WAF a Tunze Nanostream 6025

Vie niekto vyriešiť problémy s nadmerným hlukom čerpadiel alebo cirkuláciou vody - napr. moje Niagary v obývačke ?

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
windman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17 Júl 2007 11:45
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

WAF a Tunze Nanostream 6025

Príspevok od používateľa windman »

Na zaciatok vysvetlime pre niekoho neznamu skratku, pre zenatych, alebo zadanych dobre znamy WAF - Wife Acceptance Factor :lol: 8)

Konecne mi domov dorazili dva tunze nanostreamy 6025. Ked som ich odskusal, trpko som zaplakal. Od renomovanej znacky ako Tunze som taky chliev necakal, uroven spracovania je strasna, cerpadla hucia sami o sebe a pripevnenie o akva magnetickymi prisavkami este zvysi uroven uz aj tak neprijatelneho hluku, a ked to zena pocula, tak povedala ze to mozem rovno s akvariom zabalit :evil:

Zacal som spekulovat, ako znizom hluk, prvou upravou bolo, vyrovnanie podloziek navlecenych na hriadelke, to hluk vyznamne znizilo, ale po pripevneni na akva to bolo stale nedostacujuce, nakoniec po vselijakych zufalych pokusoch pouzit mirelon, molitan, polystyren sa mi osvedcilo nasledujuce riesenie:

http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... er_id=1213
http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... er_id=1213

cerpadlo musi byt aspon 2-3 cm od steny akvaria, aby sa vybracie neprenasali na jeho steny.

Zatial je to len na hulvata, planujem pouzit rybarsky silonovy vlasec, a vysledok je prijemny a v obyvacke je ticho a zena v klude :wink:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

jak ti půjde přesně nasměrovat proudění a udržet to ve směru. Třeba se to bude pravidelně natáčet a bude to super. Právě včera mi praskl ten držáček,ve kterém je čerpadlo uchycené.,tak možná budu muset zvolit podobný systém :cry: .
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
windman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17 Júl 2007 11:45
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Príspevok od používateľa windman »

Luděk napísal:jak ti půjde přesně nasměrovat proudění a udržet to ve směru. Třeba se to bude pravidelně natáčet a bude to super. Právě včera mi praskl ten držáček,ve kterém je čerpadlo uchycené.,tak možná budu muset zvolit podobný systém :cry: .
natacanie tam momentalne nemam urobene, je to fixne + nejaka vola, aby sa turbela jemne hojdala, takto docielim jemneho hojdania, natacanie spravis tak, ze silikonom nalepis na napajaci kabel vyztuhu /umelohmotnu tycku/ a nad akva das drziak kde tycku uchytis, natocis ju pozadovanym smerom a zaaretujes
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

ja mam nanostream 6045 a 6060/velky/ a nehucia mi...tiez mam citlivu manzelku...
:lol: :lol: :lol: :lol:
skor mam hlucnejsi odpenovac
myslim ze sa musia chvilu zabehnut a potom sa ta hlucnost vyrazne znizi,jeden/6060/ som musel aj reklamovat lebo tam bolo nejake zvlastne kolisave vrcanie
Používateľov profilový obrázok
windman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17 Júl 2007 11:45
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Príspevok od používateľa windman »

reicho napísal:ja mam nanostream 6045 a 6060/velky/ a nehucia mi...tiez mam citlivu manzelku...
:lol: :lol: :lol: :lol:
skor mam hlucnejsi odpenovac
myslim ze sa musia chvilu zabehnut a potom sa ta hlucnost vyrazne znizi,jeden/6060/ som musel aj reklamovat lebo tam bolo nejake zvlastne kolisave vrcanie
jedna 6025ka je tichsia, ako druha a taktiez ta hlucnejsia sa obcas zacala tocit opacnym smerom, tam este dorobim brzdu.

naproti tomu vytlacny Eheim 1250, ked je zaveseny, nepocut vobec a odpenovac skimmer beast 400ka, je tiez celkom ok, ale ten som mal zapnuty asi len 5 minut :)
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

mam tiez 6025 a az na to sproste uchytenie si nemozem stazovat, bolo tiche od zaciatku.
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

Príspevok od používateľa Alik »

Uchycení je hnus. Rovnou sem to lepil vteřiňákem a stejně ty piďizoubečky po nějakým čase při manipulaci prasknou, i když si člověk dává bacha. Ze 4 čerpadel mi jedno stávkuje. Hlavně když přepnou na noční proud. Myslel jsem si že TUNZE bude zárukou kvality a ono v tomto případě nic moc....
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

ja mam 2 x nanostream 6045 a nehucia az tak ako prepad. nezabudol si tam nalepit silikonove podlozky :?: :lol: su v kazdom baleni, ak ich tam nedas tak to samozrejme huci ako srotovnik.
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

no ja som akurat pred kupov nejakeho streamu a chcel som kupit TUNZE, ale ako tak citam zostavam skeptický , co doporucujete z pohladu zivotnosti prudenia a hlucnosti. Mal som moznost mat doma na par dni Wave Maker od Resunu ta 15000l-ka a uprimne , bol som sklamany s toho slabeho vykonu.
Otazku smerujem tým ktorí maju skusenosti alebo su spokojni s tym co maju doma, nie tí co niekde nieco poculi videli alebo citali. :lol: :lol: :lol:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

Mám v nádrži 500 l - 2ks Marea 6000 l cca 3000kč ks výkon super bez hlučnosti a dají se ,když dokoupíš regulaci také ovládat.Já jsem s nimi nadmíru spokojen .
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

no nevim no mě se ty marey zdaji hlučný-mam ale taky skušenost akorát s tou 6000L
Napísať odpoveď

Návrat na "BIG NOISE alebo nadmerný hluk"