RED SEA Reef Energy A+B

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

RED SEA Reef Energy A+B

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s Reef Energy A+B. V posledních měsících (cca 8) jsem začal výrazně používat Red Sea produkty (NoPox, Foudation - Baling), ze kterých mám prozatím velmi pozitivní zkušenosti. Nemůžu říct, že dokonalé,ale den ode dne sleduji růst SPS a kožnatých korálů(kožnatce budu vyhazovat oknem :-)). LPS mi nejdou, nekrmím je přímo a je možné, že světlo od Kessilu asi nepobírají (nemám je kam "zastínit").
K tématu. Máte někdo delší zkušenost a jakou s Reef Energy A+B? Já dávkuji cca 10 dní (2 ml na 100l) a zdá se mi, že růst se nijak zvlášť nezrychlil. Je to stále krátká doba.
Díky za postřehy.
Franta
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: RED SEA Reef Energy A+B

Príspevok od používateľa Bohuš »

Dávkoval jsem asi 3x s nějakou přestávkou. Zdá se mi, že některým korálům to prospívá, ale jedna Gorgonka tento Energy A+B vyloženě nesnáší. Po nalití do akva Gorgonka hned zatáhne polypy a po několika dnech dávkování zůstane zatažená úplně na několik týdnů. Z toho důvodu to teď už to do akva nedávám a asi už ani nebudu... :? .
Mira74
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28 Dec 2013 19:18
Bydlisko: České Budějovice

Re: RED SEA Reef Energy A+B

Príspevok od používateľa Mira74 »

Naprosto stejná zkušenost jako Bohuš. Fialová gorgonka při dávkování zatažená opakovaně několik týdnů. Už jem myslel, že bude po ní. Ostatní koráli vždy polipy vytažené na max, ale žádný pozitivní vliv jsem potom neviděl. Spíš naopak Už je to v koši. :(
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: RED SEA Reef Energy A+B

Príspevok od používateľa Bohuš »

Tak už v tom máme jasno. Fialová gorgonka to nesnáší a hnědé to nevadí . Teď právě čekám a doufám, že už vystrčí polypy... :? . Projistotu jsem udělal frag, kdyby náhodou...
Mira74
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28 Dec 2013 19:18
Bydlisko: České Budějovice

Re: RED SEA Reef Energy A+B

Príspevok od používateľa Mira74 »

Neboj, ona se vzpamatuje. Ale už jí to nedělej. Když jsem jí takto naštval potřetí, byla zatažená opravdu dlouho. Byla potažená jakoby sinicí. Pak se sloupla jako to dělají třeba měkáče, ale musel jsem slíbit, že to bylo naposled. :D
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: RED SEA Reef Energy A+B

Príspevok od používateľa Bohuš »

Naše Gorgonky mají úplně stejný trápení :D . Taky jsem slíbil, že RS reef energy už do akva lít nebudu. Teď jsem přišel z práce a dívám se, že se Gorgonka začíná olupovat a jsou v těch místech vidět povylezlý polypy, tak to jsem rád.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: RED SEA Reef Energy A+B

Príspevok od používateľa moguai »

K RedSea Energy A+B. Pousivam jej cca 2 mesice a pozoruji zvyseny rust SPS. Z tohoto pohledu funguje vyborne. Jedna vec me trochu trapi. Skelety koralu jakoby postradaly polypy,ale nejsou poskozeny. Jakoby rust skeletu byl rychlejsi nez jsou schopny polypy dorust. Nevim,jak to popsat,ale je vidno,ze koral neni "posypan" polypy vsude,misty chybi. Mate nekdo takovou skusenost?
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"