Problem s odpenovacom

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

XvladozX
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Mar 2016 15:54

Problem s odpenovacom

Príspevok od používateľa XvladozX »

Ahojte,
som tu novy a tak isto som novacikom aj v morskej akva. Akurat si zakladam300l more. A mam problem s odpenovacom. Viem ze to nieje spicka medzi odpenovacmi len ma zaujima ci ste sa stym niekto uz nestretli.

Odpenovac je BOYU DT 2520, uvadzaju, ze je na 300l, prietok 1400l/h

Nikde sa mi nepodarilo najst ako hlboko ma byt umiestneny, momentalne ho mam 20 cm pod hladinou (vyssie ho uz dat neviem). Z toho odpadoveho pohara mam natiahnutu hadicku do 5l bandasky, ktoru mam cez vrchnak vlepenu tak, aby z nej nevytiekla voda po naplneni.

Po zapnuti odpenovaca bezi uplne v pohode, nastaveny je tak aby pena bola uplne dole, vydrzi takto bezat cca par hodin a potom z nicoho nic pena vylezie az do toho poharika a naplni 5l bandasku za cca 2 hodiny. Pena je uplne biela, este v akva nieje vobec nic, len namiesana sol vo vode.
Skusil som tu hadicku odpojit z toho odpadoveho pohara a odpenovac zazracne bezi niekolko dni s rovnakou hladinou peny.

Stretli ste sa niekto s podobnym problemom? Nemusi byt flasa, do ktorej ide hadicka z odpadoveho pohara otvorena?

Vopred sa ospravedlnujem za neodborne pomenovavanie veci :) . A viem, ze ten odpenovac nieje nic extra, ale snad na zaciatok bude stacit.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Problem s odpenovacom

Príspevok od používateľa Myscho151 »

sám si si odpovedal čo ti tám má v tvojom akva proteinový odpeňovač odpeňovať, keď tam nemáš proteíny resp. nemá čo odpeniť, dalšia vec čo tak priškrtiť prívod vzduchu, otázka... podľa obrázko na googli vyzerá ten odpeňovač ako závesny :shock: a ty píšeš že ho máš vo vode no neviem neviem...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
XvladozX
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Mar 2016 15:54

Re: Problem s odpenovacom

Príspevok od používateľa XvladozX »

...no oni su dva skoro rovnake jeden je DT 2520 a druhy tusim dg 2520. Z toho jeden je zavesny a druhy normalne do vody. Ja mam ten do vody. Skusal som uz aj vzduch priskrtit, ale ked ho priskrtim tak, mi zdvihne hladinu vody a taktiez mi pretecie do nadrzky :(.
XvladozX
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Mar 2016 15:54

Re: Problem s odpenovacom

Príspevok od používateľa XvladozX »

Poprosim moderatora o uzavretie temy. Odpenovac zacal robit to co ma :). Dakujem
Zamknuté

Návrat na "Filtrácia"