Zázrak mořské akvaristiky

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa Lukáš »

:lol:
http://www.subio.cz/doc/20130201132512_ ... %C4%8D.pdf

Jak ze je ta druha veta s reklamou? :lol: Kam sa hrabe p. F. Flasik...

Nic v zlom Jarda, len ma to pobavilo.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa kominík »

kačer napísal:No JardaH doporučuje dávkovat 1ml na 1000l. A na zacatku radíl spíš dávat tak 1/2 ... No zkusim to zvýšit na ty 2 ml/200l za den a uvidíme.;-)
2ml na 200 l na den? :shock:
Dávám 2 ml na 1100 l + 300 l a díky enzymům (proteinům)musím krmit dvakrát tolik než jsem běžně krmil .teď to vypadá v akva jak venku když sněží, jinak by bylo akva sterilní, protoze odpĕňovač vyšlehä z vody i to co tam není,takže dávka bude u mne snížena na 1 ml na mou nádrž a to si myslím, že ji mám slušně zatíženou .
Takže bacha na přestřelení dávkování.na vyčištění nádrže jsou tyto enzymy slušné, ale pro normální nádrže s běžnoú filtrací dlouhodobĕ?-nebavím se o jardovém systému je specifický ,a hlavně pro akvaristy s malou reakcí na změny v akva docela hazard .
Pokud s dávkováním chcete začít tak opravdu jak píše jarda polovinu dávky!
Potom by mohly nastat otázky proč se mi vybĕlují koráli apod.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa kačer »

kominík napísal:
kačer napísal:No JardaH doporučuje dávkovat 1ml na 1000l. A na zacatku radíl spíš dávat tak 1/2 ... No zkusim to zvýšit na ty 2 ml/200l za den a uvidíme.;-)
2ml na 200 l na den? :shock:
Dávám 2 ml na 1100 l + 300 l a díky enzymům (proteinům)musím krmit dvakrát tolik než jsem běžně krmil .teď to vypadá v akva jak venku když sněží, jinak by bylo akva sterilní, protoze odpĕňovač vyšlehä z vody i to co tam není,takže dávka bude u mne snížena na 1 ml na mou nádrž a to si myslím, že ji mám slušně zatíženou .
Takže bacha na přestřelení dávkování.na vyčištění nádrže jsou tyto enzymy slušné, ale pro normální nádrže s běžnoú filtrací dlouhodobĕ?-nebavím se o jardovém systému je specifický ,a hlavně pro akvaristy s malou reakcí na změny v akva docela hazard .
Pokud s dávkováním chcete začít tak opravdu jak píše jarda polovinu dávky!
Potom by mohly nastat otázky proč se mi vybĕlují koráli apod.
Sorry, překlepl jsem se ... mělo to být 0,2ml/200l.;-) 2ml to by bylo pro muj system opravdu moc.:-)
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa JardaH »

Takže k tomu odpěňovači. Já mám na 1300 litrů odpěňovač na 200 litrů. Slouží jako okysličovač !!!
Za den vypění buď nic nebo půl hrnku. Mám totiž výrazně sníženou hladinu. Takže enzym jako zvýšení vyšlehání zde nefunguje.

Enzym jsem používal i na akva bez odpěňovače, to když jsem jako okysličování měl vzduchovací kamínek. Ten malý odpěňovač je pohodlnější (nepráší tak mikrokapky do okolí).

Pro "Lukáše": Tak to jsem se pobavil, já jejich stránky nesleduji, nemám proč a nemám tolik času, ale tohle mne dostalo, no jejich správce stránek je pohotový. A ohledně výhod z reklamy na tento výrobek, ten má možná tak pan Sova a možná další prodejci-mohli rozšířit sortiment. Nic proti nim, je to přizpůsobení se trhu.

