Zvyšení PH

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
wwwmmm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 20 Jan 2016 09:33
Bydlisko: Brno - Blansko

Zvyšení PH

Príspevok od používateľa wwwmmm »

Poprosím zkušené, stále bojuji s nízkým PH. Vše mám v normě i KH 9, ale PH 7,7. Výměna vody 10% týdně. Založil jsem refugium ale výsledek žádný. Doplnil jsem systém o vzduchovací motorek s dvěma výstupy, jeden refugium, druhý k čerpadlu na výstup. Zkoušel jsem i od Pepina ten předfiltr, ale není to na dlouho a zmodrá. Četl jsem o sodě ale moc lidí nedoporučuje
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa Jirik »

Jednou mi jeden pán řekl: problém s ph mají jenom ti, kteří ho měří. A radim vám, neměřte ho, nebo si akorát všechno rozeserete :D Já jsem si ale koupil phmetr a měřim ho :D Ph testy jsem měl dva, jeden měřil 7 a druhej 8 :D Phmetr je ale docela cool zařízení, což jsem nečekal, že před každým měřením musim čistit elektrodu a kalibrovat :D Tak že otázka je, kolik je to ph ve skutečnosti a kolik taky člověk naměří :D Podle mě zkušený reefaři maj ph 8,3 jako já :D a nic tam nemusej sypat :wink: Podle mě je to všechno o čistotě akva :wink: Žlutá voda a zahumusenej písek rovná se nízký ph. Já nikdy o sodě nečetl, kdyžtak o uhlí.
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa bradoo »

Ahoj. Vonku je podstatne menej CO2 ako vnútri. Skús vyviesť nasávanie odpeňovača von (ale hrubšou hadičkou). Keď to nepomôže, aspoň znížiš hlučnosť (ak má odpeňovač slabý tlmič). Keď sa rozrastie riasa v refugiu, určite to pocítiš na PH. Bradoo
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Zvyšení PH

Príspevok od používateľa Jajo »

Ja používam vápno. Namiešam do vedra a nechám to dávkovať pumpou. Inak nemeriam.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"