa mi s tym patlat, tak som to dal urobit.
Co sa týka prepadu, moja hlava je tvrda ale, nech to stoji co to stoji musim na to prist sam. Takze teraz potrebujem vediet preco jeden odpenovac kupis za cca 4000,-Sk (Skimmer Beast 400P) a iny za 10.000,-Sk (HS). Musim vediet co je na tych drahsich lepsie, cerpadlo, technologia? Alebo len znacka?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no vacsinou je tam drahsie cerpadlo. napr v H+S 110/2000 je cerpadlo v hodnote vyse 100eur.
samozrejme platis za znacku a za vyvoj, kym firmy ako Beast si len pockaju az kym niekto nieco neodskusa a potom len okopiruju dizajn, casto aj s chybami :)
Beasta som neskusal, ale myslim ze je porovnatelny s H+S , upozornujem este aj na celkom podarene kopie HS-ka znacky Biotop, cena je tam myslim 3100 bez cerpadla, napr Ceco ho ma a fici mu IMHO lepsie ako moj H+S za dvojnasobok
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Roman napísal:no vacsinou je tam drahsie cerpadlo. napr v H+S 110/2000 je cerpadlo v hodnote vyse 100eur.
samozrejme platis za znacku a za vyvoj, kym firmy ako Beast si len pockaju az kym niekto nieco neodskusa a potom len okopiruju dizajn, casto aj s chybami :)
Beasta som neskusal, ale myslim ze je porovnatelny s H+S , upozornujem este aj na celkom podarene kopie HS-ka znacky Biotop, cena je tam myslim 3100 bez cerpadla, napr Ceco ho ma a fici mu IMHO lepsie ako moj H+S za dvojnasobok
Na tie kopie mi sam majitel Biotopu povedal, ze nie su dobre. Ale je mozne, ze aj ked sa pozname, tak "biznis je biznis".
Roman a myslis ze na 400l akva je lepsie ten Beast 1200, alebo je to zbytocne predimenzovane.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ono tych odpenovacov bolo viac verzii, ta ktoru ma Ceco ma podla mna (za tu cenu) jedinu vyraznu chybicku, a to ze je vstupna rurka vlepena nezmyselne nizko a museli sme to riesit dvoma kolienkami aby sme dostali cerpadlo na normalnu vysku odo dna filtracky

viem ze kopie Kalkreaktorov od toho isteho vyrobcu boli nejake nepodarene, mozno mal Boris na mysli tie

fakt nepoznam Beasty v praxi, ci je 1200ka predimenzovana sa neda jednoznacne povedat. Ono zalezi, ci do 400ky das 1 rybu alebo ich tam nasypes 30 a budes ich krmit lopatou
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Ja myslim: kupit odpenovac pre akvarium napr. do 1200l a prevadzkovat ho v 400l akvariu. Ci to nie je zbytocne predimenzovane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"