morske akvarium a spanek

Vie niekto vyriešiť problémy s nadmerným hlukom čerpadiel alebo cirkuláciou vody - napr. moje Niagary v obývačke ?

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

denius
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24 Máj 2006 13:25

morske akvarium a spanek

Príspevok od používateľa denius »

možná už se to tu někde řešilo, ale možná uplně ne tyto konkrétní otázky;) silně přemýšlím o založení mořského akva, ale musím ho umístit v místnosti kde spím.... takže:

1) lze udělat mořské akvárium (resp. asi přepad) aby bylo absolutně nebo téměř nehlučné? čerpadlo už snad nebude takový problém ne? (např. eheim)

2) spí někdo v mísnosti společně s akváriem? zkušenosti?

počítám cca 250L
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

mal som 55gal aq v spalni, nebolo to sice morske, mal som v nom americke cichlidy. svetlo ovladane cez casovac a filter fluval 304 kanistrovy. Prve noci bola sranda ale da sa prisposobit.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Mám hlučnějsí akvárium než je tomu zvykem v místnosti kde spím.Je to o zvyk avšak nikoliv zdravé pro mozkovou činnost.Tedy,i když si po čase zvykneš na čerpadlo, ať si to uvědomuješ či ne,tvůj mozek podvědomě vnímá ruch a neodpočívá,i když spíš jako zabitý.Následky se mohou projevovat později v podobě nevyváženosti,v horších případech problémy se srdcem a pod.Tedy,spánek by neměl být rušen harmonickým zvukem.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

moguai napísal:Mám hlučnějsí akvárium než je tomu zvykem v místnosti kde spím.Je to o zvyk avšak nikoliv zdravé pro mozkovou činnost.Tedy,i když si po čase zvykneš na čerpadlo, ať si to uvědomuješ či ne,tvůj mozek podvědomě vnímá ruch a neodpočívá,i když spíš jako zabitý.Následky se mohou projevovat později v podobě nevyváženosti,v horších případech problémy se srdcem a pod.Tedy,spánek by neměl být rušen harmonickým zvukem.
safra a moja chrápe jako dřevorubec.tak to ji asi koupím nějakej tlumič nebo to špatně dpadne :lol: :lol:
teda pkud je to opravdu tak :wink:
denius
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24 Máj 2006 13:25

Príspevok od používateľa denius »

s tim mozkem je to tak jak rika moguai, pokud clovek behem noci posloucha, tak se nedostane do hlubokeho spanku a rano je neodpocaty....

tak jak teda ten hluk? :) diky za odpovedi
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

hele přepad udělat absolutně bezhlučně jde.Já to mám např pomocí ventilu kterým přiškrtím odtok vody z přepadu a tím v tunelu uměle zvednu hladinu tak aby trubka na odtok byla podhladinou a je klid :wink: nastavení chce sice trošku času ale pak to nemáchybu.
Napísať odpoveď

Návrat na "BIG NOISE alebo nadmerný hluk"