Red sea color program ABCD

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa maros002 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo používá tyto produkty od Rs,zdali to má nějaký smysl a účinky. Děkuji za odpověďi, Marián
Maroš 480 ka
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa maros002 »

A nebo spíš takhle. Je tady někdo z uživatelů, který jede na kompletní program od RSea? Díky Marián
Maroš 480 ka
romancvik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 26 Sep 2011 21:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa romancvik »

Ja idem teraz zakladat novy reef a idem to spravit komplet RedSea system, so vsetkym ako to pisu tak uvidim ako to pojde :D
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa MRysan »

no, taky to mám v plánu až se nebude dostávat živinek. Zatím používám jen ten NOPOx a spokojenost, tak doufám, že se bude stejně dobře fungovat prášek a vody. Zatím to zkusím na tech 100ml setech a prášku ABC a uvidim jak to půjde.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa tomáš »

Tak ja som teraz domov priniesol od RS vsetko - jod, stronti, molybden, calcium, coral futer.... Tak uvidim co to povie
....každý život si zaslúži respekt....
romancvik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 26 Sep 2011 21:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa romancvik »

pripada mi to dost komplexne premysleny system, uz len merat a merat :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa MRysan »

to se tvářej všechny :D uvidíme výsledek
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

jel jsem tak z 3/4 cely program - rs coral pro sul, reef foundation A+B ...trace D .... ca mg kh taky red sea .....

reef foundation A+B jsem pouzival nekolik mesicu- bez viditelnych vysledku ...


stroncium iod zelezo mangan pouzivam ciste chemikalie co mam namichane od znameho - to u me funguje perfektne na vybarveni koralu ...
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa MRysan »

on asi samotný ABC program moc význam nemá za předpokladu pravidelného doplňování výměnou vody. důležité je to používat I s výživou a color přípravkama. Tak mi to teda aspoň bylo předáno u propagátora RS co to používá. Jelikož vodu měním dost často a hodně, resp 15% týden, tvrdých mám minimum, tak se mi stale Ca Mg Kh držej kde maj a tedy nemůžu (neměl bych) dávkovat ABC prášek, tedy ani color preparáty. CHtěl jsem teda začít dávat aspoň živiny A,B, ale prý to je jako sedět polovinou řiti na míse. Takže musím počkat až budu zaznamenávat nějakej úbytek základních prvků, ty pak pravidelně dorovnávat a v návaznosti na to dávat I zbytek a výsledek se prý dostaví.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa OndraM »

No a to prave neni dobry postup. Merit zakladni prvky je jasne, jejich doplnovani take, ale i mekke koraly lepe prosperuji pokud je v akvarium dostatek stopovych prvku. Rika se tomu zakon minima, a i kdyby jsi mel 600Ca, tak ti to k nicemu neni pokud nemas dost Mg. To same plati pro stopove prvky, jen je jejich mereni a presne davkovani velmi problematicke. Za dalsi je treba si uvedomit, ze narozdil od zakladnich prvku stopove prvky mizi, i kdyz neni moc koralu - odpenovac, uhli ... . Snad vsichni vime co se stane napriklad s jodem kdyz nechame otevrenou flasku - zmizi. To same udela v akvariu, jen rychleji - silna svetla, prepad, odpenovac, silna cerpadla ... . Pojede to i bez toho, ale s tim to byva lepsi. Plati i pro mekke koraly. Do ferrari taky prece nebudeme lit bio naftu za tri petky, protoze to na ni taky jede, ale dame mu co potrebuje. Psovi taky kazdej koupi lepsi granule, protoze chce aby se mel dobre. Koraly jsou ve sve podstate velmi odolni zivocichove - ale casto maji ke kvalitnimu zivotu daleko.
Red sea funguje, pokud se presne dodrzuje a meri - podobne jako KZ. Obcasne naliti nema vyznam a potom to moc nefunguje. Vymena vody je super vec, dokaze hodne pomoci, ale aby se nemuselo nic dalsiho doplnovat, musel by jsi vymenit alspon 60% tydne. Vymenou vlastne doplnis jenom tolik procent, kolik procent objemu jsi vymenil, a proto vznikla balingova metoda - protoze jenom vymena vetsinou nestaci pokryt spotrebu.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa MRysan »

jo to máš pravdu, jen ale změřit ten úbytek a určit velikost pravidelné dávky a toho třeba já schopen nejsem. Ty testy ani nemám, ale i kdyby ano, tak moje rozlišovací schopnost porovnávání barev je dost malá a nepřesná, takže se budu muset řídit podle těch základních. Vzhledem k absenci odpěňovače, uhlí, phosu atd... mi to klesá jen velmi pomalu.
U tebe byl nějak podstatně znát rozdíl před a po?
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: Red sea color program ABCD

Príspevok od používateľa tomáš »

tie stopove prvky nemas sancu zmerat kvapkacimi testami.... preto ma RS odporucane davkovanie podla litraze, viem, ze to nie je 2x presne ale je to vzdy lepsie ako liat nieco PODLA OKA.... 8) ono aj KZ ma davkovanie na litraz..... a ako poznam akvaristov, kazdy komu to AQ trochu slape ide na doraz s osadenstvom....ryby, koralky... a tak tomu treba aj nieco dat - presne ako pisal Ondra, aj Ferari je Ferari vdaka dielom a konstrukcii - nepojde na slnecnicovy olej :wink:
....každý život si zaslúži respekt....
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"