Některé dotazy mi navozují dojem že žiji mezi tatary. Stačí si přečíst vše co jsem o tom napsal a dát si to dohromady. Pokud i toto je pro někoho složité, tak ať se raději tímto směrem neubírá.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa shark »

JardaH napísal:Takže k tomu odpěňovači. Já mám na 1300 litrů odpěňovač na 200 litrů. Slouží jako okysličovač !!!
Za den vypění buď nic nebo půl hrnku. Mám totiž výrazně sníženou hladinu. Takže enzym jako zvýšení vyšlehání zde nefunguje.
JardaH napísal:Enzym jsem používal i na akva bez odpěňovače, to když jsem jako okysličování měl vzduchovací kamínek. Ten malý odpěňovač je pohodlnější (nepráší tak mikrokapky do okolí).
Ok beru na vědomí že ti to u akvaria s hodně slabým skimrem také funguje.Pokud budu mít ale akvarko uplně bez skimru tak zustanu u cca stejných dávek a přesto že nemám skimer tak to bude dělat svoji práci ano?Nebo je lépe počítat s využitím skimru?Jde mi o to jestli to zkusit v dost přetížené nádrži která má téměř nijakou filtraci.Asi to vyzkoušim není tam co stratit.(Filtr nemá ani žádnej skimer byť sebeslabší aby nějak prokysličoval nebo podobně.Jen to protéká přez živáky.)
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa JardaH »

Aby ti zvýšená řekněme celkově "oxidační" činnost nevybrala všechen kyslík. Zdroj kyslíku je tam třeba. Zkus a pohlídej.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa kominík »

no vidíš na to jsem zapoměl - během toho týdne co jsem přidával enzym, se mi zvedl redox ( oxidační prostředí ) - projevilo se to až teď za poslední dva dny z 380 na 425 miliVoltů .myslím,že už je to docela fest :roll:
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa tragett »

Po čtyřdenní aplikaci 0.6ml na 600l činnost odpěňovače v normě, nicméně pěna, kterou vyšlehává, je tak suchá, že mi zvedá horní pokličku a má tendenci se valit ven. Šlehá tmavě černej, nechutně smrdící hnus. Voda se vyčistila, teď je téměř křišťálová. Nic jako lepší vybarvení korálů nepozoruji.

Měly by mít tyto enzymy, případně ve spojení s bakteriemi od stejné firmy vliv například na snížení tvorby vláknité řasy apod?
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa rybka »

kominík napísal:no vidíš na to jsem zapoměl - během toho týdne co jsem přidával enzym, se mi zvedl redox ( oxidační prostředí ) - projevilo se to až teď za poslední dva dny z 380 na 425 miliVoltů .myslím,že už je to docela fest :roll:
... a nebylo to zapojením ozonizátoru od VF :?:
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa JRx »

kominík napísal:no vidíš na to jsem zapoměl - během toho týdne co jsem přidával enzym, se mi zvedl redox ( oxidační prostředí ) - projevilo se to až teď za poslední dva dny z 380 na 425 miliVoltů .myslím,že už je to docela fest :roll:
co som to ja pochopil tak redox tie bakterie tlacia dole -zozeru kyslik
a odpenovacom ho drzi hore..... - preoskyslicuje vodu
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa kominík »

po zapojení ozonu se mi zvedl redox z cca 320 na 380 ,pak jsem začal přidávat enzymy a zvedl se mi redox na dnešní hodnotu 440 při ph 8,1
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa tragett »

Někdo nějaké nové poznatky? přeci jen už to někteří dávkují měsíc ...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa martin01 »

Chtěl jsem se zeptat, jestli by to na zhruba první hodinu po přidání, nechtělo sundat hlavu odpěňovače. Pokud má Jarda sníženou hladinu, tak by to mělo mít stejný efekt. Prokysličuje, ale nevyšlehává to, co se právě nalilo.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa aquain »

Tak už někdo konečně popište ty zázraky
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Zázrak mořské akvaristiky

Príspevok od používateľa kominík »

trochu zázraku z mého pohledu - použití od 6 února do 23 února i s dávkováním Protogenu
můj pohled je asi takový - super okysličovadlo akva
- super okysličovadlo akva
- super...
nic zvláštního jsem kromě bublin v akva a poblázněného "proteinového odlučovače " nezaznamenal,barvy všech korálů stejné,polypy stejné.
Ale ničemu to neuškodilo :!: - dával jsem 2 ml Enzymů na 1000 l + 3 granulky Protogenu
Kdo nevěří ať to vyzkouší :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"