Doplňování prvků

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa Madox »

Ked nevies preco to tam liat urcite to tam nelej. Kazdeho vec to je ale kazdy ma k tomu urcity zdroj informacii (internet/knihy/niekto kto to vyskusal) jasne mozes si robit vlastne pokusy ale ber varovanie ze ti to moze bez dovodu vsetko vykapat. Apropo najdolezitejsie hodnoty pre zaciatok su stale len svetlo, hustota, kh, + pri tvrdych (sps,lps) ca,mg. to co tu riesi ujo Marian a ujo Lukas je pre nas zaciatocnikov astrofyzika ktoru mozme citat ale prd jej rozumieme. Raz tu myslim Vik krasne napisal: co nevies zmerat, nelej.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa LukasO »

Já nechápu, proč si někdo chce zbytečně přidělávat práci? Proč chce zbytečně utrácet peníze za něco, co je v podstatě jen marketingový šméčko... all in one...
každopádně souhlasím s tím, že pokud mi něco chybí, tak to musím doplnit, ale co ti chybí v té vodě, že tam cheš dávat ALL? to ti tam chybí ALL? Nemyslím si... proto přípravek all in one je jako smíchat sůl-pepř-cukr-papriku-oregano-kari-ocet (a kdo ví co ještě) a položit na stůl jednu lahvičku s kořením all in one. No co - kafe bude stát za hovno, ale ušetřil jsem si námahu se zjišťováním co musím přidat!

O tom, že jde krásné akvárium udržet za určitých okolností jen na výměně vody (samozřejmě s kvalitní solí) tu máme nejeden důkaz. A tím kouzlem, tou určitou okolností, je pečlivá péče o akvárium - viz například švíco.

Pokud chce někdo mermomocí něco lít do akvárka - s chutí do toho...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa vik_33 »

Teda Luky, to jsi vystihnul přesně, ten Tvůj příklad nemá chybu :D
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa Madox »

LukasO napísal:Já nechápu, proč si někdo chce zbytečně přidělávat práci? Proč chce zbytečně utrácet peníze za něco, co je v podstatě jen marketingový šméčko... all in one...
Preto sa tak dobre v SR/CZ nepredava VEGETA . Vsetci chcu jednym, zabit vsetko.

P.S. Sarkazmus
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa Myscho151 »

no jo chlapci mate pravdu ale keď to je proste také lákavé... mea culpa.... :cry: (ono to je také lákave...)
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa Madox »

nerozumiem co je lakave ? :) Ked si v limitoch zakladnych parametrov tak nic nelej. Ja som mal Kh uz aj 5,3 a v pohode mi rastli akropory. Takze tvoj Ca 390 je uuuuplna v klude.

edit: temy sa mi stale milia v jednej sa riesil draslik :D
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa Myscho151 »

prichádzam na to, že asi mám zlé testy... postupoval som pri čerstvo zarobenej vode od red sea coral pro a podľa výrobcu má mať mg... 1360-1420 ja som nameral 1200... ostatné parametre nemám ani chuť merať!!!
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa axelson »

Je dobre rozmiesana sol?urob opakovane merania.dobre to odcitavas?stare testy by nemali byt.mas moznost dat niekomu premerat vodu?zmeraj ai ca namiesanej vody a kh.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa triscene »

Zakladom je dobre zamiesany bucket, tj po kupe ho povalat, vybrat sacok a premiesat. Kedze skladovanim a pretriasanim vo vedre sa iste prvky mozu usadzat na dne.
Parametre sa mozu lisit. Nic nezvycajne. Preto treba merac aspon zakladne parametre. Chybu v teste asi nebudes mat ale skus v nejakej akvaristike
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa VINTR »

Myscho151 napísal:prichádzam na to, že asi mám zlé testy... nameral 1200... ostatné parametre nemám ani chuť merať!!!
Ta sůl si myslím, že není špatná..... To neměř a jen dělej častější výměnu vody.......
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"