Bioakvacit

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Bioakvacit

Príspevok od používateľa ondrahos »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli se ve filtraci musí bioakvacit jednou za čas měnit nebo stačí, když ho propláchnu např. jednou za týden při každé výměně vody. Ještě mám jednu otázku, sice se netýká filtrace, ale nechci kvůli tomu zakládat úplně nové téma, když už píšu tady. Vyplatí se dávat do akvária nějaké doplňování prvků ve stylu Microbe-lift All in one, pokud tam zatím mám pouze zoanthusy a žádné ryby? Popř. kdy se to už vyplatí nasadit.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Bioakvacit

Príspevok od používateľa tragett »

Bioakvacit je dobré propláchnout ve vodě z akvária. Co se týče doplňování prvků tak zcela postačí výměna vody...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Bioakvacit

Príspevok od používateľa ondrahos »

Jo jo, to vím, že ve vodě z akvária, ale spíš mi šlo o to, jestli se musí někdy měnit, nebo stačí jen proplachovat. A ta výměna stačí zatím, nebo myslíš, že i pak až tam budu mít víc živočichů?
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Bioakvacit

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak především záleží, na co ten aquacit používáš, já osobně mám kostku jemnějšího místo vaty nebo ponožky na chytání mechanickýho bordelu, tak je nejlepší to co pár dní vyprat v tekoucí vodě, pokud má plnit funkci biologické filtrace (kde je jeho užitná plocha dávno překonaná keramickými médii a živými šutry) tak neproplachovat, nebo jednou za dlouho v aqua odpadní vodě. A pokud slouží jako zábrana proti vniku šneků do komor filtru, tak platí to co u toho prvního, klidně vodovodní, jen to nebude tak často, prostě až se zanese. Jinak jsem nedávno vyhazoval kostku co jsem měl podloženou pod jedním čerpadlem, místo akvacitu to byla směsice několika hub, molitan nešlo vidět. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"