Reverzná osmóza

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa VINTR »

Stačí nádržka a připojit na záchod a z druhé strany to máš napojený na řád a jen to v záchodě pošteluješ (z řádu na 6 l z osmózky na 7l) a splachuješ bez čekání.
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Bohuš »

Jako že když spláchneš málo, tak teče osmóza, když hodně, tak teče z řádu? To by šlo. Ale jak připojíš tu osmózu? Nemůžeš na plovákovej ventil připojit odpadní hadičku z osmózy. To bys zničil membránu...
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa VINTR »

Přes zásobník, pak samospád a chce to upravit ten bazmek v záchodě (na gumky), nedáš samospádem tlak jako v řádu....
L.bondor
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05 Feb 2017 16:33
Bydlisko: Prievidza

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa L.bondor »

Mám jednu mozno hlúpu otázku, no zatiaľ som na ňu nenašiel odpoveď. Púšťate do RO studenú či teplú vodu? Pretože pri studenej mi 10L trvá hodinu a pri teplej iba pol... Ale bojím sa či nemôžem v RO alebo filtry niečo pokaziť.
Prievidza
Red sea 525xl
150L
Nano 20L

EX-144L
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Bohuš »

Ideální teplota pro membránu je 25°C, nejvyšší teplota by měla být maximálně 30-40°C .
Honzík
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30 Jan 2018 20:47
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Honzík »

Ahoj, jak píše Vintr ze zásobníková nádrže (moje řešení) nemáš potřebný tlak pro standardní plovákový ventil. Ten využívá tlak z řádu pro své uzavření. Teď jsou dvě možnosti: pokud máš nádrž dost vysoko tak samospád a plovákový ventil podobně jako samospádové dopouštění odparu. Pokud ne tak čerpadélko a zvolit nějakou rozumný ovládání. Já chci pro co nejjednodušší řešení dát tu nádrž výše než splachovací nádržku, proto ty dotazy dříve. Jinak pro L.bondor tak rozsah teplot: 4-45 ° C (čerpám z http://www.mangala.cz).
L.bondor
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05 Feb 2017 16:33
Bydlisko: Prievidza

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa L.bondor »

Veľká vďaka páni. :wink:
Prievidza
Red sea 525xl
150L
Nano 20L

EX-144L
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Jarry »

Stala se mi zajímavá věc, chtěl jsem měnit vodu a naměřil jsem za DI filtrem 1ppm - čínským TDS metrem, používám ho pro kontrolu už dlouho, vždy předtím naměřil nulu (za membránou je 8-9ppm). Nechávám před přepnutím na DI stupeň odtéci dostatečné množství vody hned za membránou, takže tam problém nebude. Napadlo mě vyměnit DI patronu a pořád 1, po cca 20l to dokonce vylezlo na 2. Je možné, že proleze něco přes vyčerpaný uhlíkový filtr (pokud tedy je vyčerpaný, pro jistotu jsem objednal nový), co membrána, ani mixbed na zachytí? Voda je stále stejná, tlak také. Ještě mě napadá, jestli nezačíná haprovat ten TDS metr (pro jistotu jsem objednal i ten nový), abych neplašil zbytečně, ale přijde mi to divný. Ještě je otázka, jestli je bezpečné tu vodu použít pro výměnu, samotným 1ppm bych se asi netrápil, spíš je mi divné, že nezabrala ta výměna DI vložky - a že to navíc roste.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Jarry »

Tak výměna předfiltrů + DI nezabrala, pořád teče něco mezi 1-2ppm. Za membránami je 8ppm. Začínám opravdu podezírat měřák, protože mi přijde divné, aby rok tekla 0, pak najednou 1-2 a to samé po výměně všeho kromě membrán - mohu vyměnit i ty, ale přijde mi to zbytečné, když za nimi je 8ppm, stejně jako před rokem.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Jirik »

Nacpal jsi tam pořádně ten mixbed?
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Jarry »

Abych toto eliminoval, koupil jsem celou patronu. Snad to bude ten měřák, vzpomněl jsem si, že mi nedávno spadnul do vody a on je tam nějakej kalibrační trimr, možná tam někde zůstala voda. Chová se to úplně stejně, jako s tou původní DI patronou, to by byla moc velká náhoda.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"