SUL

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

cimko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13 Feb 2009 16:42
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: SUL

Príspevok od používateľa cimko »

Nazdar. Neskusal niekto sol D-D H2O ocean?
lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: SUL

Príspevok od používateľa lucius »

... chtel jsem se zeptat napozivate nekdo sul od TM pro reef, sarze 10581 a posilal s touto soli vodu na rozbor pres icp test a jak vam vyslo Barium ? ja mam tu hodnotu vyssi a jedna z moznosti je kontaminovana sul..
Peterpeto
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 15 Nov 2020 23:41
Bydlisko: Trnava

Re: SUL

Príspevok od používateľa Peterpeto »

Chalani, chcem vás poprosiť odfotiť návod na miešanie z balenia soli Tropic marine PRO. Kúpil som 4kg odsypané z veľkého balenia a neviem koľko gramov soli na 1 liter vody. Miešam na 1.025. Pri Aquaforest vode je pre túto hodnotu 39g/L. Mám sklenený hydrometer a nemám valec potrebnej výšky aby som to pred naliatím do akvária zmeral. Pri AF soli mi to vždy sedí tak meriam skôr sanilitu vody v akváriu pred výmenou kvôli odparu...

Vopred ďakujem za odpoveď
jskubak napísal: 18 Jan 2012 11:55 Ja mam najlepsie skusenosti s Tropic marine PRO Reef, dobre sa rozpusta je synteticka a okrem Stroncia prakticky netreba doplnat dalsie mikroprvky
Vyskusal som aj Tropic marine Bio active a vyslovene sa mi nepacila, je to obohatena prirodna sol, rozbehli sa mi sinice.

Ja preferujem synteticke soli pred prirodnymi. Na vlastne oci som videl ako sa ziskava prirodna sol odparenim morskej vody a to mnozstvo vykultivovanej cervenej/hnedej sinice ktorej sa dari v prehriatej presytenej vode ma presvadcilo. Postupne ako sa odparovala voda cervena farba sa stracala, ale zarodky sinic v nej zostali
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: SUL

Príspevok od používateľa Jarry »

Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"