Měření hodnot vody z RO

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

karel
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24 Dec 2011 04:30
Bydlisko: Morava

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa karel »

Dobrý den jsem začatečník mám problém s RO měřil jsem NO3 a višlo mi 50mg/l.PO4-0 mg/l. Měřeno salifertem.RO mám asi tři měsíce.Test mi vyšel při vstupu i výstupu stejný. díky moc za radu.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa rybka »

Změř KH před a za RO, před bude vyšší jak 3°N, za musí být 0°N. Pokud tomu tak není, modul RO máš špatně složený (těsnění).
karel
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24 Dec 2011 04:30
Bydlisko: Morava

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa karel »

Zkoušel jsem měřit KH a před vstupem mam 13,7 dKH a výstup 1.2dKH. Tak nevím díky za radu.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

jaká hodnota v mikrosiemens ma byt na vodě z RO?jasne ze cim min tim lip,ale jaka je tak hranice ? ja mam okolo 9-10 ...je na case uz vymenit mechanicky filtr a uhli ???
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jasně že čím méně, tím lépe ( já mám za RO 2 µS/cm ) ale do 10 µS/cm je to dobré, pokud to stoupá výš, je membrána u konce životnosti.
S předfiltry to nemá nic společného, ty jsou potřeba vyměnit když začne klesat tlak vody na membránu ( předfiltry jsou zanešené ). Proto je dobré mít před membránou manometr.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
mita
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 14 Mar 2012 17:46
Bydlisko: Chropyne

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa mita »

Ono taky zalezi na vodivosti a tlaku vstupni vody. Mam novou osmozu a pri vstupni vode zhruba 1000 uS mi to pri tlaku 1,7 baru (bez cerpadla, 8 patro) dava kolem 40uS. Pri tlaku 5,8 baru ( s pomocnym cerpadlem) se dostanu nejniz na 12uS.
kral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08 Nov 2011 06:37
Bydlisko: Jihlava

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa kral »

chce to dat dve r.o . za sebe a musi to makat :lol: to neni sranda pri spatne vstupni vode je to jistota videl jsem to u akvaristy pestujiciho narocne rybky jako H. rhodostomus a P.Axelrodi
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa amsi »

o špatné vstupní vodě se bavíte? To znám :mrgreen:
Podle mě nemusí být dvě osmozy (membrany) stačí čisté předfiltry a pak ještě něco za membranu. Mi teče 160 uS do a 1uS ven. Foto čističky někde v mém :roll:
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa LukasO »

To máš nějakou dobrou vodu na vstupu 160uS... Já sem to měřil kvůli akarám a mám vodu z kohoutku 480 - 540uS (zima/léto). Výstupz RO 16uS po výměně filtrů 8-10 (záleží jestli třeba manželka nepustí pračku - poklesne tlak a rázem horší voda.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa amsi »

No jestli je dobrá ??? Však Rybka by ani pivo z této vody nevypil :mrgreen:
Mám nový měřák z Mangaly, ten co měří před a za a ukazuje mi to tohle.
Možná je v té vodě špatně něco jiného, co nemá nic společného s uS ..... ale to já netuším :roll: ooooooooh sladká nevědomost 8)

Možná mám slušný tlak ....... nevím :? myslím v řádu..... můj tlak mám slušný,vždy když jdu na krev, tak mi to oznámí !!!!
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa LukasO »

No naše voda ještě nedávno měla jakost kojenecké vody. Problém je to, že je voda tvrdá. Asi před měsícem mi přestala týct teplá voda - tak sem kuchnul bojler - vytahal jsem z něj dva a půl kýble vodního šutru (tímto nabízím jakostní krasový vápenec do Ca reaktoru volně k odběru :-) )
Tlak vody sem neměřil, ale jelikož vodárna je asi 200metrů od baráku do kopce, tak taky nic moc. No když nad tím přemýšlí, moje voda z kohoutku by byla ideál na moře - jen kdyby tam nebyly těžký kovy (z vodovodu) a dusičnany...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa Dyksn »

Prosim vas, jaka muze byt nejvysi hodnota vodivosti, když mam jen mekke koraly, nemyslim kdymenit membránu, ale jaka nejvyšší hodnota není pro mekke koraly nebezpecna?
At to roste a zije.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa shark »

Amsi 160 na vstupu to je vážně pohodička :wink: Já mám 220 a to si ještě taky pískám.Vidívám daleko vyžší hodnoty.Tim bych chtěl říct že ti co tvrdí že hodnoty za RO kolem 12 nebo 15 znamenají horší stav membrány je zavádějící.opravdu záleží na vstupní vodě a tlaku.Mimochodem pokud je hodnota na výstupu cca těch 15 tak není nic jednodužšího než přiřadit DI a rázem jste na nule nebo nejhůř kam to vystoupá bude někde kolem 2 což je naprosto v pohodě.Asi je dobré si to poměřit u osmozy kterou si pořídíte jako novou a podle toho postupovat a hlídat si to.Ano pokud se to začne zhoršovat mužou být příčinou předfiltry a membrána ,ale to zjistíte jen porovnáním puvodních hodnot s průběžným měřením časem.Řeči typu máš to na dvaceti kup si membránu nevidim jako rozumné.U mě je při vstupu 220 mikro na výstupu cca11 mikro a po DI to kolísá mezi O a 1 mikro.Toš tak..
Mimochodem kolega kousek ode mě má na vstupu cca 530 mikro,membrána uplně nová na výstupu 20 mikro a za DI 2 :wink:
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

no onoje to tak ze najkvalitnejsia membrana(original filmtec) a najhustejsia co 50-ka pri idealnom tlaku a teplote vody dokaze vycistit vodu s 97-99% ostatne je uz na DI. takze lahka matematika podla toho kolko je na vstupe.
tridentxx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 22 Okt 2012 20:37
Bydlisko: Brno

Re: Měření hodnot vody z RO

Príspevok od používateľa tridentxx »

mám dotaz co je DI ?

mám vodu z RO 25. budu kupovat novej predfiltr. co je DI ?

Děkuji za radu .

NO3 mi ukazuje 100 :-( poradili mi ze to může dělat vodivost. Neví si s tím někdo rady ?



Mira
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"