voda

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

voda

Príspevok od používateľa cheff »

chci koupit 20 pětilitrovych neperlivych vod at si muzu dovest v tom ozivenou vodu
vyjde mi to levneji nez dva 50l barely .
muzu pouzit tu neperlivou vodu ?
zakladam aqua
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

To záleží na látkách,které v ní jsou.Určitě je to na obale napsáno.Ale lépe je si koupit Reverzní osmosu,stejnak ji budeš často potřebovat a navíc je daleko pohodlnější,moci si kdykoliv vyrobit čistou vodu,než se s ní tahat.I kdyby jsi jí měl třeba zadara z Galeny :D
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

tak s reverskou pocitam do pul roku ted potrebuju napustit a zabehnout.
chci si dovest 100l z ro a 50l ozivene zabehle a 50l vodovodni nebo te neperlive a
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

¨raději tu neperlivou pokud se nedá jinak a vol vodu Fromina-kojenecká-dělá se v 5L barelech. Vodovodní úplně vynech :!: pokud budeš mít možnost kup RO co nejdřív :wink:Nemá cenu si špinit vodu a pak hledat odkud že jsou problémy.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

shark napísal:¨raději tu neperlivou pokud se nedá jinak a vol vodu Fromina-kojenecká-dělá se v 5L barelech. Vodovodní úplně vynech :!: pokud budeš mít možnost kup RO co nejdřív :wink:Nemá cenu si špinit vodu a pak hledat odkud že jsou problémy.
Taková voda se dá použít?........někdo kdysi tady psal,že i kojenecká voda obsahuje spoustu nežádoucích prvků a v dost velikém objemu,jako je např. měď a jedině RO to umí téměř dokonale odstranit.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

[,jako je např. měď a jedině RO to umí téměř dokonale odstranit.[/quote]

Obavam sa ze ani RO neodstrani med , podla vlastnej skusenosti mne presla veselo cez mebranu a ani nekricala ze je tam :( trvalo mi rok kym sa na to prisiel a tych mrtvoliek v akva v podobe koralov....
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

moguai napísal:[,jako je např. měď a jedině RO to umí téměř dokonale odstranit.
Peter napísal:,Obavam sa ze ani RO neodstrani med , podla vlastnej skusenosti mne presla veselo cez mebranu a ani nekricala ze je tam :( trvalo mi rok kym sa na to prisiel a tych mrtvoliek v akva v podobe koralov....
...ale aky mas teraz velky utes :shock: !
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Vlastně by mě zajímalo,jakým způsobem se dá Cu z vody odstranit?
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

odstranit zdroj medi, a castejsie menit vodu, o nejakej ozaj ucinnej chemikalii, aby nemala vplyv na osadenstvo neviem.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Ale existuju... su dve od Seachemu Cuprisorb a je regenerovatelny a ten druhysa volal Copper Remover ale uz neviem ktora firma to robi a ten nie je regenerovatelny kupil som ho vo Viedni.
Oba su na principe podobnom ako zeolit,dokonca si myslim, ze to zeolit aj je,ale v inej absorpcnej rade ako pouzivame my vo filtroch.
Nevyhoda je ze nechyta len med ale aj ostatne stopove prvky ako Sr,Ca.
ja som pouzil ten Copper Remover a po tyzdni bola med prec a konecne mi isiel prvy makky koral....
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Peter, to si ma teda dosť zneistel, lebo ja berem vodu do RO spoza redukcneho ventilu ktory ma telo mosadzne a este to prejde cez maly guláč, ktory je sice ponikl. alebo pochromovany, ale nie úplne kompletne (a je tiez mosadzny).
To akoze by som mal mat akva uz dávno otravené? :shock:
Nerozumiem tomu, prosim ta, co si to mal ty za gulac ked ti robil take problemy? Fotku neviem pridat, lebo sa este nedá.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

tak jak je to stou vodou muzu ji pouzit tu neperlivou nebo kojeneckou?
musim je urcite kupit kvuli tem barelkum5ti litrovym at mam vcem dovest vodu z ro. chtel sem pouzit i tu neperlivou nebo kojeneckou at je nemusim vylivat do hajzlu, pouzil bych ji jen jednou na zabehnuti
a kdyz dam 50l kojenecke a neperlive + 100l z ro +50l ozivene
do 200l aqua to by mohlo vydrzet nebo vubec tu vodu?
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

No použít jí můžeš,pokuď nebudeš chtít hned jít do něčeho náročnějšího,jako jsou tvrďáci.Ale začni ,až se to zhruba po měsíci až dvou ustálí,s měkými korály a dalšími méně náročnými chovanci .Já jsem před pár lety natočil přímo studenou vodu z vodovodu do 100 l akva a taky se podařilo nastartovat.Akorát rozběh sinic byl fakt zajímavý...ale za 4 měsíce už to fungovalo s měkkými korály dobře.To už jsem ale doléval destilku.Ale dobrá rada.Kup si osmósu-stojí kolem 3OOO Kč a vyplatí se :!:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

moguai napísal:
shark napísal:¨raději tu neperlivou pokud se nedá jinak a vol vodu Fromina-kojenecká-dělá se v 5L barelech. Vodovodní úplně vynech :!: pokud budeš mít možnost kup RO co nejdřív :wink:Nemá cenu si špinit vodu a pak hledat odkud že jsou problémy.
Taková voda se dá použít?........někdo kdysi tady psal,že i kojenecká voda obsahuje spoustu nežádoucích prvků a v dost velikém objemu,jako je např. měď a jedině RO to umí téměř dokonale odstranit.
mno použít se dá ale jen v krajních případech,jenak nebudu jmenovat ale znám i jednoho profesionálního dodavatele mořských nádrží na klíč a ten se nebojí použít na první napuštění normální vodovodní.mě se to zdá vůči zákazníkovi docela prasárna :shock:
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

tak hosi ani to nejdem komentovat ale mne firma do aqa napustila 250litrov vodovodnej a mrtve sutre a tri mesiace bolo aqa ako cierna uholna bana .uhm................................zevraj normalne zabehnutie aqa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